שתף קטע נבחר

חדש: ניידת טיפולי שיניים לניצולי שואה בצפון

קשישים מצפון הארץ שלא יכולים להגיע לטיפול שיניים, מוזמנים להזמין ניידת שתגיע לביתם. "לכל אחד זכות לקבל טיפול שיניים מקצועי, ואנו רואים חובה להמשיך ולהרחיב את הפעילות בקהילה למען אוכלוסיות נזקקות שידן אינה משגת לשלם עבור טיפולים אלה"

ניצולי שואה,קשישים ומוגבלים רבים לא זוכים לטיפולי שיניים עקב מוגבלותם בתנועה. אמנם בערים קיימות מספר מרפאות שיניים ציבוריות ופרטיות לא מעטות, אך עד לאחרונה לא הייתה קיימת ניידת רפואת שיניים המגיעה לבית המטופל.

 

ד"ר פורמן נתן, מנהל המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים גייס יחד עם עיריית חיפה, משרד הבריאות והביטוח הלאומי כסף עבור שתי ניידות לטיפולי שיניים לקשישים מוגבלים וניצולי שואה שמגיעה עד הבית. "כל יום נפטרים כ-30 ניצולי שואה בארץ. זה המעט שאנו יכולים לעשות עבורם", מסביר  ד"ר פרומן, "טיפול שיניים אינו מצרך מותרות. טיפול השיניים הוא בריאותי והכרחי לכל אדם ואדם".

 

הניידת, שהחלה פעילותה בחודש האחרון, נותנת מענה לקשישים וניצולי שואה מטבריה עד חדרה, ומעניקה לקשישים והמוגבלים שאינם ניידים לטיפול שיניים בבתיהם. הניידת מצוידת בכל המכשור הרפואי הנחוץ ומאוישת ברופא שיניים, שיננית ומתפעל ציוד.

 

הניידת, פועלת על ידי המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים בחיפה ומהווה שירות קהילתי שהמכון ללימודי המשך ברפואת שיניים מעניק לשכבות הנזקקות. הרפאים והאחיות מבצעים את תפקידם בהתנדבות מלאה. עבור ניצולי שואה הטיפול הוא חינם, לקשישים מוגבלים אחרים קיימת השתתפות עצמית סמלית בתשלום.

 


"אומרים שהעולם שייך לצעירים, אבל טוב לדעת שגם אותנו לא שוכחים"

 

"לכל אחד זכות לקבל טיפול שיניים מקצועי, ואנו רואים חובה להמשיך ולהרחיב את הפעילות בקהילה למען אוכלוסיות נזקקות שידן אינה משגת לשלם עבור טיפולים אלה, תוך שיתוף פעולה עם גופים נוספים", מוסיף ד"ר פורמן.

 

"יחס חם, טבעי ומקצועי"

"הגעתי לניידת דרך אישתי. לא היה לי קל להזמין אותה, בעיקר כי התביישתי במצבי אחרי שעשרות שנים לא הלכתי לרופא פרטי. אך כאשר הם הגיעו הם לא נתנו לי להרגיש כמו נזקק, אלא הסבירו כיצד הניידת עובדת, וזה נראה כמו כל טיפול שגרתי", מספר ג' תושב חיפה, ניצול שואה בן 84.

 

"אני יכול לציין שהיחס היה

כל כך חם וטבעי והכי חשוב מקצועי. הרופא והסייעת השתמשו במסכות פנים, הכל על העמדה היה נקי והטיפול היה מקצועי. אין לי מילים אלא להודות להם".

 

א' תושב עפולה, ניצול שואה בן 87 מסכם: "אני רוצה להודות למפעילי הניידת. קיבלתי טיפול שיניים שבלעדיהם הייתי מתקשה להגיע למרפאה ולקבל. אומרים שהעולם שייך לצעירים, אבל טוב לדעת שגם אותנו לא שוכחים. ויש מי שאכפת לו וטורח ומגיע".

 

  • לפרטים ולהזמנת הניידת יש לפנות ל: מ.ל.ה.ר.ש - מרפאה לטיפול בשיניים ע"ש יאורית. המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים - רח' הגפן 26, חיפה. טל': 04-8525266.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיפול השיניים הוא בריאותי והכרחי לכל אדם ואדם
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים