שתף קטע נבחר

25 פצמ"רים נפלו בשטח ישראל, צמוד לגבול בגולן

הסלמה בקרבות שבין המורדים לצבא אסד, מול מוצבי צה"ל: הפצמ"רים התפוצצו ליד הגדר, אין נפגעים. שני פעילי חיזבאללה נפצעו בפיצוץ מטעני חבלה בשיירה בגבול לבנון-סוריה

עם החרפת הקרבות בין כוחות המורדים לצבא אסד בגבול סוריה, ישראל ממשיכה לספוג אש. כ-25 פצצות מרגמה נפלו בשטח ישראל משעות הבוקר המוקדמות (יום ג') על רקע העימותים בין המורדים לצבא ליד הכפר הסורי אל-מדרייה, הצמוד למעבר הגבול קונייטרה. הפצצות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. במקביל, גם חיזבאללה סופג. גורם ביטחוני בלבנון מסר כי לפחות שני פעילים של ארגון הטרור השיעי נפצעו בפיצוץ שני מטעני חבלה בלבנון, כאשר נסעו בשיירה סמוך לגבול עם סוריה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

לפיד: בכל יום בלי מו"מ נפגע מעמדנו הבינלאומי

טרגדיה בגן עדן: כריש חתך נערה לחצי בראוניון

 

בשעות הצהריים דעכו הקרבות בין המורדים לצבא אסד, וישראל עד כה נמנעה מתגובה צבאית, שכן בצה"ל מעריכים שישראל אינה המטרה. צה"ל העביר תלונה בגין הירי לכוחות שמירת השלום של האו"ם באזור הגבול (אונדו"ף) בגין עשרות הנפילות. שבע מהפצצות נפלו מערבית לגדר המערכת וסמוך לה, והיתר בקטע המפורז שבין קו הגבול לגדר המערכת, רצועת שטח של כמה עשרות מטרים המוגדרת כשטח ישראל.

 

עשן נפילות בצד הסורי, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עשן נפילות בצד הסורי, היום(צילום: AFP)

 

כוחות צה"ל בגבול רמת הגולן, היום (צילום: AP) (צילום: AP)
כוחות צה"ל בגבול רמת הגולן, היום(צילום: AP)

חיילי צה"ל משקיפים לצד הסורי, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חיילי צה"ל משקיפים לצד הסורי, היום(צילום: AFP)

 

מהמועצה האזורית גולן נמסר כי לתושבים לא ניתנו הנחיות ביטחון חריגות.

גם ביום ראשון לפנות ערב התפוצצה פצצת מרגמה בשטח פתוח סמוך לגבול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק ומדובר צה"ל נמסר כי מדובר בזליגה של ירי מהלחימה הפנימית בסוריה.

 

ביממה האחרונה ניהלו כוחותיו של צבא אסד קרב הדיפה שכלל שימוש בארטילריה כבדה ובטנקים, במקומות שבהם אסור לצבא לפעול בכלים כבדים לפי הסכם הפסקת האש בין ישראל לסוריה. קציני צה"ל העבירו תלונה למפקדת כוחות אונדו"ף בגולן, והלינו על ההפרות בפני צבא סוריה. בתגובה, לאחר שהשלימו מחדש את כיבוש שני המרחבים שהמורדים כבשו שלשום, השיגו כוחות הצבא הסורי את רכביהם המשוריינים לאחור. במסגרת אותם קרבות פונו ביממה האחרונה שני פצועים סורים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים זיו בצפת.

 

ברמת הגולן נמשכת רמת הדריכות הגבוהה של כוחות יחידת מיתר ולוחמי גדוד הסיור של חטיבת הנח"ל האחראים על הגזרה, במטרה למנוע פיגוע חדירה לישראל על ידי פעילי ג'יהאד עולמי,

תרחיש ברמת סבירות גבוהה שממנו חוששים בצה"ל בעקבות התערערות השליטה הסורית בשטח.

 

בחודש הבא אמורה להסתיים עבודת הקמת המכשול ברוב חלקי הגבול. הגדר החדשה, שתחליף את זו שהוקמה באמצע שנות ה-70, תסייע למנוע פיגועים. במקביל תושלם עד ספטמבר הקמת גדוד איסוף קרבי שלם וחדש ברמת הגולן. הגדוד, שיאסוף מודיעין בזמן אמת באמצעות אמצעי תצפית מהמתקדמים שיש לצה"ל, פעל בתצורתו הקודמת בגולן לפני כעשור, אז הוחלט לצמצם באופן ניכר את פעילותו כדי להעתיקו לגזרת יהודה ושומרון.


פורסם לראשונה 16/07/2013 15:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
שלדה ישנה של טנק צה"ל באזור נפילת פצמ"ר
צילום: AFP
מומלצים