שתף קטע נבחר

שכר השופטים לא הופחת - והח"כים רצו גם

הממונה על השכר באוצר: הפחתת שכר חברי הכנסת ב-10% במסגרת הקיצוץ בתקציב, טורפדה בשל התמרמרותם כי שכר השופטים לא הופחת בשיעור דומה. שכרם הופחת לבסוף ב-1% בלבד, בתנאי שתהיה הפחתה זהה בשכר השופטים

ההחלטה להפחית את שכר חברי הכנסת ב-10% במסגרת הקיצוץ בתקציב, טורפדה בשל התמרמרותם של חברי כנסת על כך ששכר השופטים לא הופחת בשיעור דומה. כך סיפר היום הממונה על השכר באוצר, עו"ד קובי אמסלם, למנהלים בכירים במשק, בכנס בכנס דירקטורים שערכה חברת פאהן קנה ניהול בקרה בתל אביב.

 

 

לדברי אמסלם, ההצעה המקורית של משרד האוצר הייתה להפחית את שכר חברי הכנסת והשרים ב-10%. ההצעה אושרה על ידי מליאת הכנסת בקריאה ראשונה וחזרה לוועדת העבודה של הכנסת. שם, טען אמסלם, החלו להישמע התנגדויות על רקע היעדר הפחתה לשופטים. "אף אחד לא אוהב להיות מתחת למישהו בסולם השכר. זו נטייה טבעית של האדם וזה אף פעם לא ישתנה", אמר אמסלם.

 

בסופו של עניין, החליטו חברי הכנסת בוועדת העבודה להפחית את שכרם ב-1% בלבד, והתנו את ההפחתה בכך שוועדת הכספים תאשר במקביל הפחתה זהה בשכרם של השופטים. לדברי אמסלם, יתרת הקיצוץ לא נעלמה מתהליך החקיקה אלא פוצלה מחוק ההסדרים, כך שהיא שוכבת על השולחן וממתינה לאישור הכנסת. 

 

"זו אחת הדרכים של המגזר הציבורי לקבור יוזמות שלא מעוניינים לקדם. 9% הנותרים של הקיצוץ בשכר חברי הכנסת שוכבים עכשיו על שולחן הוועדה וממתינים לדיון. כך ניתן לדחות לנצח את הדיון בהם בנימוקים של סדר עדיפויות", אמר הממונה על השכר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מליאת הכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים