שתף קטע נבחר

לחץ בקואליציה: לשר אסור לנסוע לחו"ל בלי קיזוז

אחרי שהקואליציה כמעט הפסידה בהצבעה על אחד מ"חוקי הדגל" של ממשלת נתניהו, הודיעה לשכת ראש הממשלה על הנחיות חדשות לקיזוזים. למשל - אין לקבוע כנסים, פגישות ודיונים בזמן ההצבעות

לחץ בקואליציה: בעקבות כמעט כישלון נוסף, שנרשם אמש בהצבעה חשובה על חוק הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב, התערבה היום (ג') לשכת ראש הממשלה והוציאה הנחיות חדשות לחברי כנסת בקואליציה בנוגע להתנהלותם בהצבעות.

 

רפורמת הקרקעות בנגב - כותרות אחרונות ב-ynet:

טיבי מאיים: "ערביי הנגב יחסמו דחפורים בגופם"

רוב דחוק לחוק: "מאבדים שליטה על הקואליציה"

קריאה ראשונה: רוב דחוק לחוק יישוב הבדואים

 

באופוזיציה הכריזו מלחמה על "תרבות הקיזוזים" וגרמו אמש למבוכה גדולה בקואליציה, כשהצעת חוק ממשלתית עברה ברוב דחוק של שלושה קולות בלבד - 43 תומכים מול 40 מתנגדים. מדובר בהצבעה על "חוק פראוור", אחד מ"חוקי הדגל" של ממשלת נתניהו, שאמור להסדיר את התיישבות הבדואים בנגב.

 

באופוזיציה מערימים קשיים ומסרבים להתקזז עם חברי כנסת מהקואליציה ובאחרונה אף נשמעו טענות נגד יו"ר הקואליציה החדש, ח"כ יריב לוין, על "אובדן שליטה על הקואליציה".

 

היום התערבה לשכת ראש הממשלה ומלבד שיחות לחברי הכנסת בנוגע לנהלים חדשים, יצא מסמך המחדד הנחיות. "לבקשת ראש הממשלה", נכתב במסמך שהופץ לחברי הכנסת, "לא יאושרו היעדרויות וקיזוזים לשרים, למעט שרים הנוסעים לחו"ל. השרים הנוסעים לחו"ל חייבים להביא קיזוז, אחרת אין אישור לנסיעה".

 

אלא שלא רק בעניין הקיזוזים חודדו ההנחיות, אלא גם בעניין נוכחות הח"כים חוששים

 בקואליציה. "על השרים להתייצב באופן קבוע בימי שני החל מהשעה 16:00", נכתב בהנחיות, "ובימי רביעי החל מהשעה 11:00 בכנסת. אין לקבוע כנסים, פגישות, דיונים וכדומה בזמן ההצבעות".

 

באשר לדיוני המליאה נכתב כי על השרים להגיע מהשעה 11:00 ועד 16:00, שעות פעילות המליאה. "כאמור אין אישור להיעדרויות וקיזוזים" נכתב במייל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מליאת הכנסת, אתמול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים