שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתלוננת כתבה לנתניהו: 'ראש הסגל תקף אותי'
  ערוץ 10 חשף מכתב ששלחה המתלוננת נגד גיל שפר לראש הממשלה לאחר מינויו לראש הסגל: "חוויתי רגעים של אימה ופחד כשהייתי כלואה עם גיל ברכב". נתניהו קרא והחליט להשאירו בתפקיד
  השבוע הודיע ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, גיל שפר, על פרישתו כשברקע תלונה על תקיפה מינית מלפני 15 שנה שנסגרה מפאת התיישנות. הערב (יום ו') חשף ערוץ 10 במגזין "שישי" כי המתלוננת פנתה במכתב לראש הממשלה באוגוסט אשתקד: "גיל שפר תקף אותי באכזריות ובאלימות. הוא הטיח את ראשי בחוזקה שוב ושוב, סגר את דלת הרכב כשניסיתי לצאת ולברוח והתעלם מתחנוניי וצעקותיי שיפסיק". עוד דווח כי שפר הודיע על פרישתו יממה לאחר שהמתלוננת איימה לפרסם את התלונה בכלי התקשורת. הוא עצמו טוען שזו תלונת שווא ואין קשר בין הדברים.

   

  על פי הפרסום, המתלוננת החליטה לחשוף את הפרשה לפני שנה וחצי לגורם במשרד המשפטים בעקבות פרשת נתן אשל והקידום הצפוי של גיל שפר להיות ראש הסגל. אותו גורם במשרד המשפטים סיפר על כך ליואב סגלוביץ', שהיה ראש אגף החקירות במשטרה, והוא שכנע את האישה להתלונן. ערוץ 10 ציין כי במשטרה האמינו לאישה, אבל אמרו לה שהתיק התיישן. חוות דעת דומה חיבר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

   

  ראש הממשלה נתניהו עם גיל שפר. נותן לו גיבוי (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
  ראש הממשלה נתניהו עם גיל שפר. נותן לו גיבוי(צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  באוגוסט 2012 החליטה האישה לפנות במכתב לראש הממשלה: "אדוני ראש הממשלה, אני רוצה שתדע כי חוויתי רגעים של אימה ופחד כשהייתי כלואה עם גיל ברכב ולאחר המקרה חוויתי בכי, פחדים וסיוטים חוזרים. שנה לקח לי להתגבר על האירוע הנורא. מה שקרה עם גיל לא היה בשום אופן מקרה רגיל שבחור מנסה להתקרב לבחורה. הוא גרם לי לכאבים ולסימנים על גופי - עדויות של אנשים שראו זאת קיימות במשטרה - ולכאב נפשי קשה מנשוא. אדוני ראש הממשלה, במשך שנים הצלחתי לסגור את הטראומה שחוויתי וקשה לי מאוד לפתוח ולחזור לרגעים הנוראיים האלה ואני מוּצפת שוב בכאב רב".

   

  עוד כתבה לראש הממשלה: "אני סבורה שכראש ממשלה אשר נבחר גם על-ידי ציבור הנשים, זוהי חובתך ומחויבותך לא לתת גיבוי ויד לגברים הנוהגים בצורה ברוטאלית ואכזרית שכזאת בנשים. אני מבקשת ממך, כראש ממשלה שאני מעריכה, שתבחר בדרך המוּסרית ושלא תאפשר לגיל שפר להיות בשום תפקיד ציבורי ובשום עמדת כוח".

   

  שפר טוען מנגד שמדובר בתלונת שווא וכי עבר שלוש בדיקות פוליגרף ונמצא בכולן דובר אמת. מנגד, המתלוננת עברה בדיקת פוליגרף אצל
  ד"ר אביטל גינתון, לשעבר במשטרה, וגם היא נמצאה דוברת אמת. בנוסף, אחד העדים שראה את המתלוננת יומיים לאחר המקרה עם סימני התקיפה לכאורה אישר את גרסתה.

   

  מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לערוץ 10: "בניגוד לנטען, ראש הממשלה בהחלט התייחס לטענה על אירוע שלכאורה קרה לפני 15 שנה ושוחח מספר פעמים עם היועץ המשפטי לממשלה שקבע כי אין מניעה משפטית להעסקתו של שפר בתפקיד ראש הלשכה. בנוסף, שפר עבר שלוש בדיקות פוליגרף ונמצא דובר אמת: בדיקת שב"כ, בדיקת משטרה ובדיקה פרטית. גיל שפר עובד בלשכת ראש הממשלה כבר יותר מארבע שנים במקצועיות ובמסירות וזוכה לאמונו המלא של ראש הממשלה, והפרישה שלו אינה קשורה כלל לאותה תלונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  ראש הסגל, גיל שפר. לשכת נתניהו: "יצא צודק בפוליגרף"
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  מומלצים