שתף קטע נבחר

קלינטון סועדת עם אובמה, והכסף זורם

מזכירת המדינה לשעבר עדיין לא הודיעה אם בכוונתה להתמודד בבחירות לנשיאות ב-2016, אך תומכיה כבר מכינים את הסטיקרים. בזמן שהיא סעדה עם אובמה ועם ביידן, הודיע הארגון התומך בה שגייס יותר ממיליון דולרים

בין ארוחת צהריים עם הנשיא לארוחת בוקר עם סגנו, נראה שהקמפיין שעדיין לא קיים של הילרי קלינטון לנשיאות צובר תאוצה. מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר סעדה אתמול (יום ג') עם סגן הנשיא ג'ו ביידן, יום לאחר שאכלה בחברת הבוס לשעבר, הנשיא ברק אובמה. במקביל, פורסם כי הארגון התומך בה בבחירות לנשיאות ב-2016 הצליח לגייס מיליון דולרים.

 

קלינטון ואובמה בארוחת הצהריים. התפריט לא פורסם, אבל לפחות יש שם חסה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קלינטון ואובמה בארוחת הצהריים. התפריט לא פורסם, אבל לפחות יש שם חסה(צילום: AFP)

קלינטון בהרצאה. עדיין לא הסגירה אם תרוץ (צילום: AP) (צילום: AP)
קלינטון בהרצאה. עדיין לא הסגירה אם תרוץ(צילום: AP)

 

זוהי הפעם הראשונה שקלינטון נפגשת בוושינגטון עם שני הבכירים מאז שעזבה את מחלקת המדינה בפברואר, ופינתה את מקומה לג'ו קרי. עוזריהם של אובמה וביידן מנסים לשדר שמדובר בסך הכול בביקור ידידותי של הדיפלומטית הבכירה בחברת עמיתיה לשעבר, אך התקשורת לא נותנת מנוח.

 

לצד הספקולציות השונות על נושאי השיחה – כולל השערה שהיא נקראה לחוות דעתה על חידוש המו"מ הישראלי-פלסטיני, נושא שהיה קרוב ללבה וללב בעלה כשהיה נשיא – מצליחים ב"חדשות יאהו" לספק את הפרטים העסיסיים. האתר דיווח כי תפריט ארוחת הבוקר של קלינטון וביידן כלל ביצים מקושקשות, עגבניות צלויות, אבוקדו, פרוסות הודו, פירות טריים ולחם דגנים קלוי.

 

ולפרטים העסיסיים באמת – כסף. אומנם קלינטון עדיין לא הודיעה על כוונתה להתמודד בבחירות לנשיאות ב-2016, אבל ועד פעולה פוליטי (Super PAC, סופר פאק) שהקימו תומכיה אישר אתמול שגייס כבר מיליון דולרים לצורכי קידום הפוליטיקאית שהוא רואה כמועמדת לנשיאות. ועד פעולה הוא התארגנות פרטית של קבוצת אנשים למען מועמד מסוים או לשם קידום מטרה פוליטית שמסוגלת לגייס סכומים בלתי מוגבלים. למועמדים עצמם אסור שיהיה קשר לוועד הפועל למענם.

 

"אני מוכן להילרי" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"אני מוכן להילרי"(צילום: AFP)

בוועד הפעולה עובדים במרץ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בוועד הפעולה עובדים במרץ(צילום: AFP)

כובע שעליו H - הילרי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כובע שעליו H - הילרי(צילום: AFP)

קלינטון קוראת סיפור לילדים בספרייה בארקנסו (צילום: AP) (צילום: AP)
קלינטון קוראת סיפור לילדים בספרייה בארקנסו(צילום: AP)

 

גורם רשמי בוועד הפעולה "מוכנים להילרי" (Ready For Hillary) אישר שמאז שהחל לגייס

תרומות באביב הצליח הארגון להגיע ליותר ממיליון דולרים ואמר כי הפרטים המלאים יפורסמו היום בדו"ח הכספי של הקבוצה. במשרדי הקבוצה כבר מכינים מדבקות וכובעים שעליהם מוטבעת הסיסמה "אני מוכן להילרי 2016".

 

קלינטון עצמה עוסקת במתן הרצאות ובכתיבת ספר מאז שחדלה לכהן כמזכירת המדינה.


פורסם לראשונה 30/07/2013 21:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
קלינטון בארוחת הצהריים עם אובמה. דיברו על תהליך השלום?
צילום: AFP
מומלצים