שתף קטע נבחר

נאסר על ראשי ערים להציג תמונתם באתר הרשות

עתירה נגד ראש העיר רעננה הובילה להטלת הגבלות של השופט ג'ובראן על מועמדים בבחירות המקומיות

ראשי רשויות שבהן מתקיימות בחירות לא יוכלו לפרסם עצמם באמצעות איגרות אלקטרוניות ותמונות באתר הרשות, כך קבע אתמול (יום ב') יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית משפט העליון סלים ג'ובראן.

 

בחירות ברשויות המקומיות - כתבות נוספות ב-ynet:

אישה פוטרה מהקאנטרי, ראש העיר נאשם בשוחד

ניצן הורוביץ רץ בת"א: "להשתחרר מסיוט החניה"

 

ההחלטה ניתנה בעקבות עתירה שהגישו חברת מועצת העיר רעננה סימה פרי וחברי סיעות מרצ ולמען התושבים נגד ראש העיר המכהן נחום חופרי והעירייה. לטענתם, חופרי שלח מתיבת הדואר האלקטרוני העירונית איגרת אישית שמתארת אירועים בעיר וכן תמונות שלו. הם הוסיפו כי ראש העיר השתמש בתמונות שהעירייה צילמה בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו והעביר מסר מוקלט בקולו לתושבים.

 

חופרי והעירייה טענו כי האיגרות הופצו ברשימת תפוצה מוגבלת מבלי שנעשה שימוש במשאבי העירייה. לטענתם, פרסום התמונות בחשבון הפייסבוק אינו מהווה תעמולה אסורה אלא מספק מידע שנוגע לנעשה בעיר. המסרים המוקלטים, טען ראש העיר, נשלחו כיוון שקולו מוכר.

 

בהחלטתו, הבהיר השופט כי חוק הבחירות קובע שאסור להשתמש במשאבי הציבור למען תעמולה אסורה, וכי חופרי שלח איגרות אישיות מתיבת הדואר העירונית שלו ומחלקת הגרפיקה של העירייה עיצבה אותן. ג'ובראן קבע עוד כי מחלקת הדוברות צריכה לפרסם תמונות ללא צילום ראש העיר. "אלו ישרתו את הערך האינפורמטיבי לכלל התושבים ולא ישמשו כלי שרת בידיו של מתמודד כזה או אחר", הדגיש.

 

השופט הורה לעיריית רעננה להסיר מהאתר כל תמונה של ראש העיר או מתמודד אחר עד למועד הבחירות ולנסח מחדש את הכתוביות שמלוות את האירועים הרשמיים.

 

מדוברות ראש העיר חופרי נמסר בתגובה: "העתירה הוגשה על ידי גורמים אינטרסנטיים המונעים משיקולים לא ענייניים. האיגרת שבגינה הוגשה העתירה התייחסה לפעילות העירייה בתקופה שלפני התאריך הקובע בחוק הבחירות. כמו כן, פסק הדין אינו מבקר ישירות את ראש עיריית רעננה, אלא מנתח את הסוגיה המשפטית בכללה, ומשתמש בה על מנת לחדד כללים החלים על ראשי רשויות בתקופת בחירות, כללים שמר חופרי עומד בהם בקלה כבחמורה מלכתחילה".

 

במרכז השלטון המקומי אמרו כי יכבדו את ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בוצ'צ'ו
השופט ג'ובראן
צילום: בוצ'צ'ו
מומלצים