שתף קטע נבחר

הפגנה במצרים נגד חמאס: "סכין בלב המדינה"

מתנגדי מורסי פתחו חזית נגד אנשי הארגון הפלסטיני. מאות הפגינו בקהיר מול מלון שבו שהו בכירי חמאס ודרשו את גירושם מהמדינה: "לא למשעל ולא להנייה, חמאס הוא ארגון טרור"

הקשר בין ארגון חמאס לתנועת האחים המוסלמים השולטת במצרים הצליח לעורר זעם בקרב קבוצה לא קטנה שנמנית עם מתנגדיו של הנשיא המצרי מוחמד מורסי.

 

עוד חדשות מהעולם ב-ynet:

בית זוועות 2: כלאו אם ובתה ואיימו עליהן בנחשים

הפיכה מבית: נחשפת תוכנית המערב נגד אסד

 

הפגישות התכופות של אנשי חמאס עם בכירי השלטון בקהיר לא מתקבלות בשביעות רצון בציבור המתנגדים לשלטון. הזעם בקרב המוחים על הקשר גבר בעקבות פיגוע הטרור באוגוסט, שגבה את חיי 16 מאנשי כוחות משמר הגבול המצרי ובשל מעורבות לכאורה של חמאס בפריצה לבתי הכלא ב"מהפכת 25 בינואר".

 

צפו בהפגנה:

 

השלטונות במצרים עדיין לא פרסמו פרטים על אודות מבצעי הפיגוע באוגוסט, ובשל כך הועלתה הסברה שגורמים פלסטיניים מעזה ובכירים בחמאס היו מעורבים באירוע. 

 

עדות למשבר אירעה ביום שני השבוע. משלחת של חמאס בראשות המנהיגים חאלד משעל ואיסמעיל הנייה הגיעה לביקור שגרתי בארץ הנילוס, אך ברקע הפגישות המתינה למשלחת הפתעה לא נעימה. לפי הדיווחים בתקשורת הערבית, מאות בני אדם הפגינו מול בית המלון שבו שהו הפלסטינים ודרשו לגרש אותם מאדמת מצרים.

 

מרבית המפגינים היו מאנשיו של איש התקשורת השנוי במחלוקת, תופיק עכאשה, שמזוהה עם משטרו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק. המפגינים שנכללים בקרב המחנה האופוזיציוני למורסי ערכו למעשה חזרה גנרלית לקראת הפגנות הענק שצפויות להיערך בסוף החודש במצרים נגד שלטונו של מורסי במלאות שנה לכהונתו. המפגינים אף הניפו שלטים עם תמונות של הנשיאים לשעבר גמאל עבד אל-נאצר ואנואר סאדאת.

 

חזרה גנרלית להפגנה גדולה יותר. קהיר, השבוע ()
חזרה גנרלית להפגנה גדולה יותר. קהיר, השבוע

 

ביקשו להורות על מעצר אנשי חמאס 

במהלך ההפגנה מול בית המלון קראו הנוכחים: "לא למשעל ולא להנייה, הם ארגון טרור", "סיני למצרים ולא לחמאס" ו"הצבא המצרי הוא הצבא שלנו ומורסי הוא לא הנשיא שלנו". כמו כן הונפו שלטים נגד נשיא מצרים שעליהם נכתב בין היתר: "מורסי הסתלק, אנחנו לא מרוצים מכך שמי ששולט הם

רוצחים או טרוריסטים". אחת מהמפגינים הניפה שלט שעליו נכתב: "חמאס הוא סכין בלבה של מצרים".

 

במקביל, העיתון "א-שרק אל אווסט" טען הבוקר (יום ד') כי עורכי דין במצרים קראו לרשות השופטת במדינה להורות על מעצר של אנשי ארגון חמאס. ברקע הדברים יצוין כי במערכת המשפט במצרים עומדות ותלויות לא מעט קובלנות נגד חמאס בטענה שהוא מתערב בעניינים הפנימיים.

 

העיתון "אל-קודס אל-ערבי" טען הבוקר כי בעקבות ההפגנה מול בית המלון, התבקשה המשלחת של חמאס לעזוב את קהיר כבר אתמול, יממה לפני המתוכנן.

 

השבוע גם עלו דיווחים, שלפיהם, בכירים בצבא מצרים סירבו לבקשת חאלד משעל להיפגש עמם. משעל, כך נטען, ביקש להיפגש עם אנשי הצבא כדי להוכיח את הכוונות הטובות של חמאס ביחס לנוכחותו במצרים וכדי להבהיר כי חמאס לא מתערב בעניינים הפנימיים של מצרים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זעם במצרים. מורסי והנייה
צילום: AP
הפגנה בגנות חמאס. קהיר, השבוע
מומלצים