שתף קטע נבחר

ראש הסגל של נתניהו פורש, תלונה שתקף מינית

גיל שפר הודיע שיפרוש מתפקידו עד סוף החודש, כשברקע חקירה על תקיפה מינית שביצע לכאורה לפני 15 שנה. שפר: "אין קשר בין הפרישה לתלונה. נמצאתי דובר אמת בפוליגרף". משרד המשפטים: "היועץ המשפטי לממשלה לא מצא מקום לחקירה פלילית, בעיקר בגלל התיישנות"

עוד פרישה בשרשרת העזיבות מלשכתו של בנימין נתניהו : ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, גיל שפר, הודיע שיפרוש מתפקידו עד סוף יולי כשברקע חקירת משטרה על תקיפה מינית שבוצעה לכאורה לפני 15 שנה. כך דיווח הערב (יום ד') ערוץ 2. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט שאין מקום לפתיחת תיק פלילי. בשיחה עם ynet הכחיש שפר כל קשר לטענות. "עברתי שלוש בדיקות פוליגרף שונות, ובכולן נמצאתי דובר אמת. זה היה לפני שנה וחצי, החקירה נגמרה. אין כל קשר בין הפרישה לטענות הללו".

 

שפר ונתניהו. יחד מאז הבחירות ב-2009 (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
שפר ונתניהו. יחד מאז הבחירות ב-2009(צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

מלשכת ראש הממשלה נמסרה תגובה דומה: "מדובר בתלונה חסרת בסיס וההוכחה לכך היא שהמשטרה סגרה את

התיק אחרי ששפר נמצא דובר אמת בשלוש בדיקות פוליגרף שונות: של שב"כ, של המשטרה ובדיקה פרטית. בנוסף קבע היועץ המשפטי לממשלה שאין כל מניעה להמשך העסקתו. אחרי יותר מארבע שנים וקדנציה שלמה הוא צפוי לסיים בחודשים הקרובים כמתוכנן את תפקידו, כפי שסיכם מראש עם ראש הממשלה וללא כל קשר לתלונת השווא משנת 1998".

 

על נסיבות הפרישה אמר שפר עצמו: "רציתי לסיים אחרי הבחירות. אחרי זה ביקש נתניהו שנרכיב את הממשלה ואחרי זה הוא ביקש עוד מאה ימים. הסכמתי. הודעתי לראש הממשלה שאסיים את תפקידי בקרבת החגים. מיציתי את התפקיד. זה תפקיד של 24 שעות ביממה. אני הכי הרבה זמן לידו בתפקידים צמודים, וזוכה לאמונו המלא של נתניהו".

 

שפר הפך לאיש אמונו של נתניהו, עבר איתו משברים רבים כולל הליכתו של נתן אשל ועזיבתם של יועז הנדל, ניר חפץ, גדעון שמרלינג. לפי שעה אין לנתניהו יועץ מדיני ובקרוב לא יהיה לו ראש סגל. לא ברור עד מתי יישאר בתפקידו היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור. מלשכת נתניהו נמסר ששפר ליווה את ראש הממשלה החל מיומו הראשון בתפקיד ב-2009: "הוא פועל במקצועיות ומסירות וזוכה לאמונו המלא של ראש הממשלה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

משרד המשפטים שפך הערב אור על הרקע לפרשה. על פי הודעה שפרסם המשרד, בפברואר אשתקד התקבל מידע על אישה שטענה כי שפר תקף אותה מינית לפני כ-15 שנה בעת ששהו יחד במכונית. התלונה נמסרה בזמן ששפר כיהן כממלא מקום ראש הסגל, והרקע לפנייתה של האישה היה מינויו הצפוי לתפקיד ראש הסגל.

 

בעקבות זאת נפתחה בדיקה פלילית שבמהלכה "גבתה המשטרה הודעה מן האישה, וכן מעדים נוספים. כן נגבתה עדות ממר שפר,

שהכחיש כל גילוי אלימות מצדו נגד המתלוננת". ראש הממשלה עודכן בבדיקה המשטרתית.

 

על פי הודעת המשרד, היועץ המשפטי לממשלה לא מצא מקום להמשך טיפול בעניין באפיקים פליליים או לביצוען של פעולות חקירה נוספות, בראש ובראשונה מאחר שעל האירוע חלה התיישנות. היועמ"ש החליט שלא ניתן לקבוע כי קיימת מניעה משפטית למינויו של שפר לתפקיד, אך סבר שראוי שחומר הבדיקה יונח בפני נתניהו טרם יקבל ההחלטה בעניין מינויו של שפר.

 

עוד נמסר ממשרד המשפטים: "לפני כמה חודשים, בעקבות פנייה נוספת של המתלוננת, התבקשה המשטרה לאסוף ראיות נוספות שאליהן הפנתה המתלוננת. הראיות נאספו והוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה. הוא עיין בחומר הנוסף ולא מצא מקום לשנות מעמדתו המשפטית בעניין. עם זאת, פניית המתלוננת וחומר הבדיקה הנוסף הועברו גם הם לראש הממשלה. בדבר מועד סיום כהונתו, הרי שלפני זמן מה הודיע מר שפר לראש הממשלה ולנציב שירות המדינה כי החליט לסיים את תפקידו, וזאת לא יאוחר מחודש יולי 2013".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
בנימין נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: משה מילנר, לע"מ
גיל שפר
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים