שתף קטע נבחר

אייל עופר תורם 10 מיליון ליש"ט למוזיאון בלונדון

המיליארדר הישראלי יתרום כ-55 מיליון שקל עבור הרחבת מוזיאון טייט מודרן המפורסם. כאות הוקרה על התרומה של עופר הגלריות המזרחיות בקומה השלישית של המוזיאון יקראו על שמו

מוזיאון "טייט מודרן" בלונדון צפוי לקבל תרומה על סך 10 מיליון ליש"ט, כ-55 מיליון שקל, מטייקון הספנות הישראלי אייל עופר. כך על פי דיווח של ה"גרדיאן" הבריטי.

 

עידן עופר מתכוון לעזוב את הארץ

לפיד נגד עידן עופר: "התעשר כאן, ישלם בלונדון"

אייל עופר רכש בניין במנהטן תמורת חצי מיליארד דולר

 

לפי הדיווח, מוזיאון טייט מודרן (מוזיאון לאמנות מודרנית) התקרב בצעד משמעותי לכיוון גיוס של 215 מיליון ליש"ט להם הוא זקוק עבור תוכנית הרחבת המוזיאון, לאחר תרומתו הנדיבה של מיליארדר הספנות הישראלי.

 

כאות הוקרה לתרומה של עופר, טייט מודרן יקרא לגלריות המזרחיות בקומה השלישית - "גלריות אייל עופר".

 

טייט מודרן בלונדון - המוזיאון לאמנות מודרנית (צילום: MCT) (צילום: MCT)
טייט מודרן בלונדון - המוזיאון לאמנות מודרנית(צילום: MCT)

 

הגלריה תורחב ב-60%

התרומה של עופר משלימה 85% מהיעד שהציב המוזיאון עבור הרחבת שטח הגלריה שלו ב-60%. הגלריה המורחבת צפויה להיפתח לציבור ב-2015 או 2016.

 

סמי עופר, אביו המנוח של אייל, נהג גם הוא לתרום למטרות אמנותיות ולגופים כמו המוזיאון הימי הלאומי בגריניץ' ופרויקט הרסטורציה Cutty Sark.

 

אייל עופר ואביו סמי ז"ל ()
אייל עופר ואביו סמי ז"ל

 

מנהל הטייט מודרן, סר ניקולאס סרוטה, אמר כי "אני מאושר מכך שקרן משפחת אייל עופר בחרה להעביר תרומה כה משמעותית למען עתידו של טייט מודרן. מרגש לראות נדבנות שעוברת מדור אחד למשנהו. הנדיבות של אייל עופר ומשפחתו תעזור להפוך את מוזיאון טייט למוזיאון של המאה ה-21".

 

עופר מסר לגרדיאן כי "טייט מודרן הוא אחד ממוסדות האמנות הפומביים הגדולים בעולם. כך שיש לי את הזכות לתמוך בפרויקט פיתוח בו הוא מרחיב את שטח התצוגה ומאפשר למוסד האייקוני לשפר את החוויה והנגישות של אמנות עכשווית למגוון גדול יותר של מבקרים מבריטניה ומחוצה לה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים