שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה ביציבות; מחזור המסחר - 995 מיליון

  ת"א 25 ות"א 100 נסגרו ללא שינוי מהותי, הביומד עלה ב-0.5%. רוני בירון מ-UBS: "השלכות ועדת ששינסקי השנייה כבר מגולמות במחיר מניית כיל". משפחת זלקינד מוכרת מניות אלקטרה ב-80 מיליון שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב נסגר היום (ג') ביציבות יחסית למרות העליות בוול סטריט בפתיחה ועל רקע אישור תקציב המדינה בקריאה ראשונה הלילה בכנסת. מחזור המסחר מסתכם נכון לשעה זו ב-730 מיליון שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.06% ל-1,228.22 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.05% ל-1,102.78 נקודות, מדד בלוטק 50 עלה ב-0.37% ל-306.33 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.3% ל-357.74 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  "המדיניות המוניטארית של הבנק המרכזי תעלה את רמות הביקוש ותוריד את רמת האינפלציה בכלכלת גוש היורו", כך אמר היום בירושלים נשיא הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, במעמד מסיבת הפרידה מנגיד בנק ישראל, הפרופ' סטנלי פישר. "קיימים אמצעים רבים נוספים כגון החלת מדיניות של שיעור ריבית אחידה וכן אמצעים בלתי קונבנציונליים, שיש ביכולתנו ליישם וכך נעשה אם הדבר יתבקש מתוקף הנסיבות", אמר דראגי.

   

  באחת לפנות בוקר אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת חוק התקציב והצעת החוק ההסדרים. 58 ח"כים הצביעו בעד ו-44 התנגדו. היום תדון ועדת הכנסת בבקשות יו"רי ועדות הכנסת למשוך לדיונים אצלם נתחים מחוק ההסדרים, אולם הרוב המוחלט ינחת על שולחנה של ועדת הכספים. על המליאה לאשר את התקציב בקריאה שלישית עד סוף יולי.

   

  שר האוצר הציג אתמול את תקציב המדינה במליאת הכנסת ואמר כי "במרכז התקציב שמוגש לכם היום, נמצא חזון האדם העובד". בהמשך הערב צפויה המליאה לאשר את התקציב בקריאה ראשונה; יחימוביץ' ללפיד: "הכרזתם מלחמה על 99% מהישראלים".

   

  ועדת ששינסקי השנייה יצאה אתמול רשמית לדרך: שר האוצר יאיר לפיד, שמינה את הוועדה, השלים בימים האחרונים את מינוי חבריה וכבר בימים הקרובים זו תתכנס לישיבה ראשונה. הוועדת תדון בנושא התמלוגים על השימוש במשאבי הטבע של ישראל ותפעל על מנת להבטיח כי החלק אותו מקבלת המדינה (מיסים, תגמולים, ותשלומים אחרים) ישקף את המגיע לציבור כתוצאה משימוש במשאבים אלה. הוועדה תגיש את המלצותיה לשר האוצר עד חודש יוני 2014.

   

  שוק האג"ח

  חברת דירוג האשראי מידרוג הורידה הבוקר את דירוג איגרות החוב מהסדרות ד', ו', ז', ח' ו-ט' של דסק"ש ( 1,543.0 -0.19% ) מקבוצת אי.די.בי בדרגה אחת ל-Baa2 עם אופק דירוג שלילי. "אנו סבורים כי הקשיים העסקיים והפיננסיים בחברות האם אי.די.בי פתוח ואי.די.בי אחזקות עלולים להציב אתגרים על דסק"ש לגייס מקורות מימון ומהווים משקולת על גמישותה הפיננסית", כתבו בחברת הדירוג.

   

  השתלטות מחזיקי האג"ח על פטרוכימיים עלולה להביא לפירוק הסכם השליטה בבזן. לפי ההסכם לחברה לישראל, שותפתה בבזן, זכות ראשונים לרכוש את חלקה של פטרוכימיים. חברת מפעלים פטרוכימיים חייבת לבעלי האג"ח ולמערכת הבנקאית סך של 1.9 מיליארד שקל. שווי הנכסים שבידיה, 30% מבזן שמהווה את הפעילות היחידה של פטרוכימיים, עומד על 1.2 מיליארד שקל בלבד. שווי נכסי נקי של מינוס 700 מיליון שקל, יחד עם שיעורי מינוף פנטסטיים, לא מותירים לכאורה ברירה לבעלי החוב - הבנקים ובעלי האג"ח - ברירה אלא לקחת את השליטה בפטרוכימיים מידי הבעלים הנוכחיים - דיוויד פדרמן, יעקב גוטנשטיין ואלכס פסל.

   

  לאחר שאדרי אל ביצעה פירעון חלקי לחוב של מחזיקי אג"ח א' בשבוע שעבר, היום הודיעה אדרי אל כי בעל האג"ח מסדרה ב' הסכימו שלא לכנס אסיפה לדיון באם להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי.

   

  מניות במרכז

  משפחת זלקינד מוכרת מניות אלקטרה בבורסה של תל אביב בסכום כולל של 70 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". המכירה בוצעה לפי מחיר של 410 שקל למניה - דיסקאונט של כ-3% על מחיר הפתיחה היום בבורסה באחד העם. בתוך כך נסחרת המניה במחזור הגבוה בבורסה. אלקו החזקות ( 3,810.0 0.50% ) של גרשון זלקינד היא בעלת השליטה בשלוש חברות ציבוריות שמניותיהן נסחרות בבורסה בתל אביב, אלקטרה (59%), אלקטרה נדל"ן (58%) ואלקטרה מוצרי צריכה (65%).

   

  רוני בירון, אנליסט בכיר ב- UBS, הוריד את מחיר היעד של מניית כיל ל-46 שקל - פרמיה של 20% על מחיר השוק וכתב: "אנחנו מצפים שההחלטה על הקמת ועדת ששינסקי השנייה תכביד על המנייה בשנה הקרובה, אולם, ההשפעה של תשלום התמלוגים כבר מגולם במחיר".

   

  אייסקיור מדיקל, העוסקת במחקר ופיתוח של מכשור רפואי בתחום בריאות האישה, קיבלה שיפוי ביטוחי מחברת הביטוח הרפואי HCSC, המאגדת בתוכה את חברות הביטוח הרפואי Blue Cross Blue Shield של מדינות טקסס, אילינוי, אוקלהומה ונבאדה. הכיסוי יחל ב-15 ביוני, והוא לטיפול בהקפאה בגידולים שפירים בשד מסוג פיברואדנומה הניתנים על ידי מערכת ה-IceSense3. HCSC היא אחת מהמבטחים הגדולים בארה"ב ומשרתת כ-13 מיליון חולים, המהווים 5% משוק הביטוחים הרפואיים המסחריים בארצות הברית.

   

  אחרי שאיל ודלמן, יו"ר מלאנוקס הקודם ומנכ"ל החברה, איבד את תפקיד היו"ר בעקבות ההצבעה באסיפת בעלי המניות, החליטה מלאנוקס למנות תחתיו לתפקיד היו"ר את ארווין פדרמן. 

   

  מניית מזור רובוטיקס לא עוצרת - החברה העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מיכשור רפואי לניתוחים נסחרת במחזור פי 3 מהמחזור היומי הממוצע ובכל משלימה זינוק של יותר מ-30% בשבוע. עם זאת, החברה לא דיווחה על אירוע מהותי כלשהו לבורסה בימים האחרונים.

   

  דירקטוריון מזרחי-טפחות אישר היום את מינויו של אלדד פרשר לתפקיד מנכ"ל הבנק. זאת, בהתאם להמלצה שהתקבלה פה אחד בוועדת האיתור, שבראשה עמד יו"ר הבנק, משה וידמן. פרשר (49), שמשמש מזה 9 שנים כמנהל החטיבה הפיננסית של הבנק, צפוי להחליף בתפקיד את אלי יונס שהודיע לפני כחודשיים שלא יחדש את חוזהו בבנק.

   

  טבע הודיעה אתמול כי רכשה את חברת MicroDose Therapeutx המתמחה בטכנולוגיות משאפים ובמוצרים למחלות וזיהומי ריאות. במסגרת ההסכם, טבע תרכוש את הון המניות המונפק של MicroDose תמורת 40 מיליון דולר ביום סגירת העסקה, תשלומים נוספים בסכום של עד 125 מיליון דולר עבור השלמת אבני דרך של רגולציה ופיתוח, ואבני דרך על בסיס מכירות ותשלומי תמלוגים מדורגים עבור המסחור של MDT-637 ושל תרופה למחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) ולאסתמה, הנמצאת בשלבים מוקדמים יותר של פיתוח.


  פורסם לראשונה 18/06/2013 10:19

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים