שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תביעה: רופא שלף צינור ממנותחת והשפריץ על עובדת

  מנהלת כוח האדם של בית החולים הפרטי "סניטס" בתל אביב תובעת את בית החולים ורופא מנתח, לאחר שזה הוציא לטענתה צינור מגוף מטופלת מורדמת והשפריץ על פניה נוזלים במחאה על ציוד שאינו מתאים. היא הפסיקה לתפקד בשל חרדות - ופוטרה

  מנהלת כוח אדם לשעבר בבית החולים "סניטס" בתל אביב תובעת רופא ואת בית החולים עצמו, לאחר אירוע לכאורה שבו התיז המנתח לעברה נוזלים מגוף מהמנותח. את התביעה הגיש לבית משפט השלום בנתניה עו"ד אמיר לוי. 

   

   

  עוד חדשות בריאות ב-ynet:

   

  על פי כתב התביעה, באחד הימים ביקש רופא אסתטיקה הנוהג לנתח בבית החולים - ומוכר לדברי התובעת ביחסי אנוש הבעייתיים שלו - לקרוא לה לחדר הניתוח. כאשר הופיעה העובדת בחדר, החל הרופא לדבריה להשפילה לעיני הצוות הרפואי, תוך שהוא גוער בה על חוסר התאמת הציוד לדרישותיו. 

   

  לשם המחשת מחאותיו, שלף הרופא צינור סניטרי שהיה תחוב אותה עת בגופה של המנותחת המורדמת, והחל להשפריץ ממנו לדבריה נוזלים על פניה של העובדת. היא פרצה בבכי, יצאה מהחדר כשהיא מושפלת, ולא התאוששה. 

   

  בתביעה נטען עוד כי מאז סובלת האישה מחרדות, משינויים במצב הרוח ומדיכאון, ותפקודה נפגע עד שלא יכלה יותר להמשיך לעבוד בבית החולים. היא פוטרה מתפקידה לאחר 23 שנים של עבודה במקום.   

   

  לפני מספר חודשים קיבל המוסד לביטוח לאומי את תביעתו של עו"ד אמיר לוי להכיר באירוע כתאונת עבודה, וקבע נכות נפשית זמנית לאישה כתוצאה ממנו.

    

  מבית החולים "סניטס" נמסר בתגובה: "הכתבה מתייחסת לאירוע, לכאורי, שנמצא בעיצומה של בדיקה בערכאות, כאל עובדה מוגמרת. אנו מציעים להמתין להחלטת בית המשפט בטרם נקפוץ למסקנות נמהרות שיש בהן להכפיש שנים של עשייה מצד מנתח מוערך. מבדיקה שערך בית החולים קיימת סבירות גבוהה שההר יוליד דווקא עכבר, וזאת בלשון המעטה.

   

  "צר לבית החולים על שהתובעת מוצגת כמי שפוטרה בחלוף תקופה ארוכה, בעוד שהמציאות רחוקה ת"ק פרסה: תלונתה של הגב' נבדקה לפני ולפנים, ברגישות הנדרשת ואף הרבה מעבר לכך. הגב' זכתה למלוא האמפתיה וההתחשבות, אולם לבסוף הודיעה מרצונה הטוב והחופשי על כוונתה להתפטר. הנהלת בית החולים סנטיס קיבלה הודעה זו בצער רב אך כיבדה את בקשתה.

   

  "חשוב לציין כי בית החולים סנטיס הנו מוסד ותיק ורב מוניטין המעמיד את טובת עובדיו ומטופליו מעל לכל. תהא אשר תהא תוצאת הבדיקה המשפטית, מדיניותו של בית החולים מתייחסת באפס סובלנות לכל מקרה של התנהגות בלתי ראויה".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפסיקה לתפקד מהחרדה - ופוטרה
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים