שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט ננעלה בעליות; מלאנוקס זינקה ב-11%

  דאו ג'ונס טיפס ב-0.7%, נאסד"ק עלה ב-0.8% ו-S&P 500 קפץ ב-1%. כלל פיננסים: מלאנוקס מעורבת בפרויקט חוות השרתים של מיקרוסופט. אלוט זינקה ב-16% לאחר שקיבלה הזמנות משלוש מפעילי תקשורת מבין הגדולים בעולם. מחיר הנפט עלה ב-14 סנט ל-95.32 דולר לחבית

  המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') בעליות שערים על רקע נתוני מאקרו חיוביים ולאחר שהבנק המרכזי בסין הפיג החששות לגבי הפסקת התמיכה בשווקים. באירופה ננעל המסחר בעליות של כ-1.5% ובאסיה ננעל הבוקר המסחר במגמה מעורבת.

   

   

  מדדי מניות וסחורות

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.69% ל-14,760.31 נקודות. מדד נאסד"ק עלה ב-0.82% ל-3,347.89 נקודות. מדד S&P 500 עלה ב-0.95% ל-1,588.04 נקודות.

   

  במסחר בבורסת הסחורות בניו-יורק עלה מחיר הנפט ב-14 סנט ל-95.32 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-2% ל-1,275.1 דולר לאונקייה.

   

  ברקע המסחר

  בשבוע האחרון סערו שוקי המניות ברחבי העולם. ביום רביעי אמנם הותיר הבנק הפדרלי האמריקאי את הריבית על כנה, אך גם אותת לשוק באופן בלתי משתמע לשתי פנים כי תוכנית התמריצים שהונהגה במדינה מאז המשבר הפיננסי העולמי עתידה להיפסק. ההחלטה לצמצם את רכישת האג"ח הובילה להשפעה חזקה על שוק האג"ח בארצות הברית. התשואה על אג"ח ל-10 של ממשלת ארצות הברית עומדת היום על 2.4%, לעומת 2.2% לפני ההודעה הדרמטית של ברננקי.

   

  שבוע מאז הודעת ברננקי על האפשרות להפסקת הרכישות ולאחר שמחיר הזהב צנח ב-7%, דויטשה בנק חתך היום את התחזית למתכת היקרה בטווח הקרוב והרחוק. הבנק הוריד ב-6.7% את מחיר היעד ל-1,431 דולר לאונקייה בסוף 2013. ברבעון השלישי צופה הבנק כי הזהב יירד ל-1,350 דולר - 10% מתחת לתחזית הקודמת. לשנת 2014 הבנק הוריד את התחזית ב-10.8% ל-1,338 דולר לאונקייה. את התחזית למתכת מסוג כסף הוריד הבנק ב-9.9% ל-24.1 דולר בסוף 2013. היום ננעל הזהב בירידה של 0.14% ל-1,275.1 דולר לאונקייה. הנפט ננעל ללא שינוי מהותי על 95 דולר לחבית.

   

  הבנק להסדרים בינלאומיים (BIS), מי שנחשב לבנק המרכזי של הבנקים המרכזיים, ושהתריע מפני משבר הסאב-פריים, מזהיר בדו"ח מיוחד מפני התפקעות בועה חדשה בשוקי הנכסים - בועת אג"ח שגדלה לממדים מפלצתיים. לפי הבנק, מאז המשבר של 2008 חל זינוק בעייתי בחוב של משקי הבית, תאגידים שאינם פיננסיים וממשלות. ב־18 כלכלות מובילות בעולם שבהם בדק הבנק את הנתונים, בהן ארה"ב, בריטניה, סין הודו, יפן וגוש האירו, החוב של משקי הבית צמח ב־33 טריליון דולר בין 2008 לסוף 2012.

   

  "קל יותר ללוות כסף זול מאשר לחסוך אותו, קל יותר לבזבז אותו מאשר להטיל עליו מס, והוא גורם למצב העניינים להישאר אותו הדבר במקום ליצור שינוי", כותב הבנק בדו"ח, כשהוא מתייחס להקלות הכמותיות ועל הריביות האפסיות שמהן נהנו משקיעים עד כה, צעדים שמומנו על ידי הנפקות חוב חדשות בצורת אג"ח.

   

  מאקרו

  מכירות המוצרים בני קיימא בארה"ב עלו ב-3.5% במאי, לעומת צפי הכלכלנים לעלייה של 3% ולעומת עלייה של 3.5% באפריל. מכירות מוצרים בני קיימא, ללא ענף התחבורה, עלה ב-0.7% במאי, לעומת צפי הכלכלנים ללא שינוי בסעיף זה.

   

  על פי מדד קייס שילר העוקב אחרי מחירי הבתים ב-20 ערים מרכזיות בארה"ב, מחירי הבתים  במדינה זינקו באפריל ב-2.5% לעומת מרס, זהו השיעור הגבוה ביותר מאז 2000. בהשוואה לאפריל 2012, מדובר בעלייה של 12.1%, שיעור הצמיחה המהיר ביותר מאז 2006. עם זאת, מהמדד עולה כי המחירים עדיין נמוכים בהשוואה למחירים שנרשמו בשיא תקופת השגשוג ב-2006.

   

  מכירות הבתים החדשים עלו ל-476 אלף בתים במאי - מעבר לתחזית הכלכלנים למכירות של 462 אלף בתים חדשים במאי, ולעומת מכירות של 454 אלף בתים באפריל.

   

  מדד אמון הצרכנים עלה לרמה של 81.4 נקודות ביוני - רמתו הגבוהה מזה 5 שנים. צפי הכלכלנים עמד היה לעלייה ל-75.2 נקודות בלבד, לעומת 74.3 נקודות במאי.

   

  מניות במרכז

  ברנס אנד נובל תפסיק את ייצור טאבלטי נוק הצבעוניים, על רקע התחרות העזה מול אפל ואמזון והפסד כפול מהצפוי בתוצאות הרבעון. עם זאת, החברה תמשיך לייצר את קורא הספרים בשחור לבן בלבד. המניה צללה ב-17% במסחר היום בוול סטריט.

   

  בית ההשקעות אופנהיימר הוריד את מחיר היעד למניית אפל מ-480 דולר ל-460 דולר. באופנהיימר ציינו כי הם עדיין מאמינים במנייה לטווח הארוך, אך בטווח הקצר ובתנאים הקיימים הם לא מזהים פעילות שיכולה לסחוף את המניה מעבר למחיר זה.

   

  חברות הטכנולוגיה אורקל ומיקרוסופט חתמו עלהסכם לשיתוף פעולה שמהווה את אחת הבריתות העסקיות הגדולות בעולם הטכנולוגיה בשנים האחרונות. ההסכם, שנחתם אתמול יהפוך את החברות האויבות לחברות הכי טובות. במסגרת שיתוף הפעולה סוכם כי המוצרים של אורקל יעברו התאמה להפעלה בסביבות הענן והשרתים של מיקרוסופט. המשקיעים יעקבו השבוע אחר מיקרוסופט, עם פתיחת כנס המפתחים של החברה ביום רביעי.

   

  קרניבל קרוז של מיקי אריסון הודיעה היום על פיצול תפקידי היו"ר והמנכ"ל. לפיכך, אריסון ימשיך לכהן כיו"ר מועצת המנהלים של החברה בעוד שארנולד דונלד, איש עסקים מנוסה ומוערך שכיהן במועצת המנהלים של החברה ב-12 השנים האחרונות, ייכנס לתפקיד המנכ"ל החל מה-3 ביולי.

   

  מניות ישראליות במרכז

  בית ההשקעות כלל פיננסים כתב בסקירה שיצאה אתמול כי מלאנוקס, המספקת פתרונות תקשורת למחשבי על, עשויה לזכות בחוזה בהיקף 70-100 מיליון דולר ממיקרוסופט. על פי בית ההשקעות, ההשקעה בחוות השרתים של מיקרוסופט תעמוד על 677 מיליון דולר, כאשר למלאנוקס צפוי להיות חלק משמעותי באספקת ציוד התקשורת לחווה.

   

  אלוט תקשורת, ספקית פתרונות אופטימיזציה עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולרית וספקי שירותי ענן, הודיעה היום כי קיבלה הזמנות משלושה לקוחות, הנמנים עם עשרת מפעילי התקשורת הגדולים בעולם, עבור פרויקטי רשתות ה-LTE שלהם.

   

  כפי שנחשף ב"כלכליסט", טאואר, צרנית השבבים ממגדל העמק, תיהנה מהכנסות של 300 מיליון דולר על פני שש שנים אחרי שזכתה במכרז להקמת מפעל שבבים בהודו. לצורך ההתמודדות על המכרז חברה טאואר ב־2012 לקונסורציום שכולל את יבמ ואת הקונצרן ההודי Jaypee, שגם יממן את הפרויקט. טאואר תספק לפרויקט שירותי ייעוץ, תמיכה, אספקת ידע, ניהול הרכש, ההקמה וההתקנות של הציוד.

   

  אטיוניטי, ספקית פתרונות תוכנה לזמינות מידע, הודיעה היום על מינוי מר לורנס שוורץ כסגן נשיא לשיווק. לשוורץ ניסיון של 20 שנה בתחומי הנתונים ומערכות מידע, ועד לאחרונה, כיהן כסגן נשיא לשיווק ב- Tokutek, חברה בתחום טכנולוגית מסדי נתונים. שוורץ הינו בעל תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לעסקים של הרווארד, וכן תואר ראשון ושני במדעים מהמכון טכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים