שתף קטע נבחר

הפנים שמאחורי הזוועה: זהו מבתר הגופה

החשוד ברצח אילונה דניס מרומניה, איידן דמירהן הטורקי, הובא לבית המשפט ונראה נינוח. מעצרו הוארך ב-12 יום. לטענתו הוא התגונן מפניה במהלך ויכוח והיא ספגה פטיש בראשה. המשטרה: "אין לנו דרך לאמת זאת". הסנגורים: "ביתור הגופה זה סיפור אחר". מתווך שהשכיר לו דירה: "אדם שקט וסולידי"

רגוע ונינוח, ישב בצהריים (יום ד') על ספסל חדר הדיונים בבית משפט השלום בתל אביב איידן דמירהן, החשוד במעשה הרצח המזוויע. האיש שלפי המשטרה ביתר את גופת חברתו והכניס חלקים ממנה למזוודה שמע ממתורגמן לטורקית את החשדות שמיוסים לו, ולא ממש הפגין התרגשות. הקורבן הייתה חברתו, אילונה דניס, אזרחית רומניה שעבדה בארץ. בעוד כמה ימים היו אמורים לחגוג שנה ביחד. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו ב-12 יום.

 

לפי נציג המשטרה בדיון הארכת המעצר, דמירהן (47) ודניס (46) היו נפגשים בסופי שבוע בתל אביב. קודם לכן פורסם שהרקע למקרה היה סכסוך בין השניים. "לטענת החשוד הוא נתן לה מכת פטיש וגרם למותה. אז ביתר אותה ופיזר את חלקיה", אמר השוטר, וציין כי החשוד סירב לקחת לעצמו עורך דין במהלך החקירה, וכי הוזמן לו עו"ד מהסנגוריה הציבורית.

 

מימין: דמירהן בבית המשפט. משמאל: אילונה דניס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מימין: דמירהן בבית המשפט. משמאל: אילונה דניס(צילום: מוטי קמחי)

 

עורכי הדין ניל סיימון וסוזי עוז-סיני מהסנגוריה הציבורית, שמייצגים את החשוד, אמרו בתום הדיון: "החשוד מכחיש כל קשר לעברת הרצח. הייתה תקרית ויכוח בינו לבין המנוחה. תוך ניסיון להתגונן ולהפיל ממנה את הפטיש היא נחבלה, קיבלה מכה בראשה ומצאה את מותה. ביתור הגופה הוא אירוע נפרד. הנושא יתברר על ידי המשטרה. הוא היה מבוהל ומבועת מהעובדה שבת זוגו מתה".

 

חוקר המשטרה מימ"ר תל אביב אמר בדיון כי על פי גרסת החשוד הוא היכה אותה בראשה בפטיש, אולם מאחר שראשה עדיין לא נמצא – לא ניתן לאמת זאת. לטענתו היא ניסתה לתקוף אותו בפטיש, וכשהתגונן – היא ספגה מכה בראשה.

 

על פי החוקר, כשנשאל החשוד מדוע לא דיווח למשטרה על המקרה, "הוא טען שאם היה הולך למשטרה לא היו מאמינים לו, לכן הוא העדיף לבתר את הגופה כדי להעלים ראיות. ביום ראשון הוא הזמין כרטיס טיסה לטורקיה שמיועד ליום שלישי לשעה 21:30. הוא שהה בכפר קאסם ובזמן מעצרו היה בדרכו לקחת את הדרכון שלו ואת כרטיס הטיסה".

 

"הם היו כמו זוג יונים, נראו מאהבים"

הפרשה המזעזעת של רצח וביתור גופתה של האזרחית הרומנייה אילונה דניס היכתה בתדהמה את מכריה ואת מכריו של דמירהן. "הוא היה בן אדם שקט, סולידי ואחראי שמעולם לא התלונן על דבר. שניהם יחד נראו כמו זוג יונים. תמיד הסתובבו יד ביד", אמר הבוקר אריק, מתווך דירות שדרכו שכר החשוד את הדירה ברחוב השיטה בדרום תל אביב.

 

דניס גרה בדירה במהלך רוב ימות השבוע, ודמירהן - שככל הנראה שילם עבור השכירות - נהג להגיע בדרך כלל רק בסופי שבוע. בשל בעיה שהתעוררה במערכת החשמל, המתווך אריק הגיע לשם בשבוע שעבר. "הם ישבו מחובקים ונראו מאוהבים", הוא מספר. "גם החשמלאי מאוד התרשם ממנו. הוא האדם האחרון שהייתי חושד בו שרצח אותה. חמש שנים הוא היה בארץ".

 

דניס, עובדת סיעוד מרומניה, שהתה בישראל מאז מאי 2005. עד שנת 2012 היא הועסקה אצל קשישה בחיפה, אולם כשזו נפטרה עברה דניס לטפל בקשישה בפתח תקווה. בנקודה זו היא פנתה לוועדת חריגים של רשות האוכלוסין וההגירה בבקשה להאריך את אשרת העבודה שלה בישראל. בתחילת השנה הודיעה מעסיקתה של דניס לרשות האוכלוסין וההגירה על עזיבתה.

 

הבית שבו התגוררו דניס ודמירהן בדרום תל אביב (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבית שבו התגוררו דניס ודמירהן בדרום תל אביב(צילום: עידו ארז)

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

זיהוי הגופה: קשר עם האינטרפול

גופתה המבותרת של דניס נמצאה בשבת בתוך מזוודה באזור התחנה המרכזית בתל אביב. היום הותר לפרסום שדמירהן, עובד זר מטורקיה, נעצר אתמול אחר הצהריים בחשד שרצח אותה בגלל סכסוך כספי.

כמה שעות אחר כך אמור היה לעזוב את הארץ, ובידו היה כרטיס טיסה לאתמול בערב. הוא כבר היה בדרכו למעסיק שלו כדי לקחת את הדרכון.

 

לאחר זיהוי הגופה, פנתה משטרת ישראל לאינטרפול וזאת יצרה קשר עם בתה של הנרצחת ברומניה, שסיפרה שלאמה היה חבר טורקי. לטענת המשטרה, הוא הודה בביצוע המעשה והצביע על המקומות שבהם זרק את חלקי הגופה.

 

זהותה של דניס התבררה פחות מ-24 שעות לאחר מציאת גופתה. היא הגיעה לארץ בעשור הקודם ובמשך כל התקופה עסקה בסיעוד. חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב נעזרו בדגימות DNA מחלקי גופת הנרצחת שנמצאו במקום מרוחק, והסתייעו בעובדה שעובדים זרים שמגיעים לארץ נדרשים למסור נתונים ביומטריים, בהם טביעת אצבע.

 

בישראל נמצאים כמה אלפי פועלים טורקים. יוקאן ויוסוף קאהן, שניים מהם ששוחחו היום עם ynet, סיפרו: "הפועלים מטורקיה מגיעים בדרך כלל כשהם נשואים. באים בשביל עבודה וכסף ולא מתעסקים עם נשים זרות או פשע".

 

בהכנת הידיעה השתתפו איתי בלומנטל ועומרי אפרים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
החשוד ברצח בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
הנרצחת אילונה דניס
מומלצים