שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רפאל התמוטט בריצה - הכלבה הצילה את חייו

  רפאל אליהו בן ה-33 יצא לריצה בהרי ירושלים ואיבד את ההכרה למשך שלושה ימים. למזלו, כלבתו בוצ'ה הייתה איתו והיא נבחה לעזרת מטיילים במקום, מדווח "ידיעות אחרונות"

  נשמע כמו סרט, אבל זו לא אגדה: כלבה שנבחה והסבה את תשומת ליבם של מטיילים הצילה את חיי בעליה. ידוע הפתגם שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, אתמול החברות האמיצה הזו עלתה מדרגה, כשהכלבה בוצ'ה הצילה את חיי הבעלים שלה, רפאל אליהו  ששכב מחוסר הכרה בהרי ירושלים. "היא הנס שלי", הוא אומר בשמחה.

    

    

  אליהו בן ה-33 יצא לריצה ביום חמישי בערב יחד עם כלבתו, אך מסיבה שאינה ברורה איבד את ההכרה ושכב ביער במשך יותר מיומיים. "אני לא זוכר אם נפלתי או נחבטתי, אבל שכבתי שם עד שהתעוררתי ביום ראשון בצהריים. הלכתי כמה מאות מטרים וחיפשתי משהו לשתות והתמוטטתי שוב, הפעם על השביל", הוא משחזר.

   

  עוד חדשות בריאות ב-ynet:

   

  כעבור מספר שעות, חלפה בקרבת מקום קבוצת מטיילים, כשלפתע הגיחה הכלבה נובחת בהתרגשות. "חשבתי שהיא רוצה לתקוף אותי, אבל החלטתי להתקרב אליה בכל זאת", מספר המדריך של הקבוצה, עופר אבל. "זה היה ממש כמו בסרטים. היא הלכה קצת אחורה, כשכשה בזנב ונתנה לי ללטף אותה. אחר כך היא המשיכה לנבוח וללכת, והבנתי שהיא רוצה שאלך אחריה".

   

  אבל עקב אחרי הכלבה עד שמצא את אליהו שוכב על השביל, מלא באבק. הוא קרא מיד לחובש של הקבוצה שהחל לבדוק אותו, ובמקביל אחד מחבריו התקשר למד"א. מכיוון שהם היו בשטח המיוער של הרי ירושלים ולא יכלו לתת כתובת מדויקת, השתמשו חברי הקבוצה באפליקציית האיתור של מד"א.

   

  התורן במוקד יניב זארוג שלח אליהם מסרון, וכשהם השיבו במסרון משלהם, האפליקציה מצאה את נקודת הציון המדויקת שבה הם נמצאים ושלחו למקום כוננים וניידת טיפול נמרץ.

   

  "הגענו למקום וראינו אדם בסביבות גיל השלושים כשהוא חסר הכרה, שוכב על האדמה בקצה השביל, ונושם בכוחות עצמו. התחלנו בבדיקות ובטיפול רפואי שלא השפיע בשטח.

   

  "ניסינו להבין מה קרה לו, אבל הטלפון הסלולרי שלו היה ללא סוללה ולא היו עליו שום מסמכים. הכלבה שלו הייתה סביבו במשך כל זמן הטיפול ובדקה מה שלום בעליו, וכשהסתכלתי על הקולר שלה מצאתי את הפרטים שלו ואת הטלפון בבית. בסופו של דבר פינינו אותו ואת הכלבה לבית החולים הדסה עין כרם".

   

  "בוצ'ה היא הנס שלי"

  אליהו אושפז בהדסה כשהוא מחוסר הכרה וכשהתעורר לא זוכר מה קרה. "הבדיקות שלי הראו ירידה חדה ברמת הסוכר ולחץ דם גבוה. כמה ימים לפני כן צמתי בתשעה באב ולא הרגשתי טוב, אבל לא התייחסתי לזה. אני לא יודע מה הסיבה שאיבדתי את ההכרה".

   

  הוא מודע למזל הגדול שהיה לו. "אני חושב שבוצ'ה הייתה איתי במשך כל הימים האלה ושמרה עלי. היא איתי כמעט שנה ותשעה חודשים, כל החיים חלמתי על כזו כלבה. היא אוהבת לטייל איתי בטבע ומכירה את השטח. כבר הייתי על הסף וסביר להניח שאם לא היו מוצאים אותי אז המצב שלי היה מאד קיצוני".

   

  כעת הוא מבטיח להחזיר לה טובה. "גידלתי אותה כמו שצריך, עם התניות ואוכל טוב, ועכשיו אצ'פר אותה עם בשר טוב. היא חכמה, היא תבין שהיא מקבלת את הגמול שלה. בוצ'ה היא הנס שלי‭,"‬ הוא אומר.   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  התמוטט בהרי ירושלים. רפאל אליהו
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים