שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אלפים בכפר כנא: "נקריב את חיינו למען מורסי"

  את ההפגנה יזם הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. סגן ראש התנועה, גמאל חטיב, אמר ל-ynet: "אנחנו כאן כדי לומר לכל העולם ולעם המצרי כי מורסי הוא הנשיא החוקי שנבחר וצריך להחזיר אותו לשלטון"

  תשעה ימים אחרי הדחתו של מוחמד מורסי מהשלטון במצרים, יש מי שאינו משלים עם המהלך וגם חלק מערביי ישראל מוחים נגד ההפיכה. אלפים השתתפו בצהריים (שבת) בהפגנת תמיכה במורסי ובתנועת האחים המוסלמים בכפר כנא שבצפון.

   

  "למען מורסי": הפגנה בכפר כנא    (צילום: מוחמד שינאווי )

  "למען מורסי": הפגנה בכפר כנא    (צילום: מוחמד שינאווי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המפגינים חסמו את הכביש הראשי של כפר כנא, והניפו את תמונתו של מורסי העצור. "מורסי הוא ראש השלטון ואנחנו נגד הצבא ונגד המהפכה", קראו ההמונים. המפגינים הבטיחו שיקריבו את חייהם למען מורסי. עיקר הזעם הופנה כלפי שר ההגנה, הגנרל עבד אל-פתאח א-סיסי, שהדיח את האחים המוסלמים מהשלטון. "א-סיסי בוגד בעם שלו ואמריקה מדינה טרוריסטית", צעקו המפגינים, שטענו כי א-סיסי "לא ראש השלטון, הנשיא שנבחר הוא מורסי".

   

  ראשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מפגינים (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
  ראשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מפגינים(צילום: מוחמד שינאווי)

   (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
  (צילום: מוחמד שינאווי)

   (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
  (צילום: מוחמד שינאווי)

   (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
  (צילום: מוחמד שינאווי)

   

  את ההפגנה יזם הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. ראש התנועה, השייח ראאד סלאח, וסגנו, גמאל חטיב, נכחו בהפגנה. חטיב אמר ל-ynet: "אנחנו כאן כדי לומר לכל העולם ולעם המצרי כי מורסי הוא הנשיא החוקי שנבחר וצריך להחזיר אותו לשלטון כדי לכבד את בחירת העם שבחר אותו. אנחנו נגד המהפכה במצרים ונמשיך להביע את דעתנו עד שמורסי יחזור לתפקידו".

    

  השייח חטיב אמר כי מורסי נבחר ולכן הדרך היחידה להחליפו היא בבחירות, "שהצבא לא יבוא ויכריע מה לעשות במצרים. אם רוצים להפיל את מורסי, שיפילו אותו בקלפי בעוד שלוש שנים".

   

  מלבד הצבא המצרי, הפנו חלק מהפגינים אצבע מאשימה גם לארצות הברית. עבד חוסיין, שהגיע להפגנה מנצרת, אמר כי "כל המהפכה הייתה מתוכננת על ידי ארצות הברית, שעמדה מאחורי הפלתו של מורסי". לדבריו, "זה לא הגיוני להפיל שלטון אחרי תקופה קצרה. לא פותרים בעיות בצורה שכזאת. אם מורסי טעה צריך היה לתקן אותו ולא להפיל אותו ולרצוח אנשים".

   

  חלק מתושבי האזור הביעו תרעומת נגד התהלוכה וההפגנה. תושב כפר כנא אמר ל-ynet :" אני לא יודע מה מצרים קשורה אלינו. לפי דעתי ההפגנה הזאת מיותרת ואין לה מקום אצלנו. אם המגזר הערבי רוצה להיאבק, צריך לעשות זאת נגד הפקעת אדמות ונגד הריסת בתים ולא נגד הפלת מורסי. מי שצריך לשלם את המחיר לכל מה שמתרחש במצרים הוא העם המצרי ולא אנחנו".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוחמד שינאווי
  מחאה למען מורסי בישראל
  צילום: מוחמד שינאווי
  מומלצים