שתף קטע נבחר

הודה בפריצה לבתים, שחזר - וזוכה בבית המשפט

צעיר מחדרה שנאשם בחמישה סעיפים של גניבה ופריצה לבתים הצליח לשכנע את השופט כי נפלו פגמים בחקירה, וכי הוא הודה במעשים ושחזר אותם רק כיוון שהבטיחו לו שישוחרר

הודה, שִחזר וזוכה: בית משפט השלום בחדרה זיכה היום (ג') את עידו סעדה (21) תושב העיר, מחמישה אישומים של פריצה לבתים וגניבת רכוש, אף שבחקירתו הוא הודה במעשים ואף שיחזר אותם.

 

הודאה המגובה בשחזור נחשבת ל"מלכת הראיות". אך בבית המשפט טען סעדה באמצעות עו"ד משה אורן כי הסכים להודות ולשחזר לאחר שהובטח לו כי אם יעשה כן, הוא ישוחרר. הוא אף הבין כי הודאתו תקדם את אחד הבלשים, שגר בשכנות לו. בהכרעת הדין קבע בית המשפט כי גרסתו של סעדה הגיונית ויש פגמים בחקירה, ולפיכך זיכה אותו.

  

כתב האישום הוגש נגד סעדה לאחר שנתפס בשעת מעשה, כשרכוש גנוב ברשותו. הוא נעצר ונלקח לחקירה. בתחילה הכחיש את המיוחס לו אך לאחר מכן הודה ואף שחזר בפני מצלמות המשטרה את הפריצות שביצע. בעקבות כך הוגש נגדו

כתב אישום והוא נעצר עד תום ההליכים. אך כאמור בפתיחת משפטו טען סעדה כי הוא חוזר בו מהודאתו ומהשחזור שביצע, וסיפר כי קצין החקירות הכתיב לו באלו התפרצויות להודות.

 

בהכרעת הדין שבה זיכה אותו השופט יוסי טורס מחמישה אישומים, הוא קבע בין היתר: "מטרידה העובדה שהמשטרה לא הצליחה לתאר מה גרם לנאשם לפתוח את סגור לבו ולהודות במספר רב של מקרים לגביהם לא נחקר כלל''. השופט קבע עוד: ''בהעדר כל ראייה מטעם המאשימה ביחס לאופן שבו הושגה הסכמת הנאשם להודות ולצאת לשחזר, וכאשר טענתו שעשה כן עקב הבטחה - אינה משוללת יסוד, אני קובע כי הנאשם נתן הסכמתו בשל הבטחה שניתנה לו על ידי החוקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
זוכה וישוחרר (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
צילום: ג'ורג' גינסברג
עו"ד אורן
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים