שתף קטע נבחר

פרוש: נעדיף ללכת לכלא מאשר להתגייס

חבר הכנסת מיהדות התורה, שאזק עצמו באזיקים לדוכן הנואמים, אמר בראיון לאולפן ynet כי למרות חוק השוויון בנטל החרדים לא ילבשו מדים: "לא התקפלנו בפני שום גלות בעבר"

אחרי שאזק את עצמו באזיקים לדוכן הנואמים במליאת הכנסת, במהלך הדיון על אישור חוק השוויון בנטל בקריאה ראשונה, אמר בצהריים (יום ג') ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) כי תלמידי הישיבות יעדיפו ללכת לכלא והם לא יתגייסו לצבא.

 

בראיון לאולפן ynet, הזהיר פרוש מקרע עמוק בעם. "אני צריך להעביר מסר מה הולך להיות אם חס ושלום מחוקקים חוק שכופה על בני ישיבות בניגוד לדעתם, בניגוד לדעת הרבנים והאדמו"רים? מה יעשו?. גם אם ישימו עליהם אזיקים הם יעדיפו לכלא", אמר.

 

פרוש אמר שלא מדובר בקרב אבוד: "כתוצאה מכך שאנחנו מייצגים עבר אנחנו אופטימיים, כי לאורך כל התקופה מאז מעמד הר סיני עם ישראל בדרך שאנחנו ממשיכים את המסורת, הוא חי וקיים. אנחנו לא התקפלנו בפני שום גלות בעבר".

 

הוא הטיל ספק בהצלחת יישום החוק. "והשאלה היא אם מישהו יצליח. זה מה שאמרתי - אם מישהו יצליח לגייס אותנו, את התלמידים שלנו, אם הרבנים והאדמו"רים יגידו לא - לא יעזור שום חוק שאסור לאותם בחורים. ולכן מה יהיה מזה כתוצאה מזה יהיה שסע בעם. יהיה קרע. יילכו למעצרים, יילכו

 עם אזיקים בני הישיבות. מי שרוצה להיות ראש ממשלה של מדינה כזו - אני חושב שהוא מראש מוותר עליה", אמר חבר הכנסת מיהדות התורה.

 

בדיון בכנסת, אמר פרוש: "את 15 באב שהוא יום טוב, הפכתם ליום אבל, גם אם יניחו עליהם (בחורי הישיבות, מ"א) אזיקים הם ימשיכו ללמוד תורה", אמר. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שביקש ממנו לרדת מהדוכן ולצאת מהמליאה, תקף אותו על מעשיו. "התנהגות כזו היא פשוט בושה וחרפה. רק הוספת עכשיו עבודה לוועדת האתיקה וקלקלת לחברים רבים שדיברו מדם לבם ובאופן מכובד". דקות ארוכות לאחר מכן ניסו הסדרנים במליאה לשחרר את הח"כ מהאזיקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים