שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עורכת הדין בראיון בלעדי ל-ynet: "יעקב פליסיאן אנס אותי, התחננתי שיפסיק. פחדתי פחד מוות"

  לראשונה מאז המקרה בבית אחיו של חגי פליסיאן מפרשת הברנוער משחזרת עורכת הדין: "הוא השתמש בכוח, היה לו בעיניים מבט של רצח". רק אחרי הבדיקה בבית החולים החליטה להתלונן: "אני עדיין מפחדת, זו משפחה של עבריינים". עכשיו היא יוצאת למלחמה על שמה כשהיא מצוידת בבדיקת פוליגרף

  "לאורך כל הזוועה הזאת אמרתי לו 'די, די'. התחננתי אליו שיפסיק והוא לא הפסיק. פשוט פחדתי פחד מוות על החיים שלי. יש לו מבט של רצח בעיניים". עורכת הדין דורית (שם בדוי) שטוענת כי יעקב פליסיאן, אחיו של חגי פליסיאן החשוד ברצח בפרשת הברנוער, אנס אותה לפני שבועיים מגוללת לראשונה את גרסתה בראיון מיוחד ל-ynet. 

   

  "יעקב פליסיאן אנס אותי, התחננתי שיפסיק"    (צילום: הילה ספאק)

  "יעקב פליסיאן אנס אותי, התחננתי שיפסיק"    (צילום: הילה ספאק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "הוא השתמש בכוח, יש לי חבלות על הגוף. שום מגע מיני לא נעשה בהסכמה. הוא פשוט אנס אותי באכזריות", מספרת עורכת הדין. בדיונים בהארכות המעצר של יעקב פליסיאן עלה כי עורכת הדין הגיעה למקום עבודתו שבו הוא שוהה במעצר בית על מנת לקבל את הייצוג בתיק הברנוער, שבו אחיו חגי הוא החשוד המרכזי בירי. סנגוריו של פליסיאן טוענים שעורכת הדין היא שיזמה את המפגש הראשון, השני והשלישי, שבו גם לטענתם התקיימו יחסי המין בהסכמה. לטענתם, רק אחרי שהבינה שלא תקבל את התיק, החליטה להתלונן נגד פליסיאן.

    

  בראיון ל-ynet שוללת עורכת הדין את הטענות מכול וכול ומספרת על היכרותה עם פליסיאן. "המפגש הראשון נמשך כ-10 דקות עד רבע שעה. אדם שלישי הפגיש בינינו ומסרתי לפליסיאן כרטיס ביקור". בהמשך, היא מספרת, פנה אליה כדי לבדוק ייצוג משפטי בתיק מסוים. "הלכתי לפגוש אותו במעצר בית ואני רוצה לומר לכל המלעיזים שזו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שבה סנגור נפגש עם לקוח או לקוח פוטנציאלי במעצר הבית שלו". 

   

  השניים נפגשו פעם נוספת ובפעם השלישית, לטענתה, הגיעה אליו לפגישת עבודה לאחר שאמר לה: "התרשמתי ממך. בואי נעשה ביזנס". מה שהחל כפגישת עבודה התגלגל - כך היא מספרת - לאונס שבמהלכו התחננה שיפסיק, "פחדתי פחד מוות על החיים שלי. יש לו בעיניים מבט של רצח", סיפרה בראיון ל-ynet. לאחר מכן, לטענתה, פליסיאן נתן לה ללכת לאחר שסיים לבצע בה את זממו. "נכנסתי לאוטו שלי וברגע שהבנתי ששרדתי את האונס הזה, התפרקתי בבכי וצרחתי. אי אפשר לתאר את זה במילים. רעדתי בכך הגוף. הייתי צריכה טיפול רפואי והיה לי ברור שאני לא מגישה נגדו תלונה כי הפחד שאחז בי היה משתק". 

    

  "הייתי שבר כלי, לא יודעת איך נהגתי"

  היא נסעה לבית החולים הקרוב ביותר: "חשבתי לנסוע לחדר 4 בוולפסון (המחלקה לטיפול בנפגעי תקיפה מינית) אבל פיזית לא הייתי מסוגלת. הייתי שבר כלי, זה היה רחוק, אמרתי לעצמי איך אצליח להעביר את הנסיעה לשם? בסוף החלטתי לנהוג לבית החולים תל השומר שהיה קרוב יותר ולא יודעת איך הצלחתי לנהוג עד לשם".

   

  יעקב פליסיאן טוען שהכול נעשה בהסכמה    (צילום: אורי דווידוביץ')

  יעקב פליסיאן טוען שהכול נעשה בהסכמה    (צילום: אורי דווידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בדרך לשם הרהרה שוב והחליטה לא להגיש תלונה. "ידעתי שאם אספר למישהו מהמשפחה שלי ולחברות שלי, יגידו לי שהם יסכימו להגיש תלונה בשמי. הם לא מבינים את הפחד הזה, אז לא התקשרתי לאף אחד. רק רציתי שיטפלו בי. כשהגעתי, סיפרתי לצוות הרפואי מיד מה קרה. הם קראו לשוטר והתחילו במקביל לטפל בי. הייתי בהלם. רעדתי בכל הגוף ולא הפסקתי לבכות. השוטר ביקש שאגיש תלונה כללית בלי להזכיר שמות והסכמתי. שכבתי על מיטה בבית חולים ובוצעה בי בדיקה חודרנית ומאוד לא נעימה. זה מופיע בתיעוד הרפואי".

    

  השוטר, לפי דורית, אמר לה בתגובה לחששה: "תראי, אני מבין אותך, את נמצאת במצב בעייתי". בשלב מסוים החליט השוטר לקרוא לעובדת סוציאלית. "היא הייתה מקסימה רגישה ומכילה, היא ישבה איתי", שחזרה. בשלב מסוים הבינה שהדבר הנכון לעשות הוא להגיש תלונה, למרות הפחד, "אני עדיין מאוד מאוד מפחדת, כי זו משפחה של עבריינים".

   

  "מפיצים טענות מגוחכות ושמועות"

  בדיון הארכת המעצר של יעקב פליסיאן, טענו סנגוריו כי כשלוש שעות לאחר האירוע לכאורה, סימסה עורכת הדין דורית לעיתונאי ושאלה אותו אם הוא מעוניין לנסוע איתה לחו"ל. "חייבת לנסוע מפה רחוק לתקופה, תארגן לנו נסיעה", לשון ההודעה. לדבריה, באותו הזמן היא עדיין עברה בדיקות בבית החולים: "מדובר בטענה מגוחכת, ומזל שיש לי אפשרות להוציא את פלטי השיחות והסמסים וכל דבר שנמצא בטלפון באמצעות צו בית משפט". על הטענה שסימסה לעיתונאי, מגיבה עורכת הדין: "חבל מאוד שהתקשורת ניזונה משמועות. אם צוות הסנגורים נתלה באדם זה, ברור שמצבם אומר נואש ותו לא".

    

  לראיון המיוחד ב-ynet הגיעה דורית עם בדיקת פוליגרף חתומה, שבה נשאלה אם עשתה כל שביכולתה כדי להבהיר לפליסיאן שהיא איננה מעוניינת במגע עמו ולמרות בקשותיה המשיך במעשיו. המכון שבדק את דורית סבור שהיא ענתה תשובות אמת לשאלות שנשאלה. ממצאי הבדיקה העלו כי "לא אובחנו תגובות פיזיולוגיות המעידות על אמירת שקר".

   

  עו"ד דורית מפנה אצבע מאשימה כלפי בית המשפט, שלטענתה נתן מקום להטלת רפש עליה. "אני מאוד מצטערת שבית המשפט חשף אותי בניגוד לחוק והתיר לפרסם את דבר היותי עו"ד פלילית. מגיע לי חיסיון מלא לפי החוק ובית המשפט איפשר לחשוף פרט מזהה עליי שמאפשר לסביבה הקרובה שלי לדעת במי מדובר". היא טוענת שפרטיותה נרמסה. "מעניין איך השם שלי הגיע לידי הכתבים. זה סימן שאלה גדול מאוד".

   

  דורית תיארה גם סיטואציה שבה אם היה מדובר בגבר, הוא לא היה עובר מסע הכפשות. "אם עו"ד גבר היה חוטף מכות רצח, כולם היו עומדים מאחוריו אבל כשמדובר בסנגורית שנאנסה באכזריות, אז היא צריכה לקבל כזה לינץ'".

   

  "מדובר בהליך לא פשוט, מאיים ומפחיד. עברתי אירוע קשה ואכזרי וחשוב לי להעביר את המסר שאם לבסוף אזרתי אומץ ועדיין אוזרת אומץ להתמודד, אז כל אחת שעוברת סיוט כזה צריכה לעשות את זה". היא ציינה שהיא זוכה לליווי ממרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית.

   

  עורכי הדין משה יוחאי ואבי עמירם, המייצגים את יעקב פליסיאן, אמרו ל-ynet: "פנייתה של המתלוננת לתקשורת מעלה יותר מתמיהה. בידי ההגנה ראיות שהמתלוננת הגיעה לאדם שהיא אינה מייצגת בשעת לילה מאוחרת. אנו תקווה כי החלטה לסגור את התיק נגד מרשי תיעשה בתום לב וללא פחד מהתערבות בלתי הגונה, או לחצים שיוצרת המתלוננת עם גורמים פמיניסטיים והתקשורת". עוד הם ציינו כי בידי פליסיאן קיימות תוצאות של בדיקת פוליגרף שיוצגו היום בבית המשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים