שתף קטע נבחר

ספריית פיג'מה מתרחבת

תוכנית ספריית פיג'מה באמריקה תתחיל בחודש ספטמבר את השנה השלישית עם 10,000 מנויים ברחבי ארה"ב

תוכנית ספריית פיג'מה באמריקה תתחיל בחודש ספטמבר את השנה השלישית עם 10,000 מנויים ברחבי ארה"ב. במהלך שנת הלימודים האחרונה נהנו 6,500 משפחות מספרים בעברית על בסיס חודשי. כמו כן, התקיימו כ-200 אירועי שעת סיפור פתוחים לכל קהילת דוברי העברית ברחבי ארה"ב בבתי ספר יהודיים, JCC ומוסדות יהודים שונים. אירועי שעת הסיפור הם ללא תשלום. הם מתמקדים בבניית קהילה ובהעשרת הילדים בערכי התרבות היהודית ובשפה העברית.

 

ספריית פיג'מה באמריקה היא תוכנית של ארגון ה-IAC ומיועדת לילדים בגילאי 2-8 שבמשפחתם לפחות הורה אחד דובר וקורא עברית. הנרשמים לתוכנית מקבלים מדי חודש ספר ילדים בשפה העברית בחינם אותו יוכלו להקריא לילדיהם. הספרים ישלחו בדואר ישירות לבית המשפחה. כל ספר ודיסק מלווים במדריך להורים עם הצעות לפעילויות ונושאים לשיחה להעשרת חווית הקריאה או האזנה. 

 

 

מטרת התוכנית היא חיזוק ההזהות היהודית, הערכה לתרבות ולערכים היהודיים. התוכנית מקווה להשריש כבר בגיל הרך את אהבת הקריאה, להעניק זמן איכות משפחתי ולפתח דו שיח משמעותי בנושאי תרבות יהודית וערכים יהודיים. התוכנית שואפת לפתח קהילה של קוראים בעברית שימשיכו בלימוד עברית ויהדות ואשר ירחיבו את מעורבותם של משפחות ישראליות אמריקאיות בבתי ספר יהודיים.

 

ספריית פיג'מה באמריקה החלה לפני שנתיים בהשראת ספריית פי.ג'י האמריקאית ותוכנית ספריית פיג'מה בישראל. ארגון ה-IAC, בשיתוף עם קרן משפחת אדם וגילה מילשטיין, קרן אבי-חי וקרן הרולד גריספון הם נותני החסות לתוכנית. התוכנית מתאפשרת גם בעזרת שיתופי פעולה עם ארגונים פילנתרופים וארגונים יהודיים מקומיים.

 

ההרשמה לתוכנית בעיצומה, ניתן להירשם באתר www.SP-BA.org מספר המקומות מוגבל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים