שתף קטע נבחר

מבוכת בחירות אוסטרלית: איסלאם זה מדינה?

סטפני בניסטר טוענת שדבריה עוותו, אבל הראיון שלה לערוץ 7 הפך ללהיט: עולה ממנו שהמועמדת המתנגדת למהגרים ומוסלמים חושבת שאיסלאם הוא מדינה ושיהודים מאמינים בישו

מועמדת לפרלמנט באוסטרליה הפכה לבדיחת היום במדינה ובתקשורת העולמית, כשהסגירה בורות מביכה: היא חושבת שהאיסלאם הוא מדינה ושהיהודים מאמינים בישו.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

סטפני בניסטר, בת 27, מתמודדת במדינת קווינסלנד על מושב בבית הנבחרים מטעם מפלגת "לאום אחד", הדורשת לקדם מדיניות נוקשה יותר נגד מהגרים.

 

צפו בתקציר הראיון המביך: 

 

בראיון לערוץ 7 האוסטרלי ניסתה בניסטר להסביר את משנתה: "אני לא מתנגדת לאיסלאם כמדינה, אההה... אבל אני חושבת שאנחנו לא צריכים לכבד את החוקים שלהם כאן באוסטרליה".

 

בניסטר הסבירה עוד כי היא תומכת באיסור על מכירת מזון חלאל, המזון האיסלאמי ה"כשר", אבל אינה מתנגדת למזון כשר של היהודים, אלא שגם אז התבלבלה - פעמיים. "היהודים אינם תחת חראם", הסבירה תוך שהיא משתמשת דווקא בביטוי "חראם" המציין איסור באיסלאם

במקום ב"חלאל" המציין הכשר, "יש להם דת משלהם שמאמינה בישו. אין להם מס על מזון כשר, פשוט יש להם דרך מסוימת לעשות אותו בעוד בחראם יש מס על המזון".

 

בניסטר טענה להגנתה שבמהלך הראיון היא תיקנה את עצמה כמה פעמים, אולם התיקונים האלה הושמטו מהראיון ודבריה עוותו. אותה מועמדת אוסטרלית, אגב, נאשמת בימים אלה בפלילים משום שהדביקה לכאורה סטיקרים אנטי-איסלאמיים כמו "מזון חלאל מממן טרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטפני בניסטר. מה זה חראם ומה זה חלאל?
מומלצים