שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האויב החדש של המורדים הסורים - קרואסון
  בית דין דתי בעיר חלב אסר על מאמינים מוסלמים לאכול את המאפה הצרפתי, משום שלטענתו הוא מנציח את ניצחון האירופאים על בני דתם. האם גם ההמבורגר בסכנה?

  הלחימה נגד משטר אסד בסוריה נמשכת זה שנתיים, אך חלק מהמורדים מצאו להם אויב חדש ומשמין: קרואסון. לפי דיווח באתר הרשת "אל-ערבייה", בית דין דתי בחלב פרסם פתווה (פסק הלכה איסלאמי) שאוסרת על אכילת המאפה הצרפתי בהשראת חוקי השריעה.

   

  עוד חדשות בעולם:

  מקצוע האם: נסיכה. ואילו מתנות קיבל ג'ורג'?

  נסראללה: "לא לוותר על גרגיר מפלסטין"

  קסדה, שלשלאות, מוט. תמונות מבית הזוועות

   

  הסיבה לאיסור המורדים על אכילת קרואסון היא, לפי העיתון "א-שרק אל-אווסט", השפעותיו הקולוניאליסטיות. לפי הפתווה, צורת הסהר של הקרואסון למעשה מנציחה את הניצחון האירופי על המוסלמים, ולכן אסור שהמאמינים באיסלאם יחלקו כבוד לאירופאים בכך שיאכלו את המאפה.

   

  לפי דיווח ב"הפינגטון פוסט", המסתמך על ספר בישול צרפתי משנת 1938, צורת הקרואסון היא מחווה לאופים שסיכלו מתקפה טורקית בבודפשט בשנת 1686. עם זאת, סיפור זה לא אומת על ידי היסטוריונים, שכן התיעוד הראשון של המאפה הופיע ב-1906.

   

  לא ברור גם מדוע המורדים בחרו דווקא לצאת נגד הקרואסון, במיוחד מאחר שבעולם נפוצים

  עוד מאכלים שהם סמל מובהק לקולוניאליזם, כמו ההמבורגר שמזוהה עם האמריקנים או המאכל הבריטי הקלאסי, פיש אנד צ'יפס.

   

  יש לציין כי אין זו הפתווה הקשוחה היחידה שוועדת השריעה במחוז חלב הטילה על המוסלמים שבאזור, שנשלט על ידי המורדים: לא מזמן פרסמה הוועדה פתווה שאסרה על נשים מוסלמיות להתאפר וללבוש בגדים צמודים שמסגירים את הגזרה שלהן.

   

  הלכה נוספת, שנקשרה עם ארגון המורדים הגדול בסוריה, צבא סוריה החופשי, קבעה כי מוסלמי שלא יצום במהלך חודש הרמדאן יישלח לשנת מאסר בכלא. גורמים בארגון הגג של האופוזיציה, "חזית ההצלה הלאומית", מחו אז על היוזמה וקראו לצבא סוריה החופשי שלא להנפיק עוד הלכות כאלו.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים