שתף קטע נבחר

דיווח: סוריה הזיזה את הטילים לפני התקיפה

ה"ניו יורק טיימס" ציטט אנליסטים בארה"ב שאמרו כי המבנה שבו אוחסנו טילי היאחונט נהרס, אבל לפי המודיעין האמריקני חלק מהטילים לא נפגעו. כדי להסוות זאת, הסורים הציתו כלי רכב באתר. ההערכה: ישראל תתקוף שוב

אנליסטים במערכת המודיעין האמריקנית הגיעו למסקנה כי התקיפה הישראלית לכאורה בלטקיה - לא השיגה את מטרתה. על-פי הדיווח אמש (יום ד') ב"ניו יורק טיימס", הסורים הזיזו את טילי היאחונט הרוסיים, שהיו היעד להפצצה, לפני התקיפה. הם העריכו שישראל תנסה לתקוף שוב את הטילים בסוריה.

 

עוד בערוץ החדשות:

חוק המשילות: טיבי הפנה גבו לח"כים, גלאון בכתה

סיור באתר שחולל: "מישהו רצה לעשות פרובוקציה"

 

על-פי פרסומים זרים, ישראל תקפה ב-5 ביולי ליד לטקיה מחסן שבו הוחזקו הטילים שמכרה רוסיה לסוריה. המבנה שבו אוחסנו הטילים נהרס, אבל לפי המודיעין האמריקני חלק מהטילים לא נפגעו, כיוון שהועברו משם לפני התקיפה.

 

 

לפי הגורמים האמריקניים אחרי התקיפה ניסה משטר אסד ניסה להסתיר את העובדה שהטילים עוד שלמים על-ידי הצתת המשגרים וכלי הרכב באתר, כדי ליצור את הרושם שהתקיפה השיגה את מטרתה. 

 

לפני כשבועיים אמרו גורמים אמריקניים לרשת CNN כי ישראל אחראית לתקיפת

הבסיס בלטקיה. על פי הגורמים, את התקיפה ביצעו מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי. הגורמים ציינו עוד כי יעד התקיפה היה טילי חוף-ים מתקדמים מדגם "יאחונט". על פי הדיווח, לא התקבלה תגובה מצד ישראל.

 

במקביל, הערוץ הלבנוני MTV דיווח כי ישראל הפציצה את מצבור טילי החוף-הים המתקדמים, שהועברו מרוסיה למשטרו של בשאר אסד, רק אחרי שווידאה כי אין במקום מומחים רוסים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים