שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוועדה לשיקום הרפואה הציבורית החלה לעבוד

  הכנסת שר"פ לכל בתי החולים, בדיקת הביטוחים המשלימים והפרטיים והפרטת בתי החולים הממשלתיים: הוועדה לשיקום הרפואה הציבורית בישראל, שבראשה עומדת שרת הבריאות יעל גרמן, החלה את עבודתה. ההמלצות: בתוך ארבעה חודשים

  "בשנים האחרונות יש מגמות שמלמדות שמי שאין לו - מתקשה לקבל טיפול במחיר שווה לכל נפש ובזמן קצר, ואסור לנו להסכים לזה. מערכת הבריאות בישראל חרטה על דגלה שיוויון, צדק וערבות הדדית. כל אחד יקבל על פי צרכיו וישלם על פי יכולתו", כך אמרה היום (ה') שרת הבריאות יעל גרמן בפתיחת הוועדה לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית, שהחלה את עבודתה. גרמן, שעומדת בראשות הוועדה, הוסיפה כי "יש לנו מערכת בריאות מעולה. ה-OECD דירג אותה במקום גבוה. אבל אנחנו נמצאים היום בצומת בו אנו צריכים לראות לאן מועדות פנינו".

   

  עוד חדשות ועדכונים בפייסבוק של ynet

   

  בוועדה חברים נציגים שאמורים לייצג מגוון דעות, ביניהם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה פרופ' יוג'ין קנדל, פרופ' קובי גלזר מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, פרופ' גבי בן נון מהפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון ולשעבר בכיר במשרד הבריאות, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר משה בר סימן טוב, מזכ"ל ההסתדרות הרפואית עו"ד לאה ופנר, נציג הציבור והמומחה לאתיקה רפואית עו"ד עדי ניב-יגודה, מנהל חדר המיון בבית החולים הדסה ויו"ר האיגוד לרפואה דחופה ד"ר עזיז דראושה, ד"ר שולי ברמלי-גרינברג מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה, נציגת הציבור פנינה קורן, מיכל טביביאן מזרחי ממשרד ראש הממשלה ופרופ' לאה אחדות.

   

  הוועדה תתכנס מדי יום חמישי על מנת לדון בדרכי החיזוק של הרפואה הציבורית. גרמן הדגישה כי מבחינתה אין נושא שלא עומד על הפרק, כולל הכנסת שר"פ לבתי החולים בדרכים שונות והפעלתו רק בשעות הלילה ובסופי שבוע. בנוסף, הוועדה תדון באפשרות להפריד את בתי החולים הממשלתיים מבעלות משרד הבריאות. הוועדה תקים שתי ועדות משנה שיעסקו באיגוד בתי החולים ובביטוחים הרפואיים.

   

  הציפייה היא כי מסקנות הוועדה, שאמורות להינתן בתוך ארבעה חודשים, יהיו משמעותיות מכיוון שגם שרת הבריאות וגם מנכ"ל משרד הבריאות חברים בה. גרמן החליטה להשתתף בעצמה בדיוני הוועדה כדי לא לקבל בסיום העבודה את ההמלצות לאחר שהן מוגמרות. "השרה רוצה להיות שותפה לתהליך המחשבה ולא לקבל חומר לאחר שעבר סינון", נמסר מלשכתה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הילה ספאק וניצן דרור
  שרת הבריאות יעל גרמן. "צריך לראות לאן מועדות פנינו"
  צילום: הילה ספאק וניצן דרור
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים