שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי ברמת גן: 285 דירות בשני מגדלים

למרות התנגדויות התושבים, אושר פרויקט פינוי-בינוי במתחם "המתמיד" בר"ג. במקום 4 בניינים עם 84 דירות ייבנו 2 מגדלים עם 285 דירות. ומה לגבי צפיפות וחניה? על פי התוכנית, מספר הדירות שייבנו צומצם וכל מגדל יכלול חניון תת-קרקעי. לא בטוח שזה יעזור, אך לפחות דיירי המתחם יזכו בדירות מרווחות יותר

נראה כי ההתנגדות של תושבי רמת גן בשנה האחרונה, לא סייעה להם למנוע הקמת מגדלים במתחם "המתמיד-ארלוזרוב" בעיר. אתמול (ד') אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל-אביב פרויקט פינוי-בינוי רחב היקף של 285 יחידות דיור. במסגרת הפרויקט, ייבנו שני מגדלי מגורים בגובה 29 קומות - במקום 4 הבניינים הקיימים כיום בגובה 3 קומות שמכילים 84 דירות.

 

מתחם המתמיד ברמת גן - תזכורת:

 

מדובר במתחם המתמיד ברמת גן, המשתרע על פני שטח של 6 דונם וממוקם באזור צומת עלית. בניגוד להתנגדות שכניהם, דיירי המתחם עצמו היו מעוניינים בהוצאה לפועל של פרויקט פינוי-בינוי אשר יספק להם דירות חדשות ומרווחות יותר, והגישו לוועדה המחוזית בקשה למתן תוקף באמצעות החברה לפיתוח והתחדשות עירונית - שאושרה.

 

הפרויקט ייבנה על ידי חברת מגדלי ים סוף מקבוצת ים סוף של היזם אלי פפשדו, לאחר שזכתה במכרז שיזמו הדיירים. בחברה להתחדשות עירונית מספרים כי הדיירים קידמו את הפרויקט על פי "המודל החברתי" - וביצעו את התהליך בעצמם וביוזמתם, בסיוע החברה.

 

עם תום הפרויקט, יקבלו דיירי המתחם דירות בשטח של 100 מ"ר שיכללו ממ"ד, מרפסת שמש, חניה מקורה ומחסן. 20% משאר הדירות החדשות שייבנו יהיו קטנות ויהיו מיועדות מעצם כך לזוגות צעירים. על התכנון האדריכלי מופקד אדריכל גיל שנהב.

 

הדמיית פרויקט "המתמיד" ברמת גן (הדמיה: החברה לפיתוח והתחדשות עירונית) (הדמיה: החברה לפיתוח והתחדשות עירונית)
הדמיית פרויקט "המתמיד" ברמת גן(הדמיה: החברה לפיתוח והתחדשות עירונית)

 

חניה תת-קרקעית והרחבת המדרכות

נזכיר כי לפני כשנה התנגדו תושבי השכונה לתוכנית רחבה יותר במתחם, שאמורה לכלול הקמת 8 מגדלים בין הרחובות ז'בוטינסקי, ארלוזרוב ולאן, העוטפים ממזרח את מתחם מפעל עלית לשעבר. שני המגדלים המזרחיים על קרן הרחובות מצפה והמתמיד העלו את עיקר זעמם של התושבים. "אין לנו בעיה עם תוכניות חדשות ועם התחדשות עירונית, אך יש פה צפיפות נוראית והעירייה לא לוקחת את הדברים בחשבון", אמרה אז ל-ynet תושבת רחוב המתמיד.

 

זמן קצר לאחר הגשת ההתנגדויות דנה הוועדה המחוזית בתוכנית, לאחר שבוועדה המקומית החליטו לעצור את קידום התוכנית כדי להכניס בה שינויים. התושבים בירכו אז ואמרו כי מדובר בהישג גדול. בעקבות ההתנגדויות החליטה הוועדה המחוזית לצמצם את כמות יחידות הדיור שייבנו - כאמור 285 יחידות. כמו כן, כל מגדל מגורים יכלול חניון תת-קרקעי שיספק מקומות חניה לתושבי המגדל.

 

בהקשר זה נמסר ממשרד הפנים כי "כל החניה במתחם התוכנית תהיה תת-קרקעית ויורחבו המדרכות בסביבות מתחם התוכנית". עוד נמסר כי "התוכנית תואמת את הבינוי המתוכנן בסביבה הסמוכה, הן במתחם עלית והן במתחם מצלוואי, המאופיין בבנייה גבוהה למגורים בשולי מתחם הבורסה ובסמוך לקו הרכבת הקלה המתוכנן בדרך ז'בוטינסקי, ותואמת את המדיניות התכנונית של עיריית רמת גן להתחדשות עירונית של שכונות ותיקות במרכז העיר".

 

לדברי עו"ד יריב בר דיין, מבעלי החברה לפיתוח והתחדשות עירונית ששימש כיועץ המשפטי של הדיירים, "זהו הישג חשוב להתחדשות העירונית בישראל, כאשר הוועדה המחוזית השכילה לשקול ולאזן בין השיקולים הכלכליים, היזמיים, הסביבתיים והחברתיים, ולתת תוקף לתוכנית שנותנת פתרון ליותר מ-80 משפחות שחיות בתנאים לא סבירים בישראל של שנת 2013".

 

עוד הוסיף כי "מתחם עלית הוא המקום הראוי ביותר להתחדשות עירונית, בהיותו סמוך לכל עורקי התחבורה, התעסוקה, התרבות, החינוך והפנאי. זהו הפרויקט השלישי שקיבל תוקף ויוצא השנה לביצוע על פי המודל החברתי, ומציע 280 יחידות דיור חדשות, לצד 450 יחידות דיור נוספות בשכונת נווה שרת בצפון תל-אביב ו-192 יחידות דיור ברמת השרון".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
מתחם המתמיד כיום. בקרוב יעבור מתיחת פנים
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
מומלצים