שתף קטע נבחר

החשש מפוליו: עלייה של 10% במס' המתחסנים

עקב גילוי שרידי הנגיף המליץ משרד הבריאות להורים למהר לטיפות חלב. אתמול חוסנו 2,503 ילדים. מאז תחילת החודש חוסנו 26,153 ילדים - עלייה של כ-10% בהשוואה ל-2012. משרד הבריאות: "הפתרון: להקפיד על חיסון והיגיינה"

הפרסומים על אודות חשש מהתפרצות מגיפת פוליו ואזהרות משרד הבריאות הביאו לעלייה במספר הילדים שחוסנו מפני הנגיף. בעקבות הקריאה של המשרד חוסנו אתמול (ג') בטיפות חלב בכל הארץ 2,503 ילדים עד גיל 6 - עלייה של שמונה אחוזים לעומת התאריך המקביל אתשקד (18 ביוני 2012), אז חוסנו 2,321 ילדים. זאת על פי נתוני משרד הבריאות.

 

פוליו - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

בעקבות הממצאים האחרונים קרא המשרד להורים לחסן את ילדיהם. בבאר שבע חוסנו 431 ילדים, לעומת 289 בתאריך המקביל אשתקד. באשקלון חלה עלייה מ-133 ל-219. במחוז מרכז נרשמה עלייה משמעותית מ-541 ילדים ל-769.

 

בסך הכל חוסנו מתחילת החודש 26,153 ילדים עד גיל שש בכל הארץ, עלייה של כ-10 אחוזים לעומת התקופה המקבילה בשנת 2012. משרד הבריאות גם מדווח שברהט הגיע שיעור המתחסנים ל-98 אחוז, גבוה מהשיעור בדרום שעומד על 90 אחוז, ומשאר הארץ, שם חוסנו כ-95 אחוז מהאוכלוסייה.

 

בישיבה שהתקיימה היום בשירותי בריאות הציבור סוכם להרחיב את היקף הניטור בביוב בכל הארץ על מנת לנסות לאתר נגיפי פוליו נוספים. עד לפני כחודשיים ביצע משרד הבריאות ניטור בשמונה נקודות בלבד ברחבי הארץ, ולאחר הגילויים הראשונים הורחבו הבדיקות.

 

עד כה נמצאו שרידי נגיף הפוליו ברהט, באר שבע, קריית גת, אשדוד, תל שבע,

ערערה ובמכון טיהור שפכים שוקת. הנגיף שנמצא הוא נגיף חי ואינו תוצאה של תרכיב חיסוני. הוא זהה לנגיף שנמצא לפני כחצי שנה במצרים.

 

בתחילת השבוע הבא יגיעו לישראל נציגי ארגון הבריאות העולמי כדי לבחון מקרוב את הטיפול של משרד הבריאות בעניין נגיפי הפוליו. מאז גילוי הנגיף ראשון בביוב ברהט מקיים משרד הבריאות התייעצות שוטפת עם הארגון העולמי וכן עם המרכז לבקרת מחלות בארה"ב.

 

"חשוב שהציבור יישמע להמלצות משרד הבריאות בדבר השלמת החיסונים עד גיל שש, לצד הקפדה על כללי היגיינה של שטיפת ידיים לאחר יציאה מהשירותים, לאחר החלפת חיתולים ולפני מגע עם אוכל", אמר פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. "ככל ששיתוף הפעולה עם הציבור יגדל, כך נוכל להדביר את הנגיף. שתי הדרכים העיקריות להדברתו הן חיסונים והיגיינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיסון בקופת חולים בבאר שבע
צילום: רועי עידן
מומלצים