שתף קטע נבחר

13 שנות מאסר לקצין הבכיר שסחר בסמים

רס"ן ערן קבלו שהיה קצין המבצעים בחטיבה הדרומית בעזה נשלח ל-13 שנות מאסר ועוד 3 שנות מאסר על תנאי. הוא ניסה למכור יותר מ-150 ק"ג של סמים ב-1.7 מיליון שקלים. השופטת קבעה: לא מדובר במעידה חד פעמית

בית הדין הצבאי של מחוז דרום גזר היום (ד') 13 שנות מאסר בפועל על קצין המבצעים של החטיבה הדרומית בעזה, רס"ן ערן קבלו, שהורשע בסחר בסמים. קבלו הודה שניסה למכור עשרות קילוגרמים של סמים שנתפסו בגבול ישראל-מצרים בעבור 1.7 מיליון שקל. עד למעצרו הספיק לקבל עבורם כ-340 אלף שקל.

 

עוד בחדשות ynet:

 

השופטת, סא"ל נועה זומך, מתחה בגזר הדין ביקורת חריפה על מעשיו של קבלו ודחתה את בקשתו שלא להחמיר עמו כדי להקל על משפחתו. "חומרתן של העבירות איננה נתפסת. אין מדובר במעידה חד פעמית אלא ב-4 מקרים שונים".

 

רב-סרן קבלו עם עו"ד אבי עמירם, בבית הדין הצבאי (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
רב-סרן קבלו עם עו"ד אבי עמירם, בבית הדין הצבאי(צילום: רועי עידן)

 

"כמות הסמים שנכנסו לישראל שאינה ידועה עד היום מדאיגה", ציינה זומך והוסיפה, "קבלו מעל בתפקידו להיות המחסום האחרון בפני מעבר הסם למדינה. אילולא היה נתפס הסם, בכמות הזו, הייתה זו מכה קשה לאזרחיה". היא ציינה כי עובדת היותו של קבלו קצין בצה"ל מחייבת אותה להחמיר בעונשו.

 

באוקטובר גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב 11 שנות מאסר על שותפו של קבלו בפרשה, אבי שלום, שהיה פקודו לשעבר. במהלך משפטו של רב-סרן קבלו התייצבו לצדו קצינים בכירים בצה"ל שמסרו עדות אופי בשבחו ובראשם מפקד עוצבת

האש, תת-אלוף אהרון חליוה. בנוסף העידו לטובתו הרב יצחק בר חיים - ממובילי הגדוד החרדי נצח יהודה - וכן שבעה קצינים ובכללם המפקד לשעבר של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אלוף-משנה טל חרמוני.

 

בנוסף ל-13 שנות מאסר בפועל, נגזרו עליו שלוש שנות מאסר על תנאי מרגע שחרורו ונקבע כי דרגותיו הצבאיות יישללו ממנו. עורכי הדין אבי עמירם ואיתן סבג, שייצגו את הנאשם, אמרו עם היוודע גזר הדין כי הם מאמינים שמעצרו יקוצר: "רס"ן קבלו חסם בגופו מחבלים במשך כל שירותו הצבאי. אני מאמין שההיסטוריה תשפוט אותו בניגוד גמור לגזר הדין שניתן היום". קבלו יוצג גם על ידי רס"ן עאסם חאמד וסרן ליאור שטלצר מהסנגוריה הצבאית.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
רב-סרן ערן קבלו. הספיק לקבל 340 אלף שקל
צילום: רועי עידן
מומלצים