שתף קטע נבחר

המילים האחרונות של הנידונים למוות: 'עוד אחזור'

"זה לא הפסד, זה ניצחון", אמרה קימברלי מק'ארתי, שהוצאה להורג בשבוע שעבר בטקסס. נידונים אחרים למוות ביקשו לפני מותם סליחה ואחרים טענו לחפותם. אחד מהם אמר: "אני הולך לפגוש את המלך"

בטקסס הוצאה להורג בשבוע שעבר קימברלי מק'ארתי, שהורשע ברצח אישה במהלך שוד. מק'ארתי הייתה האדם ה-500 שהוצא להורג בטקסס, מאז שחודש עונש המוות במדינה לפני כ-30 שנה. לפני שהוזרקה לה הזריקה הקטלנית היא אמרה: "אני רוצה להודות לכל מי שתמך בי במשך השנים. זהו לא הפסד, זה ניצחון. אתם יודעים לאן אני הולכת. אני הולכת הביתה כדי להיות עם ישו. תשמרו על האמונה. אני אוהבת אתכם".

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

אבל לא רק המילים האחרונות של מק'ארתי פורסמו בטקסס, אלא גם המילים האחרונות של מאות הנידונים למוות שהוצאו להורג בשלושת העשורים האחרונים. חלקם ביקשו סליחה ושלחו מסרים לבני משפחותיהם, אחרים אמרו כי הם חפים מפשע ואחד מהם אפילו הבטיח לנקום.

 

המיטה שבה מזריקים את הרעל בטקסס (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
המיטה שבה מזריקים את הרעל בטקסס(צילום: איי פי)

 

לקארול פר, שהוצא להורג בחודש מאי, לאחר שהורשע ברצח גבר במהלך שוד, הייתה הצהרה יוצאת דופן: "אני טוב. אני אמין, לא מעדתי. לכל שותפיי, תגידו להם כמו שארנולד שוורצנגר אמר 'אני עוד אחזור'. העיניים האלה ייעצמו, אבל הן ייפתחו שוב". ריצ'ארד קוב, שהוצא להורג לפני כחודשיים לאחר שהורשע ברצח גבר ושתי נשים, אמר: "חיים זה מוות, מוות זה חיים. אני מקווה שמי שיש לו אנרגיה שלילית נגדי יפתור את הבעיה. החיים קצרים מדי".

 

"אל תשנאו אותי"

אלרוי צ'סטר, שקיבל את זריקת הרעל לפני שלושה שבועות, הודה במעשה וביקש מחילה. "אני רוצה להגיד שאני לא רוצה שתשנאו אותי, בגלל שלקחתי את חיי האיש שאהבתם. אני יודע שזה לא אומר כלום, אמרתי את האמת בגלל שהרגשתי שאתם צריכים לדעת מי הרג את אהובכם. אלוהים רואה הכול. אל תשנאו אותי. אם תשנאו אותי יהיה לכם עסק איתו. תחיו את החיים שלכם, אבל אל תשנאו אותי. סליחה". לאחר מכן הוא פנה לאיש שהזריק את זריקת הרעל ואמר לו: "אתה יכול להמשיך".

 

והיו גם כאלה שמתחו ביקורת על אנשי אכיפת החוק. אחד מהם היה ג'פרי וויליאמס, שהוצא להורג באמצע חודש מאי לאחר שהורשע ברצח שוטר. הוא אמר: "אתם משטרה של ליצנים. אתם צריכים להפסיק את הרג כל הילדים. אתם צריכים להפסיק את הרג הילדים החפים מפשע. ברגע שהרגתי אחד, אתם רוצים להרוג אותי. לאלוהים יש תוכנית לכל אחד, אתה שומע? אני אוהב את כל מי שאוהב אותי. אני לא אוהב אף אחד שלא אוהב אותי".

 

ריקי לואיס, שהוצא להורג בחודש אפריל, פנה לאישה שאותה אנס, אך לא ביקש מחילה. לואיס, שרצח את חברה לחיים של הנאנסת, בעת שפרץ לבתיהם אמר: "אני מצטער על מה שקרה.

 אם לא הייתי אונס אותך, לא היית עכשיו בחיים. הייתי יכול להרוג אותך, אבל לא הרגתי. אני מצטער על מה שעברת. זה לא אני שפרצתי וגנבתי את כל הרכוש שלכם. ביקשתי מהאל הטוב לסלוח לי". הוא קרא לבני משפחתו לבדוק את הרישומים מזירת הרצח, כדי להוכיח את חפותו. "קחו אותי למלך שלי. תנו לי לנוח. זה שורף".

 

ג'ונתן גרין, שרצח ילדה בת 12, לאחר שהתעלל בה מינית, טען לחפותו גם ברגעיו האחרונים באוקטובר 2012. "אני אדם חף מפשע. לא רצחתי אף אחד. אתם רוצחים אדם חף מפשע". קלייב פוסטר, שהוצא להורג כמה שבועות לפניו, שלח מסרים לכל בני משפחתו: "אני אוהב את כולכם. סוהר, אני רוצה לעזוב את המקום הזה על כנפיים של מלאך. אני מוכן ללכת הבית לפגוש את הבורא. אני הולך לפגוש את ישו. אני אוהב אותך אלוהים. אני אוהב אותך אמא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
קימברלי מק'ארתי. הוצאה להורג בשבוע שעבר
צילום: AP
מומלצים