שתף קטע נבחר

ביהמ"ש מינה כונס לאלביט הדמיה של מוטי זיסר

השופט אורנשטיין אישר את מימוש השעבוד של בנק הפועלים לאלביט הדמיה. קבע בהחלטתו: "יש יסוד מוצק למימוש השיעבודים. גרסת החברה סותרת מסמכים כתובים"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב נענה לבקשת בנק הפועלים לממש את השיעבוד על מניות אלביט הדמיה , שבבעלות מוטי זיסר. השופט איתן אורנשטיין הודיע הבוקר על החלטתו ומינה עו"ד גיורא ארדינסט ככונס נכסים לאלביט הדמיה.

 

  

"יש יסוד מוצק למימוש השיעבודים. גרסת החברה סותרת מסמכים כתובים", קבע אורנשטיין בהחלטתו. השופט המחוזי אף הוסיף כי בנק הפועלים בא לקראת החברה מספר פעמים וחרף זאת החברה לא עמדה פעם אחר פעם בהתחייבויותיה.

 

עורך הדין המייצג את אירופה ישראל, החברהה הפרטית של מוטי זיסר שבאמצעותה הוא מחזיק באלביט הדמיה, ביקש מהשופט עיכוב ביצוע. זאת מאחר שלטענתו, הסדר החוב באלביט הדמיה קיבל כככל הנראה את אישור הנושים. "בסבירות גבוהה ההסדר עבר ולכן אירופה ישראל תחזיק רק 2.5% ממניות אלביט הדמיה", אמר עורך הדין.

 

עורכי הדין שייצגו את אלביט הדמיה ביקשו אף הם לעכב את ההחלטה כדי למנוע את מכירת המניות על ידי הבנק, צעד שיגרום למהלך בלתי הפיך לדבריהם.

 

עו"ד גיורא ארדינסט המייצג את בנק הפועלים התנגד לבקשת העיכוב. "העילות לא ניתנות לערעור. ממילא כונס הנכסים לא רשאי למכור המניות ללא אישור ביהמ"ש. הסדר הנושים באלביט הדמיה לא מעלה ולא מוריד. אומנם שיעור המניות שבידי אירופה ישראל ירד, אך יתכן ששווי המניות שיוותרו בידי הבנק אפילו גבוה יותר", אמר ארדינסט.

  

המחלוקת סביב אופן אופן ספירת הקולות בהצבעה על הסדר החוב באלביט הדמיה העסיקה את המעורבים בכל סוף השבוע. על פי עמדת החברה, הסדר החוב זכה לרוב הדרוש, כאשר על פי עמדתה הושג רוב של 83% להסדר.

 

ספירת הקולות בהצבעה זו מבוססת על תקדים משפטי שקבעה השופטת ורדה אלשיך, ולפיו באסיפות שבהן הושג הרוב הדרוש (75%) יש למנות את כל קולות מחזיקי האג"ח של אותה סדרה גם אם לא נכחו בהצבעה. אותם מחזיקים שהצביעו נגד בסדרה שבה הושג הרוב הדרוש יכולים להגיש בקשה נפרדת ולבקש שקולם לא ייספר כאילו הצביעו בעד.

 

אלא שהגופים המוסדיים שמתנגדים להסדר - מיטב־דש, הראל וכלל ביטוח - מתנגדים לאופן שבו נספרו הקולות ומעוניינים לצאת למאבק משפטי בסוגיה.

 

עיקרי ההסדר שאותו גיבשה החברה ביחד עם קרנות ההשקעה DK וקרן יורק (המחזיקות כ־35% מהחוב) כוללים: מחיקה של 1.9 מיליארד שקל מחוב מחזיקי האג"ח, העברת 95% ממניות החברה לידי מחזיקי האג"ח, הקצאת אופציות בהיקף של 15%–20% לנושאי משרה ובהם מוטי זיסר - בעל השליטה, ומתן פטור מתביעות אישיות לדירקטורים ולנושאי המשרה למעט זיסר. 

 

בהכנת הכתבה השתתפו כתבי "כלכליסט" יניב רחימי ושניר הנדלר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי זיסר
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים