שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישראל בר-און תובע 1.5 מיליון שקל מ"כוכב נולד"
  זוכה העונה ה-6 של "כוכב נולד", ישראל בר-און, תובע את חברת ההפקות של התוכנית ואת קשת בטענה שהולעט בתרופות פסיכיאטריות ושנגרם לו נזק נפשי. "כל מה שעמד נגד עיניהם הוא סיפוק צרכי הרייטינג", נכתב בכתב התביעה. טדי הפקות בתגובה: "אוסף של אמירות שקריות ומופרכות"
  ישראל בר-און, שזכה בתוכנית "כוכב נולד" בעונה ה-6, תובע את חברת ההפקות של התוכנית, טדי הפקות, את המפיקה טמירה ירדני, את הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ ואת זכיינית ערוץ 2 קשת, ודורש מהם פיצויים בהיקף 1.5 מיליון שקלים בטענה שנגרמו לו נזקים נפשיים. כך עולה מכתב התביעה שנחשף בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס".

   

  בכתב התביעה, שהוגש היום (ד') על ידי עורכי הדין רפאל בייפוס ואהרון שוורץ, נטען כי בר-און הולעט על ידי רבינוביץ' בתרופות פסיכיאטריות ואף נכלא בביתו של הפסיכיאטר, וכי הופעלו עליו לחצים להמשיך ולתפקד בעולם הבידור.

   

  ישראל בר-און. טוען שמצבו הנפשי הידרדר בתחרות (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
  ישראל בר-און. טוען שמצבו הנפשי הידרדר בתחרות(צילום: אפי שריר)

   

  "לכוכב נולד" הגיע בגיל 19, ולטענתו המשבר שחווה בעקבות התוכנית גרם לו לנזק נפשי בלתי הפיך. בכתב התביעה נכתב כי הוא ביקש לפרוש מהתחרות סמוך לגמר, וכי ירדני שכנעה אותו לא לעשות זאת. "טמירה פעלה בחוסר תום לב ודרכים מניפולטיביות פסולות כדי שלא יפרוש, כשכל מה שעומד לנגד עיניה הוא סיפוק צרכי הרייטינג של התוכנית. היא העדיפה את טובתה האישית וצרכי הרייטינג על פני בריאותו של התובע", נטען בכתב התביעה.

   

  על פי התביעה, בתקופה שבין חצי גמר התוכנית לבין הגמר הידרדר מצבו הבריאותי והנפשי של בר-און, והדבר בא לידי ביטוי בעצבנות ובחוסר שיתוף פעולה. למרות זאת, נטען, הזכיינית קשת וחברת ההפקות לא פעלו לשיפור מצבו, אלא דחקו בו להמשיך. 

   

  עוד נכתב כי ירדני הפנתה את בר-און לד"ר רבינוביץ', שהיה מעורב גם בפרשת הכדורים הפסיכיאטריים ב"האח הגדול" שנחשפה בידיעות אחרונות", מבלי לציין שהוא עובד עם חברת ההפקות ועם קשת. בכתב התביעה נכתב כי בר-און "הגיע לד"ר רבינוביץ' כשמצבו הפיזי והבריאותי ירוד, משקלו מעל ל-100 קילו, ושיקול הדעת שלו אפסי. בין פגישה לפגישה ד"ר רבינוביץ הלעיט את גופו בתרופות מסוגים שונים במינונים גבוהים, לרוב ללא קשר לבעיותיו של בר-און".  

   

  ד"ר אילן רבינוביץ'."טענות חסרות שחר" (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  ד"ר אילן רבינוביץ'."טענות חסרות שחר"(צילום: טל שחר)
   

  "הטיפול הציל את חייו"

   מקשת נמסר בתגובה: "איננו נוהגים להתייחס בתקשורת לנושאים משפטיים. רק נאמר כי אנו דוחים את טענותיו של ישראל בר-און אך מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

    

  מטדי הפקות נמסר כי "מדובר בתביעה שהיא אוסף של אמירות שקריות ומופרכות. האשמותיו של ישראל בר-און לא רק שאינן נכונות, כי אם עומדות בסתירה ובניגוד מוחלט למציאות הדברים, והאמת תיחשף בבית המשפט. גם היום אנו מחבקים את ישראל ומאחלים לו שלוות נפש".

   

  מעוה"ד של רבינוביץ', אבי פילוסוף וערן שמעוני, נמסר בתגובה: "ד״ר רבינוביץ' הוא מבכירי הפסיכיאטרים בישראל. הוא טיפל בישראל בר-און במשך שנה שלמה על בסיס שבועי. הטיפול החל רק שנתיים לאחר גמר התוכנית 'כוכב נולד'. בניגוד לטענות חסרות השחר בכתב התביעה הוא הגיע לטיפול מרצונו החופשי וכל שלבי הטיפול, ללא יוצא מן הכלל, התקיימו תוך שיתוף פעולה מלא שלו. מטעמים של סודיות רפואית לא יתייחס ד"ר רבינוביץ' למצבו של בר-און. הוא יסתפק בכך שיציין כי הטיפול שעבר בר-און במרפאתו שיפר את מצבו ללא הכר. למעשה ניתן לומר כי ד"ר רבינוביץ' הציל את חייו.

   

  "מתוך דאגה למצבו ובאצילות נפש של ממש, איפשר ד"ר רבינוביץ' לבר-און ללון לילה אחד בביתו, כדי שלא יישן ברחוב. הטענה כאילו מדובר בכליאת שווא היא מופרכת ויש בה משום כפיות טובה של ממש. הראיה: במשך שנה שלמה לאחר מכן הקפיד בר-און להגיע למרפאתו של ד"ר רבינוביץ' מדי שבוע ועל בסיס קבוע.

   

  "ד״ר רבינוביץ' לא שימש כפסיכיאטר של  'כוכב נולד'. הוא אינו חבר של טמירה ירדני. הוא פגש בה פעם אחת בחייו, חודשיים לאחר שבר-און התחיל טיפול אצלו. מצער לגלות כי מצוקתו הנפשית של בר-און מנוצלת על ידי גורמים אינטרסנטים לצרכי פרסום ובצע כסף. למר בר-און עצמו מאחל ד"ר רבינוביץ' רק בריאות ואושר".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן אקרמן
  ישראל בר-און. תובע פיצויים
  צילום: רונן אקרמן
  7 לילות
  מומלצים