שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פורמולה 1: לואיס המילטון מנצח בהונגריה

  נהג קבוצת מרצדס ניצח ללא בעיות מיוחדות באחד המירוצים המרתקים של העונה. קימי רייקונן הסתדר עם ניסיונות תקיפה מאוחרים של סבסטיאן ווטל וסיים שני, לפני אלוף העולם

  ללואיס המילטון לא סבל מעודף אופטימיות, ערב מירוץ הפורמולה 1 בהונגריה. נהג המרצדס חשש כי החום הכבד במסלול, יחד עם התאווה לגומי של המרצדס המהירה, יהיו בעוכריו. להפתעתו, בסופו של יום השיג הבריטי ניצחון שרק לפרקים לא נראה כמונח בכיסו. ובין היתר השיג ניצחון ראשון במדי קבוצתו החדשה.

   

  עם מעט מאד מקומות ברורים לעקיפות בטוחות, המיקום על הגריד בהונגריה חשוב כמעט כמו במירוצי רחובות. ואת המיקום הבכיר לקראת המירוץ השיגה המרצדס הסופר-מהירה במקצי הדירוג, כפי שעשתה פעמים רבות העונה. סבסטיאן וטל העקבי זינק שני, כאשר רומיין גרושיין בלוטוס קובע את הזמן השלישי בטיבו ומציג סוף סוף מהירות ובגרות. ניקו רוזברג זינק רביעי, לפני פרננדו אלונסו שהתברג גבוה עם הפרארי, וקימי רייקונן בעוד מקצה דירוג חלש יחסית.

   

  הפתיחה הסוערת הייתה צפויה, עם קרבות קשים לרוחב המסלול ומלחמות מיקום על-כל-הקופה. בסיומה הסתבר שחבורת החוד שומרת פחות או יותר על מיקומה, עם זינוק טוב לצמד הפרארי, ופתיחה זהירה יחסית של קימי רייקונן, שמצא עצמו כעונש תקוע מאחורי פליפה מאסה - ולא בפעם הראשונה העונה.

   

  שלושת המובילים, המילטון-וטל-גרושיין, פתחו פער גדל והולך על פני צמד הפרארי ורייקונן, וכמו בכל מירוץ העונה, מלחמת הצמיגים החלה. מי יחליף ומתי, כמה פעמים ולאיזה תרכובת. בין לבין קיבלנו מספר עקיפות מרהיבות, מספר מהלכים מפוקפקים, אסטרטגיית מירוץ מבריקה של לוטוס עם רייקונן ועוד מופע שנוי במחלוקת של גרושיין, והפתעה בדמות המרצדס של המילטון שהסתדרה מצוין עם החום וסיימה ראשונה ללא בעיות.

   

  רייקונן שמצא עצמו שני בחלקו האחרון של המירוץ, תודות לבחירה ב-2 עצירות בלבד (בניגוד ל-3 של מרבית הנהגים), קיבל את סבסטיאן וטל על זנבו, עם מכונית מעט מהירה יותר וצמיגים הרבה יותר טריים, כמו-גם נהג שאינו מסתפק בשום דבר חוץ מניצחון. אלא שאולי לראשונה העונה הפגין רייקונן נהיגה הגנתית מצוינת, ומנע מאלוף העולם לעקוף. סיים שני, הקדים את מוביל טבלת האליפות וחלף בה על-פני פרננדו אלונסו שסיים רק חמישי.

   

  אך למרות שהפיני הפנטסטי דאג כנראה למספר האוהדים הגדול ביותר בהונגריה, המנצחים הגדולים של המירוץ הם ללא ספק המילטון ומרצדס, המאיימים לאחר השינוי הקל בצמיגים, להפוך לגורם רב-משמעות באליפות.

   


  פורמולה 1 הונגריה
  פורמולה 1 הונגריה
  נהג קבוצה נקודות
  1. לואיס המילטון מרצדס 25
  2. קימי רייקונן לוטוס 18
  3. סבסטיאן ווטל רד בול 15
  4. מארק וובר רד בול 12
  5. פרננדו אלונסו פרארי 10
  6. רומיין גרושיאן לוטוס 8
  7. ג'נסן באטון מרצדס 6
  8. פליפה מאסה פרארי 4
  9. סרחיו פרז מקלארן 2
  10. פאסטור מלדונאדו וויליאמס 1

   


  אליפות הנהגים - 2013

  אליפות הנהגים - 2013
  נהג קבוצה נקודות
  1. סבסטיאן וטל רד-בול 347
  2. פרננדו אלונסו פרארי 217
  3. קימי רייקונן לוטוס 183
  4. לואיס המילטון מרצדס 175
  5. מארק וובר רד בול 166
  6. ניקו רוזברג מרצדס 159
  7. רומיין גרושיאן לוטוס 114
  8. פליפה מאסה פרארי 106
  9. ג'נסן באטן מקלארן 60
  10. פול די רסטה פורס אינדיה 48

   


  אליפות קבוצות - 2013

  אליפות קבוצות - 2013
  קבוצה נהגים נקודות
  1. רד-בול וטל, וובר 513
  2. מרצדס המילטון, רוזברג 334
  3. פרארי אלונסו, מאסה 323
  4. לוטוס רייקונן, גרושיין 297

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטיאימג'סבנק
  המילטון, וחברתו
  צילום: גטיאימג'סבנק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים