שתף קטע נבחר

התאומים נקרעו: "מפחד ממה שדניאל יעולל לנו"

בעת הקראת גזר דינו של דניאל מעוז התפרץ הר הגעש המשפחתי. דניאל מעוז: "מזל שלא היית צריך לעבור פוליגרף, אה ניר?". השופט צבי סגל הורה לו: "שב!". תמר מעוז: "אנחנו לא שוכחים ולא סולחים". האח ניר: "אנחנו עדיין חוששים"

ביציאה מאולם בית המשפט, זמן קצר אחרי שהשופטים גזרו עליו שני מאסרי עולם בגין רצח הוריו נח ונורית, סינן דניאל מעוז לעבר אחיו התאום: "ניר, אני לא שוכח ולא סולח". תמר, אחותם הגדולה של התאומים, השיבה לו: "גם אנחנו". הדרמה והטרגדיה של משפחת מעוז הגיעו הבוקר לשיא בעת הקראת גזר דינו, שבמהלכו ניהלו שלושת האחים דין ודברים משני צדי האולם.  

 

 (צילום: אמיל סלמן, הארץ) (צילום: אמיל סלמן, הארץ)
(צילום: אמיל סלמן, הארץ)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

משפט מעוז - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

כבר אחרי שהבין שהורשע וביקש לנצל את זכות המילה האחרונה אמר דניאל מעוז, "לא רצחתי את הוריי. הרוצח נמצא כאן באולם". הוא רמז לאשמה של אחיו ובכך דבק בגרסה האחרונה שלו במהלך המשפט: לא אני רצחתי, אלא אחי התאום.

כשחזר לאולם לשמיעת גזר הדין קרא דניאל לעבר אחיו שישב בקהל: "מזל שלא היית צריך לעבור פוליגרף, אה ניר?". השופט צבי סגל מיהר להשקיט אותו והורה לו: "שב!".

 

דניאל סירב להירגע. במהלך הקראת גזר הדין הוא ניצל רגע של שקט, התרומם ושוב פנה לאחיו: "איך אתה ישן ניר? ישן טוב?". כאן פקעה סבלנותו של השופט סגל שאמר לו "שב או שתצא החוצה".

 

אחרי שיצא מאולם בית המשפט אמר ניר מעוז כי הוא ובני משפחתו חוששים שדניאל יפגע בהם - הן בזמן שהותו בכלא והן אחרי שישתחרר. "הכרעת הדין אטנה מקלה ולו במאום מההתמודדות והאובדן שחוותה המשפחה. אבל לפחות נעשה היום צדק ובית המשפט שם קץ להתעללות האכזרית במשפחה על ידי הרוצח הארור והשפל ואלה שנעתרו לסייע לו בבית המשפט ומחוצה לו", אמר. "עוד צפויה לנו התמודדות ארוכה מבחינה נפשית ומשפטית ואנחנו עדיין חוששים מהרוצח ומהמחשבה לגבי מה הוא עלול לעשות לנו מתוך הכלא ולאחר השחרור שלו. בית המשפט הכיר בכך ואנחנו מקווים שגזר הדין יגן עלינו למשך שנים רבות".


ניר מעוז. "צפויה לנו התמודדות ארוכה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ניר מעוז. "צפויה לנו התמודדות ארוכה"(צילום: גיל יוחנן)

 

תמר מעוז. "לא נשכח" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
תמר מעוז. "לא נשכח"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בית המשפט גזר על מעוז שני מאסרי עולם מצטברים בגין שני מעשי הרצח וכן חמש שנים בגין השמדת ראיות. בהכרעת דין שנשענת בעיקרה על המקורות ובהשוואה למסופר בתנ"ך,

גולל בית המשפט המחוזי בירושלים את הטרגדיה של משפחת מעוז: "זעקה הארץ ורעשו השמיים, דם אם חולת סרטן, דם אב, דם זוג הורים נשפך סתם כך, באכזריות שאין דומה לה, על ידי בנם, הנאשם".

 

השופט אמר עוד בעת הקראת גזר הדין כי "עסקינן בלא פחות מאשר רוצח בדם קר שלא בחל בשום אמצעי להגשמת תכליתו הזדונית, הזויה ככל שתהיה. מדובר בשני אירועי רצח נפרדים, עשרות דקירות בגוף כל אחד מהנרצחים, המבחן המוסרי המהותי הוא המבחן המכריע. כדי לתת ביטוי הולם לערך היסוד של קדושת החיים ולתת מדיניות הרתעה".

 

עו"ד דוד ברהום, שמייצג את דניאל מעוז עם עו"ד ארז בר-צבי, אמר לאחר הכרעת הדין: "נלמד את הכרעת הדין ונשקול אם לערער לעליון. דניאל הורשע במכלול ראיות נסיבתיות. אף עד ראיה לא העיד שראה אותו רוצח. אין שום חרטות מבחינת הנאשם. דניאל ואנחנו מעולם לא איבדנו את התקווה לזיכוי".

 

נציג התביעה עו"ד יובל קפלינסקי: "כל מי שעקב מקרוב אחר הפרשה לא יכול היה להיות מופתע מהכרעת הדין ומגזר הדין. בית המשפט קבע שלא נותר ספק. הנאשם בתיק הוביל מהלכים מצערים וחריגים שהיוו את הדקירה ה-71 בנפשם החבולה של בני משפחת הנרצחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האח ניר מעוז. "אחי רוצח שפל וארור"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים