שתף קטע נבחר

חסר בית מצא ארנק עם כסף והחזיר למשטרה

האסל ברבר מיהר לתחנת המשטרה בקינגסטון שבמדינת ניו יורק ולהשיב את הארנק ובו 485 דולרים. "לא רציתי כסף שלא שייך לי", סיפר. השוטרים בתחנה הופתעו מהמעשה: "הוא סירב לקבל פרס כי זה היה המעשה הנכון לעשות", סיפר אחד מהם

דווקא הוא היה צריך את הכסף אבל המוסר הכריע: האסל ג'וניור ברבר, חסר בית מהעיר קינגסטון במדינת ניו יורק, מצא ארנק על מדרכה באמצע הרחוב. כשפתח ברבר את הארנק, הופתע לגלות 485 דולרים.

 

עוד חדשות בעולם:

ספרד: לפחות 60 הרוגים בתאונת רכבת

מחוות התספורת של ג'ורג' בוש האב

אחרי 61 שנה: עוד ג'ורג' בדרך לכתר הבריטי

 

עם זאת, חסר הבית בן ה-50 לא התפתה ומיהר להעביר את הארנק לתחנת המשטרה המקומית שאיתרו את בעליו המקוריים. "הכסף הזה לא היה שלי ולא רציתי אותו", אמר ברבר לעיתון טיימס הרלד המקומי.

 

גם בתחנת המשטרה בעיר קיבלו בהפתעה את המחווה של חסר הבית שהראה כי הגינות היא מעלה ראשונה אצלו. "הוא הפתיע אותי מאוד", סיפר קצין המשטרה תיירי קרויזר. "לא חשבתי שבמצבם של חסרי בית, הם יפעלו כפי שברבר פעל ואני שמח שהוא הפתיע אותי".

 

ברבר מוכר ברחובות קינגסטון ונוהג להסתובב עם כל חפציו בשלוש שקיות פלסטיק לבנות. קרויזר רצה לשתף את הסיפור עם כמה שיותר תושבים ופרסם בדף הפייסבוק שלו את מעשה האצילות של ברבר. "הרגשתי שצריך לספר את סיפורו של ברבר כי זה רק מוכיח שאסור לשפוט אדם רק לפי מראהו", אמר קרויזר.

 

מספר שעות לאחר פרסום הפוסט, תושבים החלו להגיב וביקשו לעזור לחסר הבית. הם הציעו לתת לברבר כסף ואוכל, אך הוא סירב.

 

"הוא אמר לנו שהוא מרגיש שאין לו צורך בפרס משום שהוא החזיר את הארנק כי זה היה המעשה הנכון לעשות", כך קצין המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך Times Herald-Record
חסר בית מצא ארנק עם כסף החזיר למשטרה
צילום מתוך Times Herald-Record
מומלצים