שתף קטע נבחר

אישום: עבריין מין הורחק מי-ם, ותקף ילד בפנימייה

ביהמ"ש שחרר למעצר בית תושב ירושלים שהואשם בתקיפה מינית, בתנאי שיורחק לאזור מגדל העמק. אלא שלפי האישום נגדו, בזמן שלמד בישיבה שם הוא ביצע מעשי סדום בילד שלמד בפנימייה סמוכה. גם צעיר אחר נאשם שתקף את הילד

בית המשפט שחרר נאשם בעבירות מין, וילד תמים נפל קורבן למעשיו דווקא בין כותלי המוסד שאמור היה להגן עליו: מקרה מזעזע של תקיפה מינית בפנימייה באזור מגדל העמק נחשף הבוקר (יום ב') בבית המשפט המחוזי בנצרת. מכתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז צפון, עולה כי הנאשם במעשים הוא תושב ירושלים, בן 44.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

חשד: עובד מועדון בתל אביב אנס שתי בנות 17

משרד החינוך: טעינו, ניתן פקטור במתמטיקה

 

האיש הורחק למגדל העמק מהבירה, במהלך משפט שבו הוא מואשם בעבירות של אלימות ותקיפה מינית. לפי כתב האישום, במהלך תקופת שהותו שם הוא אמור היה לשהות במעצר בית בביתו של תושב העיר, אולם בפועל התגורר בישיבה, שלא בידיעת הרשויות.

 

אחד הנאשמים בבית המשפט (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
אחד הנאשמים בבית המשפט(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בתקופת שהותו בישיבה לצורך לימוד תורה, כך נטען, הוא ביצע מעשי סדום בילד בן 12.5 הלומד בפנימייה הנמצאת באותו המתחם. במהלך חקירת המשטרה בפרשה, התברר כי אותו ילד נפל קורבן למעשים מגונים מצד אדם נוסף, תושב מודיעין עילית, בן 24, שלמד גם כן במקום.

 

תחילתה של הפרשה לפני כמה חודשים, כאשר הנאשם תושב ירושלים נעצר על ידי המשטרה המקומית. הוא הואשם בבית המשפט בבירה באלימות ובתקיפה מינית. במהלך משפטו, הסכים בית המשפט לשחררו מהמעצר תוך הרחקתו מהעיר. בבית המשפט הוחלט כי האיש ישהה במעצר בית במגדל העמק.

 

אלא שהאיש כאמור העביר את הזמן דווקא בישיבה תורנית במגדל העמק. במתחם שבו שוכנת הישיבה שוכנת גם פנימייה, וכך חיים שם אלה לצד אלה מבוגרים וילדים. בחלק גדול מהמקרים מדובר בילדים שמצבם הסוציאלי קשה, ושלומדים במקום בתנאי פנימייה. מחקירת המשטרה עולה כי אחד הילדים האלה, שנאלץ לעזוב את ביתו לאחר שעבר התעללות פיזית מצד קרוב משפחה, נפל קורבן למעשיו של הנאשם.

 

מעשי סדום במקווה ובאחד מחדרי הפנימייה

בחקירה התברר כי בכמה מקרים שונים, באחד מחדרי הפנימייה ובמקווה של המוסד, ביצע הנאשם בילד מעשי סדום קשים ואלימים. ראש משרד החקירות והמודיעין בתחנת מגדל העמק, פקד עוזי הדר, סיפר כי חוקרת הילדים שתשאלה את הילד, אמרה בתום חקירתו כי מדובר באחד המקרים הקשים ביותר שבהם נתקלה. הילד סיפר על המקרה לאחד מאנשי הצוות, ותלונה הוגשה במשטרה. הנאשם נעצר זמן קצר לאחר מכן, לאחר שבמשטרה התברר הרקע לשהותו במקום, ועלה חשד כי יברח.

 

מכתב האישום, שהגישה עו"ד אורית קורין מפרקליטות מחוז הצפון, עולה כי המקרים אירעו בחודשים מאי ויוני השנה. באחד המקרים תקף הנאשם מירושלים את הקטין במהלך טבילה במקווה הנמצא במתחם המוסדות החינוכיים. לאחר שהילד ביקש לשאול ממנו את הסבון תקף אותו הנאשם וביצע בו מעשה סדום, כשהוא אוחז בו בחוזקה ודוחה את ניסיונות ההתנגדות של הילד.

 

במקרה אחר הזמין את הילד לחדרו, תוך הבטחה שייתן לו 10 שקלים. הוא ביצע בילד מעשי סדום. לאחר מכן נתן לו את הכסף, והובילו שוב למקווה. מאחר שבמקום היו אנשים אחרים, אמר לו "בפעם אחרת אני יעשה לך". במועד אחר אמר לילד שאסור לו לספר על המקרים, ושאם יישאל - עליו לומר כי למדו יחד תורה. האיש מואשם במספר רב של מעשי סדום, מעשים מגונים וכן הפרת הוראה חוקית, שכן אמור היה לשהות במעצר בית בבית אחד הרבנים בעיר - ולא בישיבה.

 

במהלך החקירה התברר כי הילד נפל קורבן לתקיפה מינית נוספת: צעיר כבן 24 התחכך בו וביצע בו מעשים מגונים. במשטרה אמרו כי הנהלת המוסד ידעה על מקרה זה, והצעיר נאלץ לעזוב ולשוב לביתו. בחקירה טענו אנשי ההנהלה, כי לא ידעו שמדובר במעשים מגונים אך ידעו כי השניים שוחחו, דבר שלא היה מקובל עליהם, ולכן הורחק הצעיר. גם הוא נעצר, והיום הוגש נגדו כתב אישום.

 

בוא איתי לחדר וקבל 10 שקלים

לפי כתב האישום, הצעיר ממודיעין עילית הציע לילד כמה פעמים לשכב עמו, אך הוא סירב. לבסוף הציע לו לבוא עמו לחדרו, תמורת 10 שקלים ושם ניסה לבצע בו מעשה סדום וביצע בו מעשה מגונה.

 

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של הנאשם המרכזי עד תום ההליכים. מהבקשה עולה כי הילד העיד עדות מפורטת, וחוקרת ילדים קבעה כי היא מהימנה. בנוסף, הוביל הילד את החוקרים למקומות שבהם אירעו המקרים. עדויות נוספות נשמעו מפי חבריו של הילד שתיארו את מצבו ואת "האינטראקציה" בינו לבין הנאשם. גם הנאשם עצמו, שהכחיש את המיוחס לו, טען בהמשך כי הילד הוא שיזם מגע עמו. השופט עאטף עילבוני מבית המשפט המחוזי בנצרת התיר את פרסום הפרשה וקבע כי בימים הקרובים יוחלט אם לפרסם את פרטי הנאשם המרכזי. הוא אמר כי הנאשמים יוותרו במעצר עד להחלטה אחרת.

 

לאחר הגשת כתב האישום אמרה התובעת, עו"ד אורית קורין מפרקליטות מחוז הצפון: "התיק מבהיר את הסכנה בשחרור אנשים שמואשמים בעבירות מין ומשוחררים למעצר בית בקהילה ללא השגחה הדוקה כמו איזוק אלקטרוני או מעצר בית מלא".

 

עו"ד נסארין סכנדר-מוסא מהסנגוריה הציבורית שמייצגת את הנאשם המרכזי אמרה כי הוא מכחיש את כל העבירות המיוחסות לו. "לדבריו, מנסים להפליל אותו ולהעליל עליו בגלל עניינים פנימיים בתוך הישיבה". עו"ד רימונה שלג שמייצגת את הנאשם השני אמרה כי הוא מאשר שהייתה לו היכרות עם הילד אך מכחיש את האישומים נגדו.

 

באותם מוסדות חינוכיים היו בעבר כמה מקרים של תקיפות מיניות. בינואר 2012 הואשם מדריך בפנימייה בתקיפה מינית קשה ואלימה של אחד החניכים. הוא נדון לשמונה שנות מאסר בפועל. בשבוע שעבר נעצר נער בן 15 הלומד בפנימייה,

בחשד שתקף מינית את אחד הנערים האחרים, גרם לו לבצע בעצמו ובנערים אחרים מעשים מיניים, וכן דרש ממנו באיומים שיכין עבורו את שיעורי הבית.

 

עורך דין מהצפון אמר ל-ynet כי טיפל בעצמו בשישה מקרים של תקיפות מיניות במוסדות החינוכיים האלה בשנים האחרונות, כולל מקרה דומה לזה הנוכחי, שבו שהה במקום עבריין מין שהורחק מירושלים. בהנהלת המוסדות אמרו כי לא היו מודעים לעובדה שהנאשם המרכזי הגיע למקום, שבו לומדים גם מבוגרים. "אנחנו עושים כל שביכולתנו למנוע מקרים כאלה, כולל דרישה לאישורים משטרתיים עבור אנשי הסגל העובדים בפנימייה", אמר מנכ"ל המוסדות. "לצערי, בכל מקום שבו יש ילדים עלולים לקרות מקרים כאלה, ואנחנו עושים את המקסימום למנוע אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
אחד הנאשמים בבית המשפט. הילד כבר נאלץ לעזוב בית בשל התעללות פיזית
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים