שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תובע את ישראל בהאג: רצחתם את ישו
  עו"ד קנייתי טוען כי יש לבטל את הרשעתו של ישו כיוון שהמשפט היה לא חוקי, ומסתמך על תקדים ז'אן דארק שזוכתה אחרי מותה

  בית הדין הבינלאומי בהאג עשוי בקרוב להתמודד עם תביעה ייחודית: עו"ד דולה אינדידיס מקניה מתכוון לתבוע את מדינת ישראל ואת איטליה בעוון רצח ישו. ה"דיילי מייל" פרסם את הפרשה אתמול (יום א').

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  המינהל האזרחי מאפשר קידוחי מים פיראטיים

  מבצע חילוץ: שמה רעלה וחילצה הבת ממצרים

   

  אינדידיס, שבעבר כיהן כדובר הרשות השופטת בקניה, פנה לבית הדין שעוסק בדרך כלל בתביעות בינלאומיות, לאחר שכשל בניסיונותיו להגיש תביעה דומה בניירובי בשנת 2007. הוא הביע תקווה שתבוטל ההרשעה של ישו, מלפני יותר מ-2,000 שנה: "התביעה הסלקטיבית והזדונית הפרה את זכויותיו הבסיסיות על ידי עיוות דרכי המשפט, ניצול לרעה של המעמד ודעות קדומות", אמר עורך הדין לעיתון קנייתי.

   

  עו"ד אינדידיס. תובע בהאג
  עו"ד אינדידיס. תובע בהאג
   

  בברית החדשה נכתב כי גורלו של ישו נחרץ לאחר שהצליח לחולל כמה נסים וטען כי הוא בנו של אלוהים, מה שהוביל למעצרו בידי היהודים ולהאשמתו בבגידה. לפיכך נמסר לנציב הרומאי שציווה לצלוב אותו, לפי הנוהג הרומי להמתת מורדים בשלטון.

   

  תביעתו של אינדידיס יוצאת נגד שיטת התשאול שהונהגה בזמן ישו וכן נגד גזר הדין, שניתן לטענתו בעת שעניינו של ישו עדיין נדון וכן נגד המידע שבו עשו שימוש כדי להרשיעו. הוא הביע תקווה כי בית הדין יצהיר על כך שההליך המשפטי של הרומאים לא היה חוקי כיוון שלא תאם את חוקי המשפט באותה עת. "כמה מהנוכחים סטרו לו, עינו אותו והגדירו אותו כבן מוות", אמר.

   

  אינדידיס מתכוון להישען על תקדים ז'אן דארק, שזוכתה מאשמה לאחר שהוצאה להורג ב-1431. "זה אותו מקרה כמו של ישו", טען. "השופט שדן אותו טען כי אין לו סמכות לעשות כן, אך עשה זאת בכל זאת נוכח הלחץ שהופעל עליו".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תובע את ישראל בהאג: רצחתם את ישו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים