שתף קטע נבחר

תיעוד נדיר: להסתכל למחבל המתאבד בעיניים

מוסלמי קיצוני רצה להיות שהיד ולהתפוצץ בין אנשים במעבר גבול בין אפגניסטן לפקיסטן. אבל אפוד הנפץ לא פעל, והוא נכפת ונשאר חסר אונים על הקרקע. המצלמה הישירה אליו מבט

להסתכל לשטן בעיניים: ניסיון פיגוע כושל שביצעו היום (ב') מוסלמים קיצונים באפגניסטן, זימן הזדמנות יוצאת דופן להתוודע מקרוב למלאכת הגיבורים שמבצעים אנשי כוחות הביטחון המקומיים, המתמודדים זה שנים ארוכות עם ארגוני טרור איסלאמיים ובראשם הטליבאן ולשקר אי-טייבה הפקיסטני.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפחות 52 בני אדם נהרגו בפיגועים שבוצעו ביומיים האחרונים בפקיסטן השכנה, ובאחד ממעברי הגבול בין אפגניסטן לפקיסטן, באזור ג'לאלאבד, ניסה היום גם כן מחבל לפוצץ את עצמו כדי לפגוע באנשי כוחות הביטחון ובאזרחים חפים מפשע.

 

המחבל המתאבד. התוכנית השתבשה, והוא נותר כפות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המחבל המתאבד. התוכנית השתבשה, והוא נותר כפות(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

החבלן האפגני ניגש למשימה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
החבלן האפגני ניגש למשימה(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

 

אלא שהמחבל לא הצליח להפעיל את אפוד הנפץ שהיה על גופו, ובינתיים אנשי כוחות הביטחון הצליחו להשתלט עליו ולכפות אותו בידיו וברגליו. כדי שיוכלו להעבירו משם למתקן מעצר ולחקור אותו, היה עליהם לוודא ראשית שהמטען המוצמד לגופו אינו מהווה עוד סכנה.

 

חבלן אפגני שהוזעק למקום שם את נפשו בכפו: הוא התקרב אל המחבל חסר האונים, שלפי תוכניותיו המקוריות בשלב זה כל שאמור היה להישאר ממנו ומהאזרחים החפים מפשע מסביבו הוא חלקי גופות, ובידיים חשופות נטרל את מטען החבלה המאולתר. כשהוא עדיין כפות הועמס המחבל אל רכב ביטחון, ונלקח מהמקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל המתאבד. הועמס כפות על רכב הביטחון
צילום: רויטרס
מומלצים