שתף קטע נבחר

30 לטבח בבנק: "עוד חוששת להיכנס פנימה"

בני משפחותיהם של אבנר כהן ומאיר זיתון, עובדי סניף הבנק שנרצחו לפני כחודש, הגיעו לאזכרה יחד עם בני משפחותיהם של שני הלקוחות שנרצחו. מרים כהן, שנחטפה על ידי הרוצח, לא תשוב לעבוד במקום: "צריך המון כוח להמשיך"

"עדיין נראה שזה סרט אימה שלא נגמר, הגופה שנאלצתי לדלג מעליה, שלוליות הדם. אני חוששת להיכנס פנימה בגלל הזיכרונות". כך אמרה מיכל בן שטרית, עובדת הבנק שנמלטה מאימת היריות ביום הטבח בסניף בנק הפועלים בבאר שבע. בן שטרית כמו גם מרים כהן, שהוחזקה כבת ערובה על-ידי איתמר אלון, הצהירו שלא יחזרו לעבוד שם. הבוקר (יום ה') קיימו העובדים ובני המשפחות טקס זיכרון במקום. 

 

חודש עבר מאז נורו למוות ארבעה בני אדם, עובדי הסניף ולקוחותיו בידי איתמר אלון, תושב העיר שנכנס לסניף ובמסע נקמה וזעם ירה בהם למוות. ההרוגים הם אבנר כהן, מנהל הסניף. מאיר זיתון, סגנו, בן 40 מבאר שבע, וענת אבן-חיים בת 34, תושבת העיר אף היא, לקוחת הסניף. גם עידן סברי, תושב העיר בן 22 נהרג במקום.

 

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

אזכרה במלאות 30 לרצח (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
אזכרה במלאות 30 לרצח(צילום: רועי עידן)
 

 

לפתח הסניף הגיעו היום נציגי העירייה, ראשי בנק הפועלים ובני המשפחות השכולות. במהלך הטקס הסירו את הלוט מהגלעד שהוקם לזכר הנרצחים.

 

מרים כהן, שנחטפה על ידי הרוצח והוחזקה על-ידו כבת ערובה במשך כשעה, הגיעה בפעם השנייה לפתח הסניף, ואמרה: "שום דבר לא יכול היה להעיד על מה שיקרה. והנה חודש עבר. זו הרגשה כבדה. קשה לדבר עליהם בלשון עבר. צריך המון כוח להמשיך". גם אותה ליוו חרדות לקראת האזכרה, אך לדבריה "היה ברור לי שאני מגיעה לפה, אבל בבוקר היו לי דפיקות לב. לא ידעתי מה לעשות. הגענו לחניה ובקושי יכולתי ללכת. אבל הנה, לפחות את הכבוד האחרון אני נותנת". יחד עם זאת אמרה כי לא תחזור לעבוד בסניף זה.

 

בטקס נאמו גם נציגי הבנק. יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, אמר: "נותרנו מזועזעים וחלל עצום נפער בחיי המשפחות ובקרב כל עובדי הבנק. נעשה הכול כדי לנצור את זכרם". ציון קינן, מנכ"ל הבנק, אמר למשפחות: "אני מתחייב שלעולם לא תהיו לבד. הפכתם למשפחות שכולות על לא עוול בכפכם".

 

הרצח בבנק אירע בשעות הצהריים, ב-20 במאי. מחקירת המשטרה עלה כי אלון, כבן 40, ביקש מעובדי הבנק להגיע איתו להסדר חוב בגובה של 6,000 שקל. כשנכנס בבוקר לסניף הבנק הוא התווכח עם הבנקאי, ככל הנראה לאחר שנבלע לו כרטיס בכספומט. הוא שאל מדוע נבלע הכרטיס. לאחר כמה שעות הוא חזר לסניף. הוא התיישב יחד עם מי שהמתינו לתורם ואז קם לפתע, הוציא אקדח וירה באישה שעמדה בתור ובעוד לקוח. לאחר מכן ירה בשניים מעובדי הבנק. ככל הנראה אף ביצע וידוא הריגה בשני העובדים.

 

בהמשך התבצר בבנק כשברשותו בת ערובה, שהוצאה מהמקום בחיים אחרי כשעה, ולבסוף ירה בעצמו. בעברו שירת אלון במג"ב, ובהמשך עבד בעיריית באר-שבע. את כלי הנשק שבו ביצע את הרצח, החזיק ברישיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
האזכרה בסניף
צילום: רועי עידן
סניף הבנק בבאר שבע ביום הטבח
צילום: עידו ארז
צילום: בראל אפרים
מרים כהן
צילום: בראל אפרים
מומלצים