שתף קטע נבחר

265 אלף ש' - פיצוי לאדם שנפצע במשחק כדורגל

הסוכנות היהודית וחברת הביטוח מגדל ישלמו פיצוי בסך 265 אלף שקל, לאדם שנפצע בידו במהלך משחק כדורגל במגרש. מה הסיבה לפיצוי הגבוה?

בתביעה שהוגשה לבית המשפט השלום בירושלים נגד הסוכנות היהודית וחברת הביטוח שלה, מגדל, טען התובע כי הגיע למגרש כדורגל עם קבוצת חברים אשר נהגה לשחק במקום בימי שישי בשעה קבועה במשך שנים. במהלך המשחק, הוא נתקל בבור במגרש, איבד את שיווי המשקל ונפל בחוזקה.

 

 

משחק הכדורגל במגרש השכונתי הסתיים בפציעה - ובפיצוי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
משחק הכדורגל במגרש השכונתי הסתיים בפציעה - ובפיצוי(צילום: shutterstock)

 

לדבריו, המגרש - הפתוח בפני כל מי שחפץ להיכנס אליו בכפוף להצגת תעודה מזהה - שימש את תושבי הסביבה. כמו כן טען כי הסוכנות היהודית (בעלת המגרש ומפעילתו) הייתה צריכה לנקוט משנה זהירות ביחס לבורות הפעורים בו.

 

מנגד, הסוכנות טענה כי היא אינה אחראית לנזקים, משום שהתובע הסיג גבול ושהה במגרש ללא רשות. עוד טענה כי יש להטיל עליו אשם תורם שלא יפחת מ-50%, שכן היה יכול להבחין במכשול והמקום היה מוכר לו.

 

לא ניתן לייחס אשם תורם

"קיומו של בור פתוח במגרש ספורט, גם אם ממדיו קטנים אינו סיכון רגיל וסביר", כתבה השופטת יעל ייטב בפסק הדין. לדבריה, תאונה מסוג זה היא נזק שניתן היה לצפות ולמנוע באמצעים פשוטים - כמו קיומו של נוהל המבטיח את כיסוי הבור. משכך, הסוכנות התרשלה בכך שלא כיסתה את הבור.

 

השופטת קבעה באופן נחרץ כי לא ניתן לייחס לתובע אשם תורם. "שחקן המשתמש במגרש ספורט אינו מצפה שיימצאו בו בורות עמוקים, ומטבע הדברים הוא מתרכז בכדור ובשחקנים האחרים ולא במגרש".

 

לסיום ציינה את מידת האשמה הרבה של הנתבעת, אשר מודעת לסיכון הטמון בבורות במגרש הספורט - אך לא פעלה לתיקונם. הסוכנות ומגדל חויבו לשלם לתובע פיצויים בסך של 265.5 אלף שקל, בקיזוז תגמולים שקיבל עד כה מהמוסד לביטוח לאומי. כמו כן, חויבו בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך של 62.5 אלף שקל.

 

פיצוי מכובד

לדברי עו"ד סיגל רייך-הלל, "התובע ריסק את ידו הימנית ונקבעה לו נכות בשיעור של 10%. בהתחשב בכך, הפיצוי שנפסק לו בהחלט מכובד. פסק הדין מגדיר היטב את חובתו של בעל מקרקעין למנוע מכשולים ומפגעים במקרקעין שבבעלותו, ולדאוג לתיקונם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים