שתף קטע נבחר

בני נוער ללא בית קולנוע? לא עוד

לאחר עשור ללא בית קולנוע בקריית שמונה, החליטו בני הנוער בעיר לחלל שינוי. עמית מועלם מכיתה ט' מזמינה את כולם הערב לסינמה סיטי בגלילות, שם הבמאי אבי נשר יקרין סרטו החדש "פלאות" כהתרמה לטובת קולנוע בקריית שמונה: "בואו נייצר יחד סוף טוב לסרט של הכיתה שלי"

אנחנו 31 נערים ונערות מכיתה ט' בקרית שמונה שיחד החלטנו לצאת למסע להחזרת הקולנוע לעיר אחרי עשור ללא סרטים.

 

כבר עשר שנים שאין בעיר שלנו, קריית שמונה בית קולנוע. כששאר הילדים ובני הנוער בארץ יכולים להתארגן ולצאת בערב לסרט, למשל, אנחנו יכולים ללכת לסרט רק בימי חופש, וגם אז מדובר בטרחה והוצאה כספית גדולה כיוון שבית הקולנוע הכי קרוב נמצא בחיפה.

 

כשהמחנך שלנו, מתן, אמר לנו לחשוב מה חסר לנו בעיר, היו לנו המון רעיונות למקומות בילוי ותרבות שהם טריוויאליים עבור אנשים שלא גרים בפריפריה. אך היה לנו ברור שמה שהיינו הכי רוצים זה בית קולנוע. ידענו שאנחנו רוצים להתרגש מיציאה של הכיתה לסרט, או מדייט ראשון בקולנוע. ידענו שגם לנו מגיעה תרבות. במקום להתלונן על המצב בפריפריה, החלטנו שנעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לגרום לזה לקרות. כשהגינו את היוזמה, עוד לא הבנו עד כמה בני נוער יכולים לעשות ולשנות.

 


החלטנו להגביר מאמצים שוב, כדי להשיג מקרן דיגיטלי והגברה חדשה 

 

יצאנו לדרך וכולם התגייסו. חברות סרטים שפנינו אליהן נענו לבקשה והעניקו לנו מגוון סרטים. בעבודת צוות ובעזרה הדדית, התחלנו להקרין באופן עצמאי באולם "אשכולות הפיס" בעיר. ההקרנה הצליחה מעל למשוער. חלוקת התפקידים שנעשתה בינינו העצימה כל תלמיד ותלמידה בכיתה, ולימדה אותנו באופן מעשי על אחריות לזולת. אך המקרן שהיה ברשותנו היה מיושן ולא איפשר הקרנה של סרטים חדשים המוקרנים בכל הארץ באופן דיגיטלי. גם ההגברה הייתה באיכות נמוכה.

 

אז החלטנו להגביר מאמצים שוב, כדי להשיג מקרן דיגיטלי והגברה חדשה. הבמאי אבי נשר, שנחשף ליוזמה, התגייס לעזרתנו כדי לגרום לזה לקרות. זה לא מובן מאליו שבני נוער יובילו לשינוי גדול כזה. הצלחנו

לגרום להרבה אנשים להתעניין במה שאנחנו עושים ולרתום את עצמם למטרה.

 

עכשיו אנחנו יודעים שזה אפשרי - בני נוער מכל מקום בארץ יכולים לעשות שינוי . בעזרתכם - בחופש שמתחיל היום, גם אנחנו נוכל ליהנות מסרט.

 

אנו גאים שהצלחנו להגיע להישגים האלה אך יש עוד דרך לפנינו. אנחנו מאמינים שבהתגייסות משותפת של הציבור הישראלי נוכל לפתח את התרבות באזור הצפון. אבל יותר חשוב מכך, התגייסות של הנוער בארץ, לקיחת אחריות כבר בגיל צעיר תגרום לשינוי חברתי בישראל. זה השיעור המרכזי והאחרון שלמדנו לפני היציאה לחופש הגדול.

 

עמית מועלם, ט' 9, בית ספר דנצינגר, קרית שמונה.

 

  • הערב, יום א' ה-23.6 , בשעה 19:30 יתקיים בסינמה סיטי בגלילות ערב התרמה לטובת קולנוע בקריית שמונה בהשתתפות הבמאי אבי נשר ויוקרן סרטו החדש "פלאות". לפרטים ורכישת כרטיסים הכנסו לאתר , כל ההכנסות מהערב יוקדשו לרכישת מקרן דיגיטלי וציוד הגברה איכותי לעיר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ששש.. הסרט מתחיל
צילום: jupiter
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים