שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בחצי הראשון של 2013 מדד ת"א 25 עלה ב-0.3%

  היום ננעל המסחר בעליות קלות במחזור של 462 מיליון שקל בלבד. בזק ירדה ב-0.5% לאחר שטדי שגיא רכש מניות של החברה האם ב-125 מיליון שקל. החברה לישראל עלתה ב-2%

  יום המסחר האחרון בבורסה של תל אביב במחצית השנה הראשונה של 2013 ננעל היום (א') בעליות שערים קלות במחזור מסחר זעום של 462 מיליון שקל בלבד. בסיכום חצי שנתי מדד ת"א 25 עלה ב-0.3%.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.07% ל-1,190.5 נקודות. מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.18% ל-1,071.45 נקודות. מדד בלוטק 50 עלה ב-0.35% ל-300.11 נקודות. מדד נדל"ן עלה ב-0.27% ל-346.09 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  לאחר שבורסות וול סטריט סגרו בחמישי יום שלישי רצוף של עליות, המדדים המובילים ננעלו בירידות של עד 0.8% בשישי על רקע נתוני מאקרו מאכזבים בארה"ב והתבטאות בכירים בפד שפיזרו את החששות שהבנק יפסיק את התמיכה בשווקים.

   

  בסיכום חצי שנתי עלה מדד S&P 500 ב-13%. מדובר בביצועים הטובים ביותר שלו במחצית ראשונה של שנה מאז 1998 (אז עלה ב-17%). דאו ג'ונס ונאסד"ק הוסיפו 14% כל אחד. עם זאת, מאז 21 במאי, אז רמז נגיד הבנק המרכזי האמריקאי בן ברננקי כי הוא עלול להפחית את היקף הרכישות החודשיות (במסגרת תוכנית ההקלה הכמותית), צנח S&P 500 ב-3.8%.

   

  עוד בשישי, הדולר צלל ב-0.8% ושערו היציג נקבע על 3.62 שקלים. היורו נחלש גם הוא, בשיעור של 0.6%, ושערו היציג נקבע על 4.71 שקלים.

   

  כלכלני לאומי התייחסו למסיבת העיתונאים שנערכה לרגל סיום תפקידו של הנגיד היוצא, סטנלי פישר ובה הוא ציין את המדיניות האקטיבית אותה נקט הבנק המרכזי בשמונה שנות כהונתו: "המשך תנועות ההון הנכנסות, באם יחולו, בשילוב השפעת תחילת הפקת הגז בישראל, צפויים להביא ללחצים לתיסוף שערו של השקל. בנוסף, משקל רב בשוק מטבע החוץ יינתן למדיניות בה ינקוט הנגיד החדש עת ייכנס לתפקידו".

   

  שוק האג"ח

  בעיות הנזילות של שאול אלוביץ' באינטרנט זהב נפתרו, לפחות זמנית, עם מכירת 12% ממניות ביקומיוניקיישנס (בי קום) על ידי אינטרנט זהב שבשליטת אלוביץ', לאיל תוכנות ההימורים, טדי שגיא, תמורת 125 מיליון שקל. תמורת העסקה הועברה כבר ביום חמישי בצהריים לחשבון הבנק של אינטרנט זהב ובקופת החברה יש לאחר העסקה 292 מיליון שקל שפותרים את בעיית תשלום החוב לשנתיים הקרובות. עסקה זו מסמנת את מגמת ההתאוששות שעברה הפירמידה של אלוביץ' בשנה האחרונה. יורוקום שבבעלות אלוביץ מחזיקה ב־80% ממניות אינטרנט זהב הציבורית, ובעקבות העסקה ירדה האחרונה מאחזקה של 80% בבי קום ל־68%. בי קום מחזיקה ב־31% ממניות בזק ובשרשור מחזיק אלוביץ ב־16.8% ממניות בזק.

   

  טאואר סמיקונדקטור הודיעה היום כי השלימה הנפקת זכויות. החברה גייסה 22 מיליון דולר, כאשר הסכום המירבי לגיוס עמד על כ-24 מיליון דולר. הגיוס בפועל מייצג שיעור השתתפות של מעל 90% מבין בעלי זכות ההשתתפות בהנפקת הזכויות. החברה לישראל מימשה את כל זכויותיה בסך של 7 מליון דולר והתחייבה להמשיך ולממש את האופציות שהתקבלו בהנפקת הזכויות לא יאוחר מה-22 ביולי, 2013, וזאת עבור השקעה של כ-10 מיליון דולר.

   

  מניות במרכז

  אתי אגא, אנליסטית הנדל"ן של מזרחי טפחות, ממליצה על חברת ביג מרכזי קניות. "לביג מיתוג מוביל בתחום מרכזי המסחר הפתוחים בישראל, עם תיק נכסים מקומי איכותי, אשר ממשיך להפגין גידול עקבי בהכנסות, לצד שמירה לאורך זמן על שיעורי תפוסה גבוהים של כ-100%", כותבת אגא.

   

  "בארה"ב לביג שת"פ עם קימקו (Kimco), המקנה יתרון תפעולי ומחזק את מיצובה התחרותי שם. אנו מניחים כי תימשך מגמת ההתאוששות ההדרגתית של כלכלת ארה"ב, והחברה תציג שיפור מתון בביצועי הנכסים במדינה", הוסיפה אגא וקבעה את מחיר היעד של החברה על 122 שקל - פרמיה של 8% על מחיר השוק.

   

  נמשכת הדרמה בקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר. אי.די.בי פתוח הגישה ביום חמישי בקשה לבית המשפט העליון שלפיה יש לדחות את המועד שקצב בית המשפט להגשת הצעות להסדר חוב, בטענה כי לא ניתן לגבש את ההצעות כל עוד לא ידוע מהן תוצאותיה של מכירת מניות כלל ביטוח. המועד להגשת ההצעות להסדר נקבע ב-7 ביולי. תגובת מחזיקי האג"ח של החברה לא איחרה לבוא. המחזיקים מסרו כי "חבל שמאמציו של קונצרן אי.די.בי מתרכזים בספינים ובמשיכת זמן במקום במציאת פתרונות לעמידה בהתחייבויותיו כלפי ציבור החוסכים".

   

  חברת נסווקס, המפתחת מוצרים בתחום האימונותרפיה (טיפול באמצעות מערכת החיסון) ובתחום פיתוח החיסונים, התקשרה במכתב כוונות עם חברת Acebright מסין המתמחה בייצור תרופות לסרטן ומחלות זיהומיות, לפיו תשקיע מיליון דולר כנגד הקצאת 10% ממניות נסווקס.

   

  אתר האינטרנט היפני ניקיי (Nikkei) דיווח בסוף השבוע כי טבע תשקיע 200 מיליון דולר (20 מיליארד ין) בהגדלת הייצור ביפן. אחת הסיבות להתרחבות טבע באסיה היא המכה הקשה שספג תחום התרופות הגנריות של טבע בארה"ב. לפני שנתיים שונה הנוהל של מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) בנוגע למתן בלעדיות לתרופות גנריות. ה־FDA כבר אינו נותן בלעדיות של 180 יום לחברה הגנרית הראשונה המגישה בקשה לאישור הגרסה, אלא מקנה בלעדיות משותפת לכמה חברות גנריות אם הגישו את הבקשה פחות או יותר באותו מועד.

   

  ודדסייד האוסטרלית שוקלת להקים מתקן גז נוזלי (LGN) בקפריסין - כך דיווח האתר האוסטרלי "The West ". מדובר במתקן שעתיד לפעול בסוף העשור הנוכחי ולייצא חלק ממאגרי הגז שהתגלו מול חופי קפריסין בשנתיים האחרונות. דיווח זה מגיע כמה ימים לאחר שנובל אנרג'י, דלק קידוחים ואבנר, חתמו על מסמך הבנות להקמת מתקן לייצוא גז טבעי נוזלי (LNG) שימוקם בקפריסין. וודסייד חתמה לפני יותר מחצי שנה על הסכם לרכישת 30% מהזכויות במאגר לווייתן שמול חופי ישראל.


  פורסם לראשונה 30/06/2013 10:17

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים