שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מבקר המדינה נגד הומור השואה ב"מצב האומה"

  במהלך דיון על סיוע לניצולי שואה, תקף מבקר המדינה יוסף שפירא את התוכנית "מצב האומה": "נעשה שימוש ציני בשואה, לניצולים מגיעה התחשבות גם בפן הזה". מערכת התוכנית: "עוסקים גם בנושאים הכואבים ביותר, ברגישות הנדרשת"

  מבקר המדינה או מבקר טלוויזיה? מבקר המדינה יוסף שפירא יצא היום (ב') במתקפה יוצאת דופן על תוכנית הטלוויזיה "מצב האומה" במהלך דיון על סיוע לניצולי השואה. שפירא התייחס בדבריו לבדיחות שסיפרו הפאנליסטים בהקשר לשואה.

   

  "מה שקרה בתוכנית במוצאי השבת בערוץ 2, חרה לי, כאב לי" אמר שפירא, "לקחת את ההומור השחור של השואה ולעשות עליו סאטירה ישראלית, זה ממש לא במקום. אני חושב שמגיעה התחשבות לניצולי השואה גם בפן הזה, למרות שבסוף התוכנית היתה מעין התנצלות. אני חושב שלא היה מקום לעשות בזה שימוש ציני כפי שנעשה".

   

  שפירא התייחס לקטע ששודר בתוכנית כאשר במשך דקה שלמה צחקו הפאנליסטים, אורנה בנאי, גורי אלפי ועינב גלילי, על השואה לצד המנחה ליאור שליין. "באיזה מדינות את מסתובבת באירופה?" שאל שליין את בנאי, "אני בבירקנהאו", אמרה לקול צחוק הקהל. "המדריך למשתמש - בירקן - האו", הוסיפה עינב גלילי. "חברים זה לא מצחיק" אמרה בנאי, "כי כל המשפחה שלי נספתה בשואה". שליין השיב כי המשפחה שלה נספתה "בבירקנשטוק". בסוף הקטע אמר שליין כי הוא מתנצל בשם כולם.

   

  מרשת נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים אם מי מצופי 'מצב האומה' נפגע מהתבטאויות כאלה או אחרות שנאמרו בתוכנית. 'מצב האומה' היא תוכנית סאטירה, וככזו, לעתים היא עשויה לפגוע ברגשות הציבור, על אף שכמובן, אין זו מטרתה או כוונתה".

   

  ממערכת "מצב האומה" נמסר בתגובה: "ראשית, חבל שמבקר המדינה לא קרא את מה שהוא עצמו כתב - עוד במהלך התכנית התנצלנו בפני מי שעלול להיפגע מהדברים. לגופו של עניין - מובן שלא נעשה כאן שימוש ציני באסון הגדול ביותר שקרה לעם היהודי, אלא סאטירה על ההבדל בין יהדות אשכנז ליהדות ספרד, בהקשר של השואה. אחרי שש עונות מוצלחות, 'מצב האומה' הוכיחה שהיא יודעת לעסוק באופן סאטירי גם בנושאים הכואבים ביותר בחברה הישראלית, ברגישות ובאחריות הנדרשות.

   

  "אנחנו מודים למבקר המדינה על כך שהוא צופה בתוכנית ואף טורח לחוות דעתו עליה, למרות שתוכנית סאטירה בערוץ מסחרי היא לא בדיוק מושא לביקורת של מבקר המדינה. אנחנו מזמינים אותו להתארח ב'מצב האומה' מתי שרק ירצה, ובינתיים מאחלים לו הצלחה בתפקידו, הן כמבקר המדינה והן כמבקר טלוויזיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בני דויטש
  ליאור שליין ב"מצב האומה"
  צילום: בני דויטש
  לאתר ההטבות
  מומלצים