שתף קטע נבחר

נשים אמריקניות לקרבי: "ימי רמבו הגיעו לסיומם"

מחפשים מוחות ולא שרירים: הפנטגון חשף את תוכניתו ההיסטורית לשלב נשים בכל תפקידי הלחימה בחזית - ואפילו ביחידת "אריות הים" המובחרת. "אנחנו מחפשים אחר אנשים צעירים, חכמים ומוכשרים שיכולים לדבר וללמוד שפה זרה, להבין תרבות, לעבוד עם אוכלוסיות ילידיות ולהתנהג בצורה מנומסת"

השוויון בין נשים לגברים מגיע גם לאחד הארגונים הכי שובניסטיים שיש: גורם בכיר בצבא ארצות הברית אמר אתמול (יום ג') כי "הימים של רמבו באו לסיומם", בשעה שהפנטגון חשף את תוכניתו לשלב נשים בכל תפקידי הלחימה בחיל הרגלים, אפילו ביחידת הקומנדו המובחרת "אריות הים" שחיסלה את אוסמה בן לאדן. במהלך 12 השנים האחרונות לחמו חיילות אמריקניות באפגניסטן ובעיראק וחלק מהן מצאו את מותן בעוד נאסר עליהן לשרת בקו החזית.

 

קרבי זה הכי אחותי. המארינס פותח דלת לנשים

 

עוד חדשות בעולם :

מו"מ עם טליבאן: הנשיא האפגני לא עודכן - וזעם

בית זוועות 2: כלאו אם ובתה ואיימו עליהן בנחשים

אבא של 'היטלר' התארס: אקרא לבתי אווה בראון

גם הוא ברלינאי: אובמה ידבר על הגרעין בגרמניה

 

על פי תוכניות משרד ההגנה של ארה"ב, הדרישות לתפקידי לחימה - כמו למשל טיפוס על קירות ונשיאת תחמושת במשקל 25 קילוגרמים - יהיו אחידות לגברים ולנשים. הפנטגון מסר כי יידרשו עוד כמה שנים כדי לחקור את הנושא, לחנך ולהכשיר את החיילים בטרם ייפתחו כל תפקידי הלחימה לנשים.

 

כל תפקידי הלחימה ייפתחו בפניהן. חיילות אמריקניות באימון (צילום: AP) (צילום: AP)
כל תפקידי הלחימה ייפתחו בפניהן. חיילות אמריקניות באימון(צילום: AP)

 

המהלך לפתוח תפקידי לחימה לנשים בצבא ארה"ב בא אחרי כתריסר שנים של מלחמה בעיראק ואפגניסטן, מדינות שבהן לא הוגדרו בבירור קווי החזית. יותר מ-150 נשים נהרגו בשתי המלחמות וכאלף נפצעו. המהלך גם בא על רקע סדרה של תקיפות מיניות בצבא האמריקנית שהעלו שאלות רבות לגבי היחס לנשים בצבא. הגנרל האמריקני הבכיר אמר כי הדרת נשים מקווי החזית היא חלק מהבעיה והופכת אותן ללוחמות מסוג ב'.

 

שר ההגנה הקודם לאון פאנטה ומפקד הצבא האמריקני מרטין דמפסי ביטלו בחודש ינואר האחרון של האיסור על נשים להתמודד על משרות קרביות. השניים נתנו לצבא אולטימאטום עד 15 במאי כדי להגיש תוכנית מפורטת ליישום החלטתם, שתפתח בפני נשים 237 אלף משרות בכוחות המזוינים של ארה"ב ותגדיל את ההזדמנויות שלהן לקידום הקריירה שלהן.

 

עוד נקבע כי יחידות הצבא חייבות ליישם את תוכנית השילוב של נשים בקווי החזית עד 1 בינואר 2016. ראשי הצבא האמריקני עדכנו את כלי התקשורת לגבי התוכנית והודו כי השירות הצבאי עובר שינוי ושהצבא מעדיף בימים אלה מוחות על פני שרירים ביחידות המובחרות שלו. "הימים של רמבו באו אל סיומם", אמר הגנרל בנט סקוליק מפיקוד המבצעים המיוחדים.

 

"אנחנו מחפשים אחרי חיילים חכמים ומוכשרים. אנחנו מחפשים אחר אנשים צעירים שיכולים לדבר וללמוד שפה זרה, להבין תרבות, לעבוד עם אוכלוסיות ילידיות ולהתנהג בצורה מנומסת", אמר סקוליק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בצבא האמריקני מעדיפים מוח על פני שרירים. סטאלון ב"רמבו"
מומלצים