שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איכילוב: שלושה מושתלי כבד מתו - ההשתלות הופסקו

  נערה בת 16, גבר בשנות ה-60 וגבר בשנות ה-50 מתו בשבוע האחרון במהלך השתלת כבד בבית החולים איכילוב. לא ברור אם יש קשר בין המקרים, אך הנהלת בית החולים החליטה על הפסקת ההשתלות עד לבדיקת הנושא

  בעקבות מותם של שלושה מושתלי כבד בית החולים איכילוב מפסיק לבצע השתלות כבד: שלושת החולים, נערה בת 16, גבר בשנות ה-60 וגבר בשנות ה-50, נפטרו בשבוע האחרון, שניים מהם מיד לאחר ההשתלה ואחד לפניה. לא ברור אם יש קשר בין המקרים, אך בבית החולים החליטו להפסיק את ביצוע ההשתלות על מנת לברר מהי סיבת המוות.

   

  ועדת בדיקה פנימית של בית החולים צפויה לבדוק אם שלושת המקרים אירעו כתוצאה מפגם בהליך ההשתלה או שמדובר בצירוף מקרים. "הדברים האלו קורים, אבל כנראה שלא מדובר בדחייה של האיבר אחרת לא היו עוצרים את ההשתלות כדי לבדוק", אמרה ל-ynet רופאה מומחית לכבד.

   

  במרכז הלאומי להשתלות מסבירים כי אין ממה להיבהל, כיוון שיש מספר מועט של השתלות כבד בישראל מדי שנה, והן מתקיימות גם בבתי החולים בילינסון והדסה, כך שהסיכוי שבשבועיים הקרובים, עד לסיום הבדיקה, תתקיים השתלה שכזו באיכילוב נמוך ביותר. בנוסף הדגישו במרכז הלאומי להשתלות כי אם יתרחש מצב בו חולה קשה מבית החולים יהיה זקוק להשתלה דחופה, הם יפתרו את הבעיה באופן נקודתי.

   

  מבית החולים איכילוב נמסר: "תוכנית ההשתלות של איכילוב פועלת למעלה מעשור ומתאפיינת בתוצאות המשתוות למרכזים הטובים בעולם. השתלת כבד היא פרוצדורה מורכבת ומסוכנת עם שיעור תמותה משמעותי. לאחרונה, נוכח מספר מקרי תמותה של חולים, החלטנו על בדיקת הליך השתלות הכבד על מנת למצוא אם מדובר בתנודתיות אפשרית בתמותה או שמא קיימת בעיה כלשהי שעלינו לשפרה. עד לסיום הבדיקה וגיבוש מסקנותיה, ביקשנו שלא להפנות אלינו מקרים להשתלת כבד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליאור צור וגדי סגל
  בית החולים איכילוב. נבדק האם יש קשר בין המקרים
  צילום: ליאור צור וגדי סגל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים