שתף קטע נבחר

במהלך ההפגנות: כתבת זרה נאנסה בתחריר

בית החולים שבו אושפזה העיתונאית ההולנדית דיווח כי היא עברה אונס קבוצתי בכיכר לפני כמה ימים, נותחה ושוחררה

בחסות הפגנות ההמונים בכיכר תחריר והקריאה למהפכה נוספת במצרים, ממשיכה האלימות הקשה נגד נשים. כלי התקשורת במצרים דיווחו היום (יום א') כי עיתונאית הולנדית נאנסה לפני כמה ימים בכיכר, על ידי כמה גברים.  

 

עוד על אלמות מינית במצרים:

  

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

העיתונאית המצרית דינא זכריא, שמשמת כשדרנית בערוץ "מצרים 25" המזוהה עם מהפכת ה-25 בינואר, סיפרה היום בדף הפייסבוק שלה על המקרה: "עיתונאית הולנדית בתחריר נאנסה על ידי גברים שכינו את עצמם מהפכנים. מצבה גרוע

והיא נמצאת באחד מבתי החולים".

 

במקביל מסר בית חולים ממלכתי כי העיתונאית אושפזה בין כתליו אחרי שנאנסה בידי חמישה גברים לפני ארבעה ימים. היא נותחה ושוחררה. במצרים גם דווח כי התובע הכללי, טלעת עבדאללה, הורה שצוות מהפרקליטות בקהיר יגיע לבית החולים כדי לשמוע את גרסתה של האישה ולחשוף את נסיבות התקיפה האלימה.

 

נשים במצרים מתמודדות באופן יומיומי עם הטרדות ותקיפות מיניות במרחב הציבורי. בזמן המהפכה ואחריה עלו לכותרות מספר סיפורים של כתבות זרות שהותקפו מינית, כמו סוניה דרידי ולארה לוגן. הטרדה מינית אינה עוולה חדשה בחברה השמרנית המצרית, אך ממדיה תפחו והיא הפכה אלימה וגלויה לעין יותר במדינה שבה כוח המשטרה מתקשה לתפקד והמחוקקים לא מתמודדים עם התופעה. בחוק המצרי תקיפה מוגדרת כפשע, אך לא תקיפה מינית.

 

האו"ם טען לפני כחודש כי בידיו דיווחים על 25 תקיפות מיניות בכיכר תחריר, מוקד המחאה, בשבוע אחד בתחילת השנה. ארגון העוסק במניעת תקיפות מיניות, שפעיליו סיירו בכיכר, דיווח על 19 תקיפות ב-25 בינואר בלבד – יום השנה השני של ההתקוממות נגד חוסני מובארק. בין הדיווחים גם מקרה של נערה שנאנסה באמצעות כלי חד.

 

מאות אלפים בכיכר הנשיאותית בקהיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מאות אלפים בכיכר הנשיאותית בקהיר(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בדו"ח של האו"ם, המרכז הדמוגרפי המצרי והמוסד לתכנון לאומי מלפני חודשיים נכתב כי יותר מ-99 אחוזים ממאות המצריות שהשתתפו במחקר דיווחו שחוו סוג כלשהו של הטרדה ותקיפה מינית, מהטרדה מילולית ועד אונס. הנשים הגיעו משבע מתוך 27 המחוזות במצרים.

 

מכות בגלל לעג למורסי

האלימות נגד נשים לובשת צורות שונות במצרים "החדשה". כלי תקשורת במצרים דיווחו בסוף השבע כי מורה צעירה הגישה בקשה להתגרש מבעלה משום שהוא מכה אותה, לטענתה על רקע חילוקי דעות פוליטיים ביניהם.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

האישה, בת 31, טוענת כי בעלה, תומך נלהב של הנשיא מוחמד מורסי, בן 36, מכה אותה מפני שהיא מותחת ביקורת על הנשיא ואף לועגת לו. האישה סיפרה בפנייתה לבית המשפט לענייני משפחה בקהיר כי תכיפות המריבות בינה לבין בעלה עלתה מאז עלה מורסי לשלטון.

השניים נשואים כבר 12 שנים.

 

"הוא כל כך עקשן ולא מוכן לוותר על תמיכתו העיוורת במורסי", צוטטה האישה בכלי תקשורת, "אני לא יכולה עוד לסבול את החיים איתו אז החלטתי ללכת לבית המשפט". הבעל, עובד בשירות המדינה, טוען מנגד כי המצב לא גרוע כל כך ומכנה את אשתו "פרובוקטיבית". "היא לועגת להחלטות שלו ומקשיבה לערוצי טלוויזיה רעילים שמפיצים עליו שקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים