שתף קטע נבחר

"האם התקשרה לשאול על הבנות – ואז האב נזכר"

ראש משרד סיור בבנימין סיפר כי האב ששכח את בתו התינוקת ברכב עבד במהלך הלילה כמאבטח. הוא היה אמור להסיע את התינוקת לבת המשפחה. גורם במשטרה: שיחה מהאם הזכירה לאב כי שכח את בתו. הוא לא ייחקר עד תום השבעה

נשכחה אחרי משמרת: ביישוב שבחבל בנימין קיבלו בהלם את דבר מותה של הפעוטה בת החמישה חודשים, שהושארה בטעות על ידי אביה תושב היישוב, ברכב המשפחה במשך כשבע שעות.

 

בני המשפחה מיררו בבכי זמן רב מחוץ לביתם, ואל הבית זרמו מכרים רבים. למקום הגיעה סבתה של הפעוטה שהתקשתה לעכל את הבשורה ונתמכה בידי קרוביה. בתום תחקור ראשוני של המשטרה עזבו בני הזוג את אזור האירוע והם שוהים כעת בבית קרובים ביישוב. הרכב שבו נשכחה הפעוטה נלקח על ידי המשטרה.

 

 

 (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
(צילום: גיל יוחנן )

אמבולנס ליד הרכב בו נשכחה התינוקת (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
אמבולנס ליד הרכב בו נשכחה התינוקת(צילום: גיל יוחנן )

 

"האב פשוט בהלם טוטאלי לא מעכל מה קרה ולא מאמין שהאסון הזה נפל עליו", אמר אחד ממקורבי המשפחה. "כבר לפני שמד"א הגיעו הוא הבין כמה המצב קשה, כשהחובשים הגיעו והוציאו את המשפחה החוצה הוא פשוט התיישב בחוץ תפס את הראש בידיים והתפרק, אלו היו מחזות קשים", הוא הוסיף.

 

פקד בני מלכה, ראש משרד סיור בנימין: "האב שעובד כמאבטח עבד במהלך הלילה והיה אמור לקחת את בתו הגדולה למסגרת חינוכית ואת בתו הקטנה לבת משפחה. מהחקירה עולה כי הוא שכח להוריד מהרכב את התינוקת המנוחה, חזר לביתו והלך לישון. לאחר כמה שעות כשהתעורר הורגש חסרונה של התינוקת, היא הוצאה מהרכב ואז הוזעקו חובשי מד"א".

 

במשטרה ציינו כי האב ששכח את הבת והבחין בחסרון הפעוטה רק לאחר שאשתו יצרה עמו קשר ודרשה בשלום הילדה, לא ייחקר כרגע אלא רק בתום ימי השבעה.

 

"מדובר באנשים נורמטיבים, אכפתים ואחראים קשה לדמיין שדווקא להם קרה דבר כזה", אמרו מכריהם של בני הזוג שאיבדו את בתם. דובר היישוב, עמיחי ברוורמן, אמר: "מדובר במשפחה שורשית ביישוב, זה אירוע מצמרר שזעזע את כולנו. הפעלנו את כל מערכי הסיוע שלנו".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

  

פעולות החייאה בתוך הבית

סמוך לשעה 16:20 התקבל במוקד מד"א דיווח ממשפחה בישוב שילה כי פעוטה נשכחה ברכב שעות רבות ומצבה קשה. מוקדני מד"א תדרכו את בני המשפחה כיצד לבצע פעולות החייאה בתינוקת. במקביל, הוקפצו למקום כוננים ופרמדיקים שהחלו לבצע בה פעולות החייאה כשהיא בתוך הבית, בסופן נאלצו לקבוע את מותה.

 

שלמה מתיתיהו, חובש מד"א בשילה, סיפר: "בני משפחה הביאו לי את התינוקת לפתח הבית. כבר במבט חטוף הבחנתי שמצבה חמור ביותר. השכבתי אותה וביחד עם חובשים נוספים התחלנו לנסות להחיות אותה, כשלצערנו כשהפארמדיק הגיע כעבור כמה דקות הוא נאלץ להכריז על מותה".

 

לפני כשבועיים, ביום הראשון של החופש הגדול, מתה תינוקת בת תשעה חודשים לאחר שנשכחה במשך שעות במכונית המשפחתית. היא נמצאה מחוסרת הכרה, ללא דופק ונשימה, במכונית ברחוב אריה בן אליעזר ברמת גן.

 

לאחר ניסיונות החייאה, נקבע מותה בבית החולים תל השומר. האב עוכב לחקירה במשטרה. על פי החשד, אביה שכח אותה במכונית. הוא אמור היה לקחת שלושה ילדים לקייטנות, אך לאחר שהסיע את שני הגדולים יותר ליעדם, ככל הנראה קיבל שיחת טלפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתמר פליישמן
הרכב בו נשכחה התינוקת
צילום: איתמר פליישמן
צילום: גיל יוחנן
קברה של התינוקת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים