שתף קטע נבחר

חייל התלונן: בלשים תקפו אותי ללא סיבה

בתלונה למח"ש גולל החייל מסכת של אלימות שחווה מאחר שסירב למסור לשלושה בלשים מירושלים את זהותו האמיתית. "הם הכניסו לי אגרופים לצלעות ולאזור הפנים ואחד השוטרים הכניס את פנס המשטרה שלו בעוצמה לתוך רגלי"

"הם השכיבו אותי על הרצפה והחלו להכות אותי". המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים בודקת תלונה של חייל מירושלים שטוען כי שלושה בלשים מתחנת משטרה מקומית היכו אותו מכיוון שמסר להם זהות בדויה. גם אמו של החייל טוענת כי הותקפה על ידי אחת השוטרים בזמן שניסתה להגן על בנה. במשטרת ירושלים ציינו כי הם מנועים מלהגיב ובמח"ש אמרו כי התלונה "תיבחן בהתאם".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בכנסת תומכים בעליון: "לעשות תורנות מכולות"

דני דנון נבחר לעמוד בראש ועידת הליכוד 

 

החייל בן ה-20 ישב בליל חמישי האחרון בתחנת אוטובוס מתחת לביתו בשכונת קריית מנחם בעיר ודיבר במכשיר הטלפון הנייד שלו. לטענתו, שלושת הבלשים התקרבו אליו, תקפו אותו ללא סיבה וגרמו לפציעתו.

 

לטענת החייל, שני בחורים ובחורה חסמו את דרכו, שאלו לשמו והיכן הוא מתגורר. בשלב זה סבר החייל כי מדובר בעבריינים שרוצים ברעתו ולכן החליט לומר להם כי הוא "אוראל מתל-אביב". השוטרים נקבו בשם של אדם מסוים ולאחר שהשיב להם כי אינו מכיר את האיש, התנפלו הבלשים על החייל ותקפו אותו.

 

הפוסט בפייסבוק שתיאר את התקיפה ()
הפוסט בפייסבוק שתיאר את התקיפה

 

קרוב משפחתו של החייל פרסם בשמו פוסט בפייסבוק שבו כתב כי "שניים התנפלו עליי וניסו לתפוס אותי. העפתי את אחד מהם וחבטתי בו, אך לאחר כמה דקות הם הצליחו להשתלט עליי ולאזוק אותי. באותו רגע הבנתי שהם בלשים. הם השכיבו אותי על הרצפה והחלו להכות אותי. ההורים שלי שמעו צעקות וירדו בזריזות למטה. אימא שלי החלה להתחנן שיפסיקו להכות אותי ונדחפה על-ידי אחת השוטרים".

 

אמו של החייל סיפרה ל-ynet על השתלשלות האירועים. לדבריה, "קמתי מתוך שינה אחרי ששמעתי צעקות 'הצילו'. יצאתי לחלון והבנתי שמדובר בבן שלי. שאלתי אותו 'מי מרביץ לך?' ואז הוא אמר לי 'אימא, הורגים אותי במכות'. לא ידעתי שזה שוטרים. אמרתי להם 'תעזבו את הבן שלי'. אמרתי להם שאין לו עבר פלילי, נתתי להם את הזהות של הבן ואז כשבאתי להתקרב אליו הבחורה דחפה אותי".

 

"דפק את ראשי במושב וצחק" 

החייל הוכנס לתוך הרכב המשטרתי בפראות ונלקח לתחנת משטרת מרחב מוריה. לטענתו, בדרכו לתחנה השוטרים התייחסו אליו באכזריות. בפוסט בפייסבוק נכתב: "אמרתי לאחד השוטרים שזייפתי את שמי בגלל פחד. הם דפקו את הראש שלי בחלונות, הכניסו לי אגרופים לצלעות ולאזור הפנים ואחד השוטרים הכניס את פנס המשטרה שלו בעוצמה לתוך רגלי".

 

עוד נכתב בפוסט כי "במהלך הנסיעה ראשי היה מוטה לצד מרוב המכות שחטפתי וביקשתי מאחד השוטרים להניח את הראש על כתפו לכמה דקות עד שנגיע לתחנת המשטרה. השוטר הסתכל בפניי, חייך ואמר 'יא חתיכת בן של זונה, סתום את הפה שלך', דפק את ראשי במושב הכיסא וצחק". עוד טען החייל כי עם הגעתו לתחנת המשטרה הוא הופשט מכל בגדיו וספג קללות.

 

בתום החקירה, ולאחר שהשוטרים ראו שלחייל אין נגיעה למעשה פלילי, הגיעה אמו לתחנה ושחררה אותו בערבות. את הלילה סיים החייל חבול מכף רגל ועד ראש. האם אמרה שבנה "מבוהל ומפוחד, אין לו חשק לאכול, הוא לא רגוע. הוא נהיה עצבני והכול בגלל שהוא מפוחד. השפילו אותו והיכו אותו. מי שצריך לספק ביטחון תקף אותו. אולי הוא עשה טעות שלא מסר את שמו האמיתי, אבל הוא חשש שמדובר בעבריינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך הפייסבוק של החייל
מומלצים