שתף קטע נבחר

נתניהו: "אין לכם דירה בנגב - קנו עכשיו"

ראש הממשלה סייר בעיר הבה"דים והתייחס למצוקת הדיור. "אנחנו משתמשים במחירי הדירות בגוש דן כמנוע צמיחה בישראל. השקענו בתשתיות - וגם בהזזת אוכלוסייה שחיה במחנק של מחירי הדירות היקרים במרכז". לדבריו, "מי שיש לו דירה היום בנגב - שיחזיק את הדירה הזו. היא שווה הרבה יותר ממה שאתם חושבים". למשקיעים זרים ממליץ: קנו מקום חניה בת"א

"אנחנו משתמשים במחירי הדירות בגוש דן - כמנוע צמיחה בישראל". כך אמר היום (ד') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעת סיור שערך יחד עם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בעיר הבה"דים בנגב. נתניהו התייחס להשקעות המדינה בתשתיות ורמז כי השקעות מסוג זה אמורות לסייע למעבר של אוכלוסיות מהמרכז לדרום הארץ, על רקע מחירי הדירות הגבוהים באזורי הביקוש.

 

 

"אם אתה רוצה שיהיה קטר, אתה צריך רכבת וכבישים מהירים ואנחנו השקענו 27 מיליארד שקל כדי לפתח את מדינת ישראל בכבישים וברכבות ולשבור את המושג 'גדרה-חדרה'. כשאנחנו עושים דבר כזה, אנחנו מייצרים פוטנציאל של צמיחה גם בהזזת אוכלוסייה שחיה במחנק של מחירי הדירות היקרים בגוש דן.

 

"אם יש קרקעות, זמינות ומהירות תחבורה - אתה יכול להגיע הנה בשעה אחת מתל-אביב. אם אתה רוצה לעבוד בתל-אביב ולשמור על הבית אתה יכול, אבל אנשים יכולים לגור שם ולעבוד פה. זה מנוע צמיחה אדיר, זה מבטל את הפריפריה והופך את עיירות הפיתוח לעיירות מפותחות", אמר נתניהו.

 

נתניהו למשקיעים: "תקנו חניה בת"א"

במהלך הסיור הוצגו בפני ראש הממשלה ושר הביטחון נתונים לגבי פרויקט מעבר צה"ל לנגב, אשר עלותו מוערכת בכ-20 מיליארד שקל. על פי הנתונים, בעיר הבה"דים יהיו מעל 10,000 חיילים, 40% מהם יעברו להתגורר בדרום הארץ. עוד עולה מהנתונים כי קריית המודיעין של צה"ל תעבור סמוך לצומת שוקת בנגב, כמו גם קריית התקשוב של המודיעין שתקום סמוך לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. נזכיר כי מעבר הבסיסים דרומה יפנה נדל"ן לבנייה במרכז.

 

ראש הממשלה השווה בין המדינות המדבריות לאס וגאס ופניקס בארה"ב לבין הנגב, וטען כי חזון בן גוריון לא מומש. "שאלתי את עצמי שנים רבות מדוע החזון לא התממש בהיקפים הראויים, והפעילות הכלכלית בנגב הייתה קטנה יחסית", אמר. לדבריו, כדי להגשים את החזון יש צורך בפריחה עסקית. "המנוע האמיתי הוא לא הממשלתי - אלא העסקי", אמר, "זה מה שבידל את וגאס ופניקס - שהצליחו להתרומם ואנחנו לא".

 

ראש הממשלה אמר כי יש ליצור את התנאים המתאימים לפיתוח הנגב, כאשר ראשית יש לסגור את הגבול. עוד ציין כי התנאי השני להצלחה הוא פיתוח תשתיות, המקצר את זמני הנסיעה בין המרכז לנגב. התנאי השלישי, לדבריו, הוא הסדרת ההתיישבות הבדואית.

 

בהמשך התייחס נתניהו לאפשרויות ההשקעה עבור משקיעים זרים. "יועץ השקעות אני לא. אבל אני מציעה לכם הצעה אחת - תקנו מגרש חניה, תקנו מקום חניה בתל-אביב - כי תרוויחו מזה יותר מאשר אם תשקיעו באירופה", אמר. הוא התייחס לפינוי הבסיסים במרכז שיאפשרו הן בניית נדל"ן במרכז והן פיתוח של הנגב. "זה נכון שמחיר הנדל"ן יעלה פה אבל הוא יירד שם. מי שיש לו דירה היום בנגב - תחזיקו את הדירות האלה. הן שוות הרבה יותר ממה שאתם חושבים. ומי שאין לו - תקנו עכשיו, תשקיעו הכל - הולך להיות פה עתיד מזהיר למדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו ויעלון בעיר הבה"דים, היום
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים