שתף קטע נבחר

שגרירים נואשים: 'נתניהו ולפיד, די לזלזול בנו'

יותר ממאה ראשי נציגויות ישראליות ברחבי העולם שיגרו מכתב חריף לנתניהו ולשר האוצר לפיד בדרישה שיתערבו מיידית בסכסוך העבודה המתמשך במשרד החוץ. "תחושת זלזול מצד אלה שמינו אותנו"

יותר ממאה ראשי נציגויות ישראליות ברחבי העולם, בהם שגרירים וקונסולים, שיגרו אתמול (ג') מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר יאיר לפיד על רקע המשך מאבק עובדי משרד החוץ על תנאי עבודתם, ודרשו את התערבותם המיידית בסכסוך העבודה. במכתב שעותקיו נשלחו גם לשרי הממשלה, העובדים זקפו לזכותם, בין היתר, את הוספת חיזבאללה לרשימת הטרור של האיחוד האירופי והביעו מחאה חריפה עקב "תחושת הזלזול בנו מצד אלה שמינו אותנו". 

 

שביתה במשרד החוץ - דיווחים אחרונים ב-ynet:

המסע לפולין בסכנה: "העיקר שמטיפים לנו"

העיצומים במשרד החוץ: בוטלו משלחות לפולין

שביתה דיפלומטית: החתונה בחו"ל, הזוג בארץ

משרד החוץ שובת, סטודנטים זרים תקועים בדרך

 

קטע ממכתב השגרירים  ()
קטע ממכתב השגרירים

 

הפגנת עובדי משרד החוץ ליד מטה השב"כ בתל אביב. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת עובדי משרד החוץ ליד מטה השב"כ בתל אביב. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

במכתב הביעו הנציגים הישראלים דאגה מסכסוך העבודה המתמשך, שאף עלול להוביל לביטול משלחות הנוער לפולין וציינו כי "למרות סכסוך העבודה, נציגויות ישראל ברחבי העולם ממשיכות לשקוד על חיזוק ביטחונם של אזרחי ישראל. דוגמה אחת מני רבות ניתן היה למצוא רק לפני כשבוע בהחלטת האיחוד האירופי לכלול את הזרוע הצבאית של חיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור. ההחלטה היא תוצאה של מאמץ דיפלומטי מתמשך".

  

השליחים הבכירים מדגישים את תרומת משרד החוץ לביטחון המדינה ולמאבק נגד הדה לגיטימציה של ישראל ברחבי העולם. לדבריהם מהות הסכסוך עם האוצר היא "על מעמדו של משרד החוץ כאחד המרכיבים המרכזיים של הביטחון הלאומי, ועל יכולתו להמשיך ולפעול באפקטיביות".

 

השליחים מתארים במכתב את הקרבתם האישית שלהם ושל בני משפחותיהם לאורך השנים,

וקוראים לראש הממשלה, לשר האוצר ולשרי הממשלה לפעול לפתרון הסכסוך. את דבריהם סיכמו שליחי המדינה בפנייה נרגשת למקבלי ההחלטות: "סכסוך העבודה קורע אותנו בין תחושת השליחות והאחריות, לבין תחושת הזלזול בנו מצד אלה שמינו אותנו".

 

עובדי משרד החוץ מצויים זה ארבעה חודשים בסכסוך עבודה על רקע תלונותיהם על תנאי שירות בחו"ל ומנהל לא תקין. הם הפסיקו את השירותים הקונסולריים בנציגויות ישראל בחו"ל, לרבות הנפקת דרכונים ותעודות מעבר חד־פעמיות. הם דורשים, בין היתר, לשפר את שכרם, למנוע פגיעה בזכויות בנות ובני הזוג ולשפר את שיטת המינויים. לטענתם, משרד האוצר מסרב לנהל עמם משא ומתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
בנימין נתניהו ויאיר לפיד
צילום: EPA
מכתב השגרירים לנתניהו ולפיד
מומלצים