שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שירה כרמי זכתה בפרס "צרצר פיס"

  בתחרות של מפעל הפיס בנושא "פתק על המקרר" זכתה שירה כרמי על הצרצור בן 140 התווים: "מיוחד לאספנים! תא חימום (4-7 מעלות צלזיוס) בעל שתי דלתות. יוצר בכוכב ארץ. כפי הנראה שימש לשימור רגשות"

  הוכרזו הזוכים בתחרות "צרצר פיס 2013" של מפעל הפיס. בפרס על המקום הראשון, העומד על סכום של 15 אלף שקלים, זכתה שירה כרמי. בעבור התחרות שמתרחשת זו השנה החמישית, התבקשו המשתתפים לכתוב טקסט בן 140 תווים סביב הנושא: "פתק על המקרר". מספרם הכולל של הצרצורים שהשתתפו בתחרות עמד על כ-4000 משתתפים. הצרצור הזוכה של כרמי: "מיוחד לאספנים! תא חימום (4-7 מעלות צלזיוס) בעל שתי דלתות. יוצר בכוכב ארץ. כפי הנראה שימש לשימור רגשות".

   

  מנימוקי השופטים על זכייתה של כרמי: "הצרצור הזוכה מפגין תעופת דמיון והומור מתוחכם. ניתנה בו פרשנות מקורית ויוצאת דופן לרעיון הפתק על המקרר - המקרר כפריט ארכיאולוגי שהתגלגל בדרך כלשהי לכוכב אחר,

  ושם, כפי שקורה לעתים כאשר נדרשים להשלמת פערים, ניתן לו פירוש החורג מן המציאות המוכרת לנו. זהו צרצור מדע בדיוני, עתידני ומקורי".

   

  במקום השני זכתה יהודית לוי בפרס של עשרת אלפים שקלים, על הצרצור: "אדם! בן כלב, גמרת את החלב. כולכם אותו סיפור. באים בימים וגונבים בלילות. נבלות. יורם (אייר, תש"ח)". מנימוקי השופטים על זכייתה של לוי: "מחווה ספרותית מפתיעה ונהדרת לאחד מגדולי סופרי ישראל, יורם קניוק ז"ל. צרצור זה משתמש באופן חכם בשמות ספריו של קניוק, על מנת להעביר מסר רלוונטי וסאטירי, שמתאים גם לתש"ח וגם לזמננו אנו".

   

  במקום השלישי זכה חנן גולן בפרס של חמשת אלפים שקלים על הצרצור: "אז ככה, רצתי, בדקתי, חשבתי, חישבתי, שאלתי, התייעצתי, שקלתי, שקללתי, קיללתי, בלעתי, נשמתי, שתקתי. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו עוד ילד". מנימוקי השופטים על זכייתו של גולן: "רצף הפעלים וצלצולם מעלה על הדעת את תפילת הקדיש, מעין תפילת אשכבה אקטואלית ומכמירת לב לילד שלא יולד בשל מצוקה כלכלית".

   

  לצד המסלול המוכר של התחרות, הצטרף השנה מסלול חדש, "מסלול מוזות", בו הוזמנו הגולשים להעלות יצירות מקוריות משלהם, בצורת סרטונים, קבצי אודיו או סטילס וטקסט, שהתבססו על הצרצורים המתחרים, מתוך תפיסה כי המילה הכתובה מפנה את מקומה למילה המצולמת. הזוכים במסלול המוזות שזכו במיני אייפד הם ירין שקט, גבריאלה בן ורותם מור. לצפייה בתחרות היכנסו לכאן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן מילר
  שירה כרמי. "פרשנות מקורית לרעיון הפתק על המקרר"
  צילום: דן מילר
  לאתר ההטבות
  מומלצים