שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ממשיך להתפשט: שרידי פוליו התגלו בשרון

  כבר לא רק בדרום: בניטור שערך משרד הבריאות התגלו שרידי נגיף הפוליו, הגורם לשיתוק, במתקני שפכים באיזור השרון. שרידים נוספים ממשיכים להתפשט במתקני שפכים של ישובים בדרום. משרד הבריאות: יש להקפיד במיוחד על כללי ההיגיינה

  נגיף הפוליו חצה את גבולות הדרום: בניטור שערך משרד הבריאות התגלו שרידים של הוירוס הגורם לשיתוק במתקני שפכים באיזורים שונים בשרון. בנוסף ממשיך הנגיף להתפשט בדרום, ושפכים ביישובים נוספים התגלו כנגועים.

   

  התפשטות נגיף הפוליו - כל הכתבות:

  חשש ממגיפת פוליו: הוזמנו מאות אלפי חיסונים

  הפוליו ממשיך להתפשט: התגלה ביישובים נוספים

  קרית גת ואשדוד: שרידי נגיף הפוליו התגלו בביוב  

   

  בדגימה האחרונה התגלו שפכים נגועים בפוליו ברהט, באר שבע, ערד-כספייה, תל-שבע, ערערה, תל-שוקת וקרית גת בדרום. באזור השרון התגלו שפכים באיילון (המרכז שפכים מרמלה, לוד, מ.א. גזר ומודיעין), תנובות (מרכז שפכים מקלנסוואה וישובים נוספים באזור לב השרון) וחורשים (מרכז שפכים מאזור חורשים, ג'לג'וליה, כפר ברא).

   

  במשרד הבריאות מדגישים כי לא התגלה מקרה של תחלואה בבני אדם, וכי מי השתייה אינם מזוהמים ואין צורך להרתיחם. עם זאת מדגישים במשרד כי יש להקפיד על כללי היגיינה, במיוחד על נטילת ידיים לאחר יציאה מהשירותים, לפני מגע עם אוכל ולאחר החלפת חיתולים של תינוקות. בתוך כך קורא המשרד להקפיד על שגרת החיסונים הניתנת בטיפות החלב לילדים עד גיל שש.

   

  לפני מספר שבועות פורסם ב-ynet כי משרד הבריאות הזמין מאות אפי חיסונים נוספים, על מנת להיענות לדרישה הגוברת מצד הציבור. בנוסף פתח המשרד במבצע חיסונים לילדים שטרם חוסנו באזור הדרום. בעקבות מבצע החיסונים חלה עלייה של 10% במספר המתחסנים כנגד הנגיף.

   
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתחסנים כנגד פוליו בדרום. משרד הבראיות ממליץ לשמור על היגיינה
  צילום: רועי עידן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים